Készült: 2024.05.20.14:04:28 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

66. ülésnap (2023.05.22.), 159. felszólalás
Felszólaló Tordai Bence (Párbeszéd)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:13


Felszólalások:  Előző  159  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TORDAI BENCE (Párbeszéd): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! Az elmúlt napokban ismét a közoktatás és a teljes oktatási rendszer válságával kellett szembenéznünk és kellett szembenézniük önöknek is, de úgy látszik, hogy továbbra sem a megoldásokon dolgoznak, hanem kizárólag hazugságokkal és sunnyogással próbálják megúszni ezt az önök szerint gyorsan elvonuló politikai vihart. Van egy rossz hírem, ennyivel nem fogják megúszni, nem ül el gyorsan a vihar, hiszen önök éppen a gyerekeink jövőjét próbálják tönkretenni. Nem véletlen, hogy teljesen kétségbeesettek és ennek hangot is adnak a diákok, a pedagógusok, a szülők, a nagyszülők és az egész magyar társadalom.

Azt mondom, hogy hazugságokkal kezelik a helyzetet, ennek csak a legszórakoztatóbb példája: szombaton azt olvastam magamról, hogy én irányítottam volna az állítólagosan rendőrökre támadó, agresszív tüntetőket. Különösen vicces, hogy már ott sem voltam, amikor bármilyen izgalmasabb esemény történt. Képpel, videóval vagy bármivel ezt alá nem támasztották. Ilyen szinten állnak a Fidesz-propagandában a hazugságaik, de ennél azért sokkal súlyosabb, amit a valódi tüntetőkről, a diákokról vagy éppen a pedagógusokról szoktak írni.

Az a kérdésem tulajdonképpen, államtitkár úr, hogy önmagukat is meghazudtoljáke, meghazudtoljáke, amit írtak Brüsszelnek. Jelesül, hogy a kormány és a parlament nem fog egyoldalúan bevezetni a pedagógusok munkaterheit növelő, a meglévő szakmai autonómiát korlátozó vagy a szakma vonzerejét csökkentő szabályokat, ilyen intézkedések kizárólag a legnagyobb pedagógus-szakszervezetekkel folytatott érdemi társadalmi párbeszéd alapján, különösen a szerzett jogok tekintetében konszenzusra törekedve kerülhet sor. Vagy egyetérteneke, mondjuk, az államfőjükkel, aki azt mondta, hogy függetlenül minden európai uniós vagy egyéb forrástól és gazdasági nehézségtől, meg kell teremteni a lehetőséget arra, hogy a pedagógusok a nekik járó anyagi és erkölcsi megbecsülésben részesülhessenek Magyarországon?

Tehát egyetérteneke önmagukkal, vagy már megint hazudtak? Ha egyetértenek önmagukkal, akkor visszavonjáke vagy nem terjesztike be  jól értem, ugye?  a státusztörvényt vagy bosszútörvényt, hanem kizárólag a pedagógusszervezetek kilenc pontjáról fognak tárgyalni a továbbiakban? Válaszoljon, kérem, államtitkár úr.




Felszólalások:  Előző  159  Következő    Ülésnap adatai