Készült: 2024.05.09.12:16:11 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

13. ülésnap (2022.06.21.),  9-12. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 9:48


Felszólalások:   5-8   9-12   13-18      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Tisztelt Országgyűlés! Napirend előtti felszólalásra jelentkezett Toroczkai László, a Mi Hazánk képviselője, frakcióvezető úr: „Politikai foglyok Magyarországon” címmel.

TOROCZKAI LÁSZLÓ (Mi Hazánk): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Pénteken több százan tüntettünk civilekkel együtt Gaudi-Nagy Tamás és a Nemzeti Jogvédő Szolgálat szervezése következtében a Gyorskocsi utcai büntetés-végrehajtási intézet előtt, ahol jelenleg is raboskodik Budaházy György, aki abban az ügyben érintett, amelyben nem egyedül van, hiszen hazafiak egy csoportja ellen 2009 óta zajlik egy eljárás. Az önmagában is fölháborító, hogy 13 évvel az eljárás megkezdése után még mindig nincs jogerős ítélet. Azt gondolom, ez önmagában is alkalmas lehet arra, hogy meginogjon a polgárok jogállamiságba vetett hite Magyarországon.

S mindehhez hozzátehetjük, hogy 13 éve meghurcolják ezeket a hazafiakat. 13 év alatt gyakorlatilag felnőttek a gyermekeik, hiszen többgyermekes családapákról és családanyákról beszélünk. S ez alatt az idő alatt többek között az enyingi cigánymaffia gyilkosai közül  akik élsportolókat támadtak meg és Marian Cozmát Veszprémben meggyilkolták  jó néhányan már szabadlábra kerültek. Vagy gondolhatunk az olaszliszkai lincselőkre, akik közül az elsőrendű vádlott 13 év után szabadon távozhatott a szegedi Csillagbörtönből. Eközben pedig azok a hazafiak, akik nem öltek meg senkit, akik nem vertek agyon embereket, tisztességes tanárokat, mint például Szögi Lajos tanár urat, még mindig rácsok mögött vannak, és folyamatosan meghurcolják őket. El lehet képzelni, hogy milyen lehetett az életük 13 év alatt, amikor folyamatosan életfogytiglani börtönbüntetéssel riogatták őket, miközben ők, még egyszer mondom, senkit nem öltek meg.

Mindehhez hozzávehetjük azt, hogy ez alatt a 13 év alatt, amióta az eljárás megindult, azt láthattuk, hogy ugyanaz a bíróság, a Fővárosi Törvényszék kimondott egy olyan ítéletet idén márciusban, amely összességében 117 év börtönnel, pontosabban fegyházbüntetéssel sújtja Budaházy Györgyéket. S ugyanez a magyar bíróság kimosta ez alatt az időszak alatt Gyurcsány Ferencet azokból az ügyekből, amelyeket ellene megindítottak. És itt nem csak arra gondolok, hogy 2006 és 2010 között Gyurcsány Ferencék voltak azok, akik miatt megbomlott a közrend Magyarországon. 2006 és 2010 között nem beszélhettünk normális jogállamról Magyarországon, és nyilvánvalóan ennek az ügynek az előzményeihez ez nagyon keményen és szervesen hozzátartozik. De nemcsak Gyurcsány Ferencet, hanem az akkori rendőri vezetőket is sorban kimosták Magyarországon az összes ellenük indított eljárásból.

De nemcsak ilyen eljárások indulhattak Gyurcsány Ferencék ellen, hanem ott volt például a sukorói ügy, amelyet többek között éppen Budaházy Györggyel együtt hoztunk annak idején nyilvánosságra, 2006 és 2010 között. Talán még emlékeznek erre a kaszinóberuházásra, amelyet Gyurcsány Ferenc miniszterelnökként kiemelt stratégiai beruházásnak minősített, de ma már tudjuk, hogy egy mocskos korrupciós ügy volt. Gyurcsány Ferenc háborítatlanul, sértetlenül ma is itt ül és veszi fel a hatalmas fizetését  illetve most éppen nem ül itt, de felveszi a fizetését , eközben pedig az, aki nyilvánosságra hozta ezt a mocskos korrupciós ügyet, jelenleg is a Gyorskocsi utcai büntetés-végrehajtási intézetben ül.

Szeretném emlékeztetni a kormányt arra, hogy még a Kádár-rendszer, még a kommunista diktatúra is hét évvel az 1956-os forradalom és szabadságharc után amnesztiát, közkegyelmet hirdetett, sőt 14 évvel a forradalom és szabadságharc után még azok számára is biztosította a kegyelmet 1970-ben, akiket köztörvényes ügyek kapcsán ítéltek el. Hogyan lehetséges az, kérdezem én, hogy Magyarországon 13 évvel az eljárás megindítása után és több mint 15 esztendővel az akkori eseményeket követően még mindig nem hirdettek kegyelmet Budaházy Györgyék esetében, ügyében?

Én úgy tudom, hogy most már az Igazságügyi Minisztériumhoz került, a miniszter asszony asztalán vannak azok az egyéni kegyelmi kérvények, amelyeket benyújtottak Budaházy Györgyék. Arra kérem a kormányt, hogy ugyanúgy támogassa ezt az ügyet, mint ahogy Wittner Mária 1956-os forradalmár vagy a Védett Társadalom Alapítvány teszi. Tehát én azt gondolom, hogy pártokon felül álló ügyről van szó. Támogassa a kormány azt, hogy ne legyenek Magyarországon politikai foglyok 2022-ben! Köszönöm szépen. (Taps a Mi Hazánk soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, Toroczkai László frakcióvezető úr. Az elhangzottakra a kormány nevében Répássy Róbert államtitkár úr fog válaszolni.

DR. RÉPÁSSY RÓBERT igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Frakcióvezető Úr! Tisztelt Ház! Szeretnék idézni a Fővárosi Törvényszék március 16-ai sajtóközleményéből, amelyben tájékoztatást adott az ön által említett büntetőeljárásban hozott elsőfokú, nem jogerős ítéletről. Hozzáteszem, hogy az ítélet 12 évvel a vádemelés után született.

A Fővárosi Törvényszék első fokon terrorcselekmény bűntette és más bűncselekmények miatt az I. rendű vádlottat 17 év, a II. rendű vádlottat 14 év, a III. rendű vádlottat 15 év, a IV. rendű vádlottat 8 év, az V. rendű vádlottat 7 év, a VII. rendű vádlottat 4 év, a VIII. rendű vádlottat 13 év 6 hónap, a IX. rendű vádlottat 11 év, a XI. rendű vádlottat 12 év fegyházbüntetésre ítélte. E vádlottak feltételes szabadságra nem bocsáthatók, a terhükre megállapított bűncselekményeket bűnszervezetben követték el. További négy vádlott kapott végrehajtandó szabadságvesztést: az ügy XVIII. rendű vádlottja 4 év, a XIII. rendű 3 év 6 hónap fegyházbüntetést, a X. rendű és a XII. rendű vádlottak 2 év 6 hónap börtönbüntetést. Valamennyi végrehajtandó szabadságvesztésre ítélt vádlottat a bíróság eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Ezen túlmenően a VI. rendű vádlottat 1 év 6 hónap, a XV. rendű vádlottat 2 év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a bíróság, a XIV. és XV. rendű vádlottakat felmentette az ellenük emelt vád alól.

Szintén a Fővárosi Törvényszék sajtóközleményében szereplő ítéleti tényállás szerint az I. rendű vádlott a 2007 áprilisában alapított Hunnia Mozgalomból egy bűnszervezetet hozott létre, és Molotov-koktélos támadásokat intéztek SZDSZ- és MSZP-pártirodák ellen, majd személyes sértettségből megverették az MSZP volt országgyűlési képviselőjét.

Továbbra is csak idézek ebből a közleményből. 2007 decemberében két támadást hajtottak végre: rálőttek az akkori oktatási miniszter családi házára, Molotov-koktélt dobtak egy másik miniszter épülőfélben lévő házára.

(9.30)

Így folytatódik a közlemény: 2008 februárjában további hat országgyűlési képviselő ellen hajtottak végre összehangolt gyújtogatásos támadást. 2008 áprilisában felgyújtottak egy jegyirodát, 2008 nyarán két szórakozóhely ellen hajtottak végre Molotov-koktélos támadást; ezt követően a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter nyaralójánál hajtottak végre bombatámadást, majd decemberben egy ATM kifosztásával próbáltak meg pénzhez jutni.

Így folytatódik a közlemény: 2009. április 8-án négy helyszínen terveztek robbantást, a merényleteket a vádlottak tevékenységét már jó ideje figyelemmel kísérő rendőrök akadályozták meg. A Fővárosi Törvényszék az ítélet rendelkező részének kihirdetését követően elrendelte az I., a II., a VIII., a IX. és a XI. rendű vádlottak letartóztatását. A terrorcselekmény elkövetését a Büntető törvénykönyv tíz évtől életfogytig tartó szabadságvesztéssel rendeli büntetni. Szintén a közlemény tartalmazza, hogy az ítélet nem jogerős. Eddig a Fővárosi Törvényszék közleménye.

Tisztelt Frakcióvezető Úr! A vádlottak egy része eljárási kegyelem iránt terjesztett elő kérelmet az eljáró bíróságnál. A kegyelmi kérelmeket a Fővárosi Törvényszék felterjesztette az Igazságügyi Minisztériumhoz. A kegyelmi eljárással kapcsolatban a személyiségi jogok védelme miatt további tájékoztatást nem adhatok. Kérem, hogy az általam elmondottakat vegye tudomásul. Köszönöm szépen. (Toroczkai László: Jézus!  Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:   5-8   9-12   13-18      Ülésnap adatai