Készült: 2024.05.08.09:01:30 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

22. ülésnap (2022.07.12.),  29-32. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:35


Felszólalások:   25-28   29-32   33-36      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Megköszönöm miniszterhelyettes úr válaszát. Tisztelt Országgyűlés! Napirend előtti felszólalásra jelentkezett Földi László képviselő úr, KDNP-képviselőcsoport: „Növekvő migrációs nyomás a déli határnál” címmel. Öné a szó, képviselő úr.

FÖLDI LÁSZLÓ (KDNP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Földrajzi, gazdasági és társadalmi okok összefüggéseként levezethető, hogy mind Európa, mind pedig Magyarország időről időre olyan történelmi léptékű fenyegetésekkel volt kénytelen szembenézni, amely határaihoz déli irányból közelített. Winston Churchill brit miniszterelnök a második világháborúban Németország legyőzésének és így a kontinens felszabadításának kulcsát egy délről jövő, Európa lágy alteste elleni támadásban látta, amely hasonlata szemléletesen fejezi ki, hogy az Európa védelmében gondolkodóknak ebbe az irányba mindig fokozott figyelemmel kell tekinteniük. A déli török hódítással szemben elődeink végvárrendszer kiépítésével védték hazánkat. Több száz évnyi küzdelemmel kiérdemeltük a kereszténység védőbástyája címet.

Tisztelt Ház! A XXI. század a migránsválság képében olyan kihívással szembesítette Európát, amely figyelmünket ismételten a déli végek felé terelte. A folyamat lehetséges következményeinek felismerése a józanul gondolkodók szerint arra kellett volna késztesse a brüsszeli döntéshozókat, hogy a probléma hatékony leküzdése érdekében egységesen lépjen fel az Európai Unió. Sajnos a Közösség ebben az alapvető sorskérdésben kudarcot vallott. Ellentmondásos nyilatkozatok és a következetesség teljes hiánya nemhogy nem segített, de inkább rontott a helyzeten. Gazdasági bevándorlók ezrei gondolhatták úgy, hogy szabadon útra kelhetnek, mert Európa várja őket.

A baloldal lelkesen tapsolt a leglehetetlenebb nyugati képtelenségnek is, de a magyar kormány ebben a kaotikus helyzetben a nemzeti érdekek védelmét választotta. Volt olyan időszak az elmúlt években, amikor csak Magyarország vette komolyan a schengeni határok megvédésére vonatkozó kötelezettséget, ezáltal történelmi küldetését folytatva ismételten Európa védelmezőjének szerepébe került. Ez a szerep, ahogy a történelem is megmutatta, nem egy hálás dolog, ugyanis segítséget és köszönetet alig, irigy és méltatlan támadást már annál többet kapunk a vérért és verejtékért, amit feláldozunk azon értékek oltárán, amelyekben hiszünk. De tudomásul kell vennünk, hogy nincs más lehetőségünk, meg kell védenünk magunkat és a magyar embereket, sorsunk és Európa sorsa össze van kötve.

Tisztelt Képviselőtársaim! Nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy a Szerbiában várakozó és a magyar határt ostromló több ezer illegális bevándorlók  mindamellett, hogy terroristák is lehetnek közöttük  egyre erőszakosabbak, egyesek fegyverrel is rendelkeznek, emiatt fokozott biztonsági kockázatot jelentenek. A migránsok törvényszegő magatartásának eddig is sok sérültje volt, többek között rendőrök, de a migránsbandák legutóbbi egymás közötti összecsapásának Szabadka mellett már halálos áldozata is van.

Afelett sem hunyhatunk szemet, hogy a határ migránsokkal szembeni védelmét most részben honvédeknek kell ellátniuk, mert Gyurcsány Ferenc annak idején megszüntette a határőrséget. Mivel az orosz-ukrán háború és az emiatt veszélyessé vált nemzetközi biztonsági helyzet romlása megköveteli Magyarország katonai védelmének megerősítését, indokolt egy kifejezetten határvédelmi feladatokat ellátó szervezet létrehozása, amely a migránsválsággal kapcsolatos határvédelmi teendőktől tehermentesíti a Magyar Honvédséget annak érdekében, hogy az az ország fegyveres védelmére összpontosíthassa erőforrásait.

Tisztelt Országgyűlés! A migránsválságnak nincs vége, a déli határra nehezedő nyomás növekszik, az Uniótól megoldást továbbra sem várhatunk. A szomszédban zajló harcok menekültjeiről is gondoskodnunk kell amellett, hogy biztosítjuk a haza védelmét, a honvédség fejlesztését. Ugyanakkor a háború és az elhibázott brüsszeli szankciós politika által okozott gazdasági és energiaválság, a növekvő infláció hatásaival is számolnunk kell. Ezek a kihívások külön-külön is emberpróbálók, de így együtt óriási veszélyt jelentenek.

Egy biztos: Magyarországnak ki kell tartania, túl sok minden forog kockán. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Tisztelt Országgyűlés! A kormány nevében Rétvári Bence államtitkár úr, miniszterhelyettes kíván válaszolni. Öné a szó.

RÉTVÁRI BENCE belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Azt is mondhatjuk Batsányi után, hogy jertek, sorsotok előre nézzétek, vigyázó szemetek Szlovéniára vessétek! Mi történt Szlovéniában? Szlovéniában is voltak választások nem messze attól az időponttól, amikor Magyarországon, csak azzal a különbséggel, hogy ott a jobboldali nemzeti kormány helyett egy baloldali kormány került hatalomra, Magyarországon maradt a jobboldali kormány. S mi volt az egyik első lépése az új kormányzatnak? Az, hogy döntött arról, hogy lebontja a határkerítést, magyarul, megszünteti a határok védelmét. És az ország védelme és a kerítés védelme helyett mit mondott szó szerint az új szlovén miniszterelnök? „A migráció a modern társadalmak része, ezért a leghatékonyabb migrációs politika a biztonságos és legális migráció biztosítása.” Ezért a kerítést lebontják, az országot átjárhatóvá teszik, beengednek korlátlan számú illegális migránst, és azt mondják, hogy különböző integrációs programokat kell indítani, és majd ez lesz Szlovénia jövője.

Mindenki láthatja tűpontosan és egyértelműen, mi a tétje egy választásnak itt, Közép-Európában. Ha egy baloldali kormány kerül hatalomra, teljes mértékben a brüsszeli elvárásoknak megfelelően, az ottani dogmatikus elvárásoknak megfelelően, ők is mondták, ez egy választási fontos programpontjuk volt, ők bizony lebontják a kerítést, ők bizony beengedik az illegális migránsokat. Emlékszünk Karácsony Gergely szavaira, szinte ugyanezek voltak  nem tudjuk pontosan, hogy miért, de elmondta, talán azt gondolta, hogy nem jut haza ez az interjúja , hogy ők bizony itt mindenfajta emberi segítséget, emberi jogi segítséget megadnának a migránsoknak, de nem ezzel fognak kampányolni, nem ezt teszik ki a plakátra, mert azzal választást nem lehet nyerni.

(10.20)

Ha ők kerültek volna hatalomra Magyarországon, ugyanazt tették volna, mint a szlovén miniszterelnök és a szlovén kormány tette, hogy nemcsak hogy magára hagyja, mondjuk, a kerítést és nem küld oda rendőröket vagy másokat, akik a határvédelemben közreműködnek, hanem le is bontja, szimbolikusan is mutatva, hogy teljesen beáll abba a sorba, ami a baloldalnak, a liberális oldalnak a brüsszeli elvárása.

Ezért láthatják a magyar emberek is, hogy ha nem a Fidesz-KDNP-t támogatták volna, akkor nem arról beszélnénk, hogy milyen határvadászok fognak a déli határhoz menni, hogy biztosítsák a határ védelmét, hanem arról beszélnénk, hogy mi történik azzal a kerítéssel, amit korábban felépítettek.

Márpedig látható, hogy egyre agresszívebbek az embercsempészek. Volt már, hogy lövés dördült el a határ közelében, volt hogy köveket, fejszéket, kalapácsokat dobáltak. Találtak már bevándorlóknál, embercsempészeknél gázsprayt, fegyvert, beverték már rendőrautók ablakát, megfigyelőállások plexijét, az ablakát. És a legdrámaibb az volt, amire a képviselő úr is utalt, hogy alig pár kilométerre a magyar határtól, amit a magyar rendőrök és a magyar katonák védenek, az ottani embercsempészek bandaháborút folytattak, ami lövöldözéssé fajult. Egy ember meg is halt, több ember megsérült. Ezeket a fegyvereket nem dobják el akkor, amikor a magyar határ felé közelítenek. Ezek a fegyverek, amikkel most egymásra lőttek, ugyanúgy ott vannak a zsebükben, amikor a magyar határ felé, a magyar rendőrök felé, a magyar katonák felé közelítenek.

És láthatólag akkora potenciált látnak – számukra üzletet is, teljesen maffiaszerű működés az embercsempészet , üzletet látnak a jövőben is, hogy képesek akár fegyveres harcba is bocsátkozni, nem messze a magyar határtól, hogy ki ellenőrizze azt a határszakaszt, magyarul, ki szedje be az embercsempészésért járó, beszedett pénzeket. Mert úgy látják, hogy a jövőben ez annyira növekedni fog, hogy akár érdemes fegyveres bandaháborút is folytatni egy-egy terület ellenőrzéséért.

Mi is igyekszünk felkészülni erre, hiszen a számok egyértelmű növekedést mutatnak. 2020-ban egész évben 46 ezren próbáltak átjönni illegálisan, 2021-ben 122 ezren már. Ez több mint kétszeres növekedés. És idén már eddig több mint 115 ezren, a tavalyi egész éves, 12 hónapos 122 ezerrel szemben, idén biztosan jóval magasabb lesz az illegális migráció mértéke.

Ezért döntött úgy a kormány, hogy felállítja a határvadász ezredet, elindul a határvadász századok toborzása a nyár folyamán, hogy ősszel az első alakulatok már megjelenhessenek; külön szerződéssel, gyors kiképzéssel a nyár folyamán, hiszen itt nem kell a rendőri teljes feladatot ellátni, csak annak egy részét, a határ védelmét.

A Honvédelmi Alapból tudjuk fedezni ennek a költségeit, és meg tudjuk védeni a magyar emberek biztonságát. A rendőrség kötelékén belül lesz ez a határvadász ezred, a határvadászok parancsnokai, tisztjei rendőrök lesznek, az állomány többi tagja pedig szerződéses határvadász, akiket először körülbelül 2200 fővel, aztán ha (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) igény mutatkozik arra a nagyobb nyomás miatt, akkor akár 4 ezer főre is fel tudunk fejleszteni.

Meg fogjuk védeni a határvadászokkal is a magyar emberek biztonságát, hogy ne legyenek Magyarországon ilyen bandaháborúk, lövöldözések és no-go zónák. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   25-28   29-32   33-36      Ülésnap adatai