Készült: 2024.05.11.09:10:00 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

35. ülésnap (2022.11.02.),  357-358. felszólalás
Felszólalás oka Napirend utáni felszólalások
Felszólalás ideje 5:27


Felszólalások:   355-356   357-358   359-362      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DÓCS DÁVID (Mi Hazánk): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Kevesen maradt Képviselőtársaim! A haza nem eladó  vagy euróért mégis? És most nem arra gondolok, hogy az európai uniós források érdekében szinte bármit elfogad a magyar kormány, amit az Unió ki akar kényszeríteni belőlünk, hanem arra, hogy sajnos szeretett hazánk, a magyar föld nincs megvédve, noha a magát nemzetinek valló kormány ezt ígérte, és maga Orbán Viktor is ezt hangsúlyozta a múlt heti zalaegerszegi beszédében. Ha emberek millióinak kell elhagynia az országot, akkor a következő nemzedéknek nem marad szülőföldje. Nincs hová futnunk, mert Magyarországot sehol máshol nem találhatjuk meg. Ezt kell megtartani, ezt kell megvédeni, itt kell boldogulni.

Ezt pedig minden magyarnak így is kell gondolnia, és így is szükségeltetne cselekedni. A magyar fiatalokat pedig ennek szellemiségében kéne nevelni, ám a lesújtó valóság az, hogy kevesen nevelkednek így, kevesen gondolják így, és még kevesebben cselekednek is így  többek között a magyar kormány sem. Nem védi meg, nem tartja meg sem területileg, sem magyarnak szeretett hazánk, így boldogulni is egyre kevesebben tudnak hazánk fiai közül a saját országukban. Ha a kedvezőtlen folyamatokon nem változtatunk időben, ami elsősorban a mindenkori magyar kormány feladata, akkor már nem is lesz hova visszatérniük a kalandvágyból a nagyvilágban szétszéledőknek, akik Magyarországot sehol máshol nem találhatják meg, de hazatérve lassan már itt sem.

A baj nem kicsi, így nem elégséges csupán a retorikában, de a valóságban is meg kell védenünk országunkat a tengernyi veszedelemtől. És most nem a szomszédunkban dúló háborúra, a szankciók fojtogatására, az elszabadult energiaárakra, a rekordmagas inflációra vagy a még ennél is magasabb mértékeket öltő korrupcióra gondolok elsősorban, hanem a külföldiek egyre ijesztőbb térhódítására és az ezzel járó elmagyartalanodásra. Bár a kormánypropaganda szerint Magyarország jobban teljesít, a valóság mégis az, hogy hazánk életszínvonala nemcsak az uniós átlag alatti, de már sok esetben a szomszédos államok is messze meghaladják azt. Ebből következik, hogy a pénzük itt nálunk még többet ér, és igyekeznek is azt minél jobban befektetni nálunk, a magyar a saját hazájában pedig egyre inkább a perifériára, sőt sok esetben már azon túlra szorul. Itt nemcsak gazdasági, de egyben demográfiai katasztrófáról is beszélhetünk, hiszen számtalan példa van arra, hogy hogyan néptelenednek el járásnyi területek a magyarok elvándorlása és a külföldiek térnyerése következtében. Mindennek az alapja a magyar föld, szeretett szülőföldünk, így annak védelme az alaptörvény P) cikke szerint is kiemelt kötelességünk lenne.

Ezzel szemben viszont nem egy olyan gyalázatos döntésről hallhatunk a Dunántúlról, ahol ausztriai címen élő osztrák állampolgárok előzik meg az elővásárlási jog gyakorlásában a tősgyökeres, valóban földműves helyi lakosokat, akiknek sok esetben ez az életük, vagy munkásságuk rendkívül példaértékű. Erre példa a most bekebelezés előtt álló Tündérkert Mozgalom gondozásában lévő terület is. A mozgalom annak érdekében lett létrehozva, hogy génbankként állami feladatot helyettesítve megőrizzék számunkra és az utókor számára a Kárpát-medencében őshonos és ellenálló magyar gyümölcsfafajtákat. Ellehetetlenítésük viszont nemcsak méltatlan és barbár tett is egyben, de alaptörvény-ellenes is, mivel a jelen jogsértéshez a Magyar Agrárkamarán és a kormányhivatal mezőgazdasági igazgatási szervén keresztül a magyar állam is asszisztál akkor, amikor külföldi állampolgároknak enged teret a magyar földvásárlás kapcsán.

Ezek mögé a gazdasági szervezetek mögé hosszú távú bérleti szerződések, zsebszerződések és hazaárulással felérő magyar állampolgársággal rendelkező strómanok nevén, de külföldiek tulajdonában lévő földekkel együtt a legtöbb szakmai csoport egyetértése szerint ma Magyarország területéből három megyényi terület van külföldi kézen, és erről a területről a megtermelt javak csaknem száz százaléka a külföldi gazdaságot erősíti a magyar helyett. Pedig a magyar földvagyon nemzetstratégiai és nemzetbiztonsági kérdés. Akié a föld, azé az ország. A magyar föld a magyar gazdáknak kell hogy megélhetést biztosítson, a magyar föld a magyar családok asztalára kell hogy egészséges élelmiszert teremjen, ne pedig külföldi honfoglalóknak termeljen profitot. A Mi Hazánk elkötelezett a magyar föld iránt, így mi nemcsak mondjuk, de valóban meg is fogjuk védeni azt. Köszönöm a szót.

ELNÖK: Köszönöm szépen. „Egri tanár üzenete” címmel napirend utáni felszólalásra jelentkezett Lőcsei Lajos, a Momentum képviselője.




Felszólalások:   355-356   357-358   359-362      Ülésnap adatai