Készült: 2024.06.02.10:49:09 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

69. ülésnap, 64. felszólalás
Felszólaló Rétvári Bence (KDNP)
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Beosztás Belügyminisztérium államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás ideje 2:13

Felszólalások:  <<  64  >>    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

RÉTVÁRI BENCE belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! A magyar kormány számára fontos célkitűzés, hogy a diákok minél inkább olyan tudást kapjanak az iskolában, ami az életre őket fölkészíti, a magyar oktatás minél versenyképesebb legyen a nemzetközi mezőnyben. A világ tíz legjobban minősített oktatási rendszere közül egyetlenegy európai, a tizedik, az összes többi Európán kívüli, elsősorban ázsiai, másodsorban pedig észak-amerikai, kanadai. Tehát itt egy óriási verseny van, és ebben kell a magyar gyerekeknek is helytállniuk. Ezért szeretnénk minél versenyképesebb, a gyerekeket minél inkább hasznos tudáshoz juttató iskolarendszert megerősíteni Magyarországon. Úgy gondoljuk, ehhez nagyon fontos az új életpályatörvény, amely szerint azoknak a tanároknak, akik többet tesznek bele abba a 45 percbe meg a 45 percen kívüli időtartamba is, végre magasabb bért lehet fizetni. Aki többet ad a gyerekeknek, annak magasabb lesz a bére.

Fontos az általános béremelés is. Ön is tudja, mi azt szeretnénk elérni és önök az ellen dolgoznak, hogy 2025-re egy pedagógus átlagfizetése 800 ezer forint lehessen Magyarországon. Ez mindenkinek fontos, kivéve azt a pár tucatnyi baloldali képviselőt, aki Budapesten és Brüsszelben ezt éjjel és nappal próbálja megakadályozni, de nekünk ettől függetlenül célunk a béremelés és a teljesítményarányos bér.

Az elmúlt hetekben a baloldali politikusok megpróbáltak rátelepedni a pedagógusokra, a pedagógustüntetésekre. Politikusok indítottak akciókat, amelyekre megpróbáltak pedagógusokat is magukkal hívni, de ez még a saját politikusi értékelésük szerint is csak részleges eredményt hozott.

Hogy mi a pedagógusok és a diákok aránya, ezt nemcsak Magyarországon, hanem más országokban is nézik, hiszen ezzel más országokban is foglalkoznak. Ott is ugyanilyen vagy ehhez hasonló polémiák fogalmazódnak meg. Az OECD-ben egy tanárra átlagosan 14 diák jut, ha a legutóbbi számokat nézem. Magyarországon ennél, hál’ istennek, kedvezőbb az arány, és az elmúlt években is javult, s arra fogunk törekedni, hogy ez az arány tovább javuljon Magyarországon. Köszönöm szépen.

Felszólalások:  <<  64  >>    Ülésnap adatai