Készült: 2024.05.20.02:22:41 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

83. ülésnap (2023.10.24.), 181. felszólalás
Felszólaló Balassa Péter (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:08


Felszólalások:  Előző  181  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BALASSA PÉTER (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! Az óraátállítás ideje lejárt?  tehetjük fel a kérdést. Vagy inkább nem? Október 29-én hajnali 3 óráról 2 órára állítjuk az órát, és megkezdődik a téli időszámítás. Tesszük mindezt annak ellenére, hogy 2018. szeptember 12-én az Európai Bizottságban már egy döntés született erről, tehát egy olyan döntésről tárgyalunk, amely már megtörtént. Aki ezt a folyamatot figyelte, az tudja, hogy a pandémia, a háború és a brexit következtében nem lett végrehajtva.

A Jobbik-Konzervatívok 2015 óta már konzekvensen minden egyes évben képviselőivel elmondta, hogy az óraátállítás szükségessége (sic!) fontos. Hoztam magammal egy európai uniós online konzultációs felmérést, ami az egész Európai Unióban az eddigi valaha legnagyobb felmérés volt, közel 5 millió ember véleményét kérték ki, és az emberek úgy döntöttek, hogy közel 90 százalékuk támogatja az óraátállítás eltörlését.

Tegnapelőtt, 22-én jelent meg egy magyarországi felmérés, ahol a magyar társadalmat is megkérdezték, és egy elég nagy felmérés alapján a magyar válaszadók közel 88 százaléka támogatja azt, hogy a kétszeri óraátállítás megszüntetésre kerüljön. Mi úgy gondoljuk, és azok táborába tartozunk  én magam is és a Jobbik-Konzervatívok , akik a nyári időszámítást támogatják, és a nyári időszámítás lenne mind mentális, mind minden szempontból Magyarország számára megfelelő.

A magyar kormánynak előbb-utóbb döntenie kell, és ezt a mai bizottsági ülésen, amikor a bizottsági javaslatot önök leszavazták, elmondtam, hogy lehet, előfordulhat az, hogy 2024-ben, amikor Magyarország az Európai Unió soros elnöke lesz, akkor ebben a kérdésben döntést kell hozni, és Magyarországnak az Európai Unió soros elnökeként is ki kell állnia amellett, hogy Magyarország a téli vagy a nyári időszámítás mellett teszi le a voksát. Még egyszer mondom, mi a nyári időszámítás mellett szeretnénk érvelni. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  181  Következő    Ülésnap adatai