Készült: 2024.05.09.22:08:43 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

103. ülésnap (2024.03.04.),  9-12. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 7:13


Felszólalások:   5-8   9-12   13-16      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Megköszönöm miniszterhelyettes úr válaszát. Tisztelt Országgyűlés! Napirend előtti felszólalásra jelentkezett Toroczkai László frakcióvezető úr, Mi Hazánk-képviselőcsoport: „Aktuális közügyek” címmel. Frakcióvezető úr, öné a szó.

TOROCZKAI LÁSZLÓ (Mi Hazánk): Köszönöm a szót, elnök úr. Én azt gondolom, hogy a magyar választópolgárok nem azért küldtek minket ide az Országgyűlésbe, a világ legszebb parlamenti épületébe, hogy itt az otthon összegyűlt, fölgyülemlett frusztrációt kiadva mindenféle személyeskedéseken keresztül versenyt rendezzünk egymás pocskondiázásából, hanem azért, hogy valahogy megpróbáljuk előre vinni a haza ügyét, vagy megpróbáljunk kárt menteni, ameddig nem mi kormányzunk. Ebből a szempontból a Mi Hazánk Mozgalom szerintem az elmúlt időszakban próbált példát mutatni egyfajta új politizálással, ezért el is tudunk érni még ellenzékből is eredményeket; bár bevallom, ez rendkívül nehéz akkor, amikor a Fidesz-KDNP kétharmados többségével és a maga politikai gőgjével általában lesöpri az ellenzéki javaslatokat. De azért volt itt néhány olyan ügy, amivel kapcsolatban mégiscsak sikerült a Mi Hazánk Mozgalomnak eredményt felmutatni.

Csak röviden egy-kettőt közülük hadd emeljek ki! Néhány évvel ezelőtt, amikor a „végrehajtó maffia” vagy „végrehajtói maffia” szavakat még senki nem ismerte ebben az országban, és az ellenzék többi pártja, a balliberális ellenzék, az Összefogás pártjai egyáltalán nem beszéltek erről a témáról, sőt Varga Judit és az ő környezete sem fedezte fel, hogy valami rosszul működik ebben az országban, akkor a Mi Hazánk Mozgalom volt az, amely Schadl Györgyön keresztül bemutatta a végrehajtói maffia működését, és így nagyon komoly szerepet játszottunk abban, hogy Magyarország elmúlt 10-20 évének egyik legnagyobb politikai jellegű korrupciós ügyében sikerült leleplezni a résztvevőket, és elindítottunk egyfajta lavinát.

De volt azért itt még más eredmény is. Például a vendégmunkásokkal kapcsolatban mi voltunk azok, akik sorban feltártuk, hogy milyen módon nyitotta meg a határt a kormány a vendégmunkások beáramlása előtt, egészen odáig, hogy még a Nagy-Magyarország parkban Bayer Zsolt magyarázta el a nagyvilágnak, hogy milyen jó, hogy vannak vendégmunkások. Tehát rengeteg valódi feltárást hajtott végre a Mi Hazánk Mozgalom. Miközben a többi ellenzéki párt csak különböző óriásplakátokon megjelenő pedofidesz és egyéb szavakon vitatkozik, mi érdemi munkát igyekszünk végezni.

Nézzük meg, hogy konkrét ügyekben melyek azok az eredmények, ahol mégiscsak sikerült meghátrálásra bírnunk a kormányt. A Covid-korlátozó intézkedések terén  amelyekről utólag bebizonyosodott, ugyanúgy, mint az oltásokkal kapcsolatban is, hogy rengeteg kormányzati állítás nem volt igaz  meghátrálásra tudtuk kényszeríteni a kormányt. Egyedüli parlamenti párt voltunk, amely ezt tette, és a nyomásgyakorlásunk után eltörölte a kormány számos Covid-korlátozó intézkedését.

Vagy például elértük, hogy a kormány fagyassza be a rendszerhasználati díj mértékét. Arányosabb választási rendszert sikerült a fővárosban újrateremteni. A Mi Hazánk nyomásgyakorlásának következtében szállították el  még tüntettünk is a déli határon  a déli határt elárasztó embercsempészek autóroncsait. Vagy például megakadályoztuk a fúrt és ásott kutak regisztrációját és ezzel együtt esetleges sarc kivetését. De nagyon sok ilyen ügyet tudnánk még felsorolni, például a napelemmel rendelkező háztartások tulajdonosait megpróbálták átvágni. Egy-két nap alatt több száz fős pertársaságot hoztunk létre, és végül a kormány meghátrált.

Az elmúlt hónapokban is voltak ilyen ügyek, és ezekre szeretném felhívni a figyelmet, hogy mentsük, ami menthető. A kormány nem vette észre, hogy decemberben lehetett volna arról dönteni, meg lehetett volna akadályozni azt a globalista, azt a brüsszeli törekvést, amit úgy nevezünk itt Magyarországon, hogy DSZA-rendelet, amely a digitális szolgáltatások szabályozásáról szól. Ezt a kormányzó párt csont nélkül az Országgyűlés elé hozta, egyébként önmagával is kiszúrva, holott akkor, amikor a magyar jogrendszerbe egyfajta jogharmonizációval ezt beültetjük, bele lehetett volna tenni valamiféle korlátokat. Most teljesen átadta a kormány Brüsszel vagy a globalisták kezébe Magyarországot és akár több millió magyar állampolgár adatait, mondjuk, a Facebookon vagy más közösségi médiumokon keresztül. Most lenne rá lehetőség, mondjuk, a booking.com megregulázásakor, hogy az ilyen globális szolgáltatókat valahogy legalább idekényszerítsük, hogy legyen egy irodájuk, és lehessen őket Magyarországon perelni, ha bármelyik magyar állampolgárt vagy vállalkozást hátrány ér. Erre szeretném felhívni a figyelmet.

S ugyanígy a készpénzre, amiről hónapok óta beszélünk. Miniszterelnök úr a múlt héten azt mondta, nyitottak arra, hogy akár alkotmányos védelmet adjanak a készpénzhasználatnak. Nosza, itt a lehetőség, hogy bebizonyítsák, hogy nemcsak beszélnek, mellébeszélnek, hanem cselekszenek is. Köszönöm szépen. (Taps a Mi Hazánk soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm, frakcióvezető úr. Tisztelt Országgyűlés! A kormány nevében Répássy Róbert miniszterhelyettes úr kíván válaszolni. Öné a szó.

DR. RÉPÁSSY RÓBERT igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Frakcióvezető Úr! Tisztelt Országgyűlés! A kormány minden jó javaslatot támogat. Önök valóban több javaslatot is tettek már, s volt olyan, amit tudtunk támogatni, és volt, amit nem. Mindig érdemben vizsgálja meg a kormány, hogy egy-egy javaslat a kormány politikájába illeszkedike, vagy sem.

Amiről ön egy felsorolást mondott, hogy milyen javaslatokat tett, azok számomra azt jelentik, hogy a kormány jól döntött. Ezekben az ügyekben meghozta a szükséges döntést a kormány. De azért engedje meg, hogy felhívjam a figyelmét arra, hogy például a végrehajtói ügyekben titkos nyomozás folyt, tehát nem önök tárták föl, hanem valójában a rendőrség tárta föl ezt az ügyet, még akkor is, ha önök is szorgalmazták ennek az ügynek a feltárását.

Amit az európai uniós politikáról mondott, azzal kapcsolatban azt tudom mondani, hogy a kormányoldal is úgy látja, hogy Brüsszelben változás kell. Örülök annak, ha önök is támogatják, hogy Brüsszelben változásnak kell bekövetkeznie. Erről fognak szólni a következő hónapok és az európai uniós parlamenti választások. Reméljük, hogy olyan brüsszeli vezetés lesz a jövőben, amely az országok, a tagállamok szuverenitását nagyobb tiszteletben tartja, mert a kormány kiáll Magyarország nemzeti szuverenitása mellett. Ezért is támogatjuk azt, hogy Brüsszelben mielőbb változásnak kell bekövetkeznie. Köszönöm szépen a szót, elnök úr. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:   5-8   9-12   13-16      Ülésnap adatai