Készült: 2024.05.10.06:43:26 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

76. ülésnap (2023.07.04.),  31-34. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:25


Felszólalások:   25-30   31-34   35-39      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm, Tállai András államtitkár úr. Szintén napirend előtti felszólalásra jelentkezett a Kereszténydemokrata Néppárt frakcióvezetője, Simicskó István képviselő úr: „Nem engedjük, hogy migránsgettók legyenek Magyarországon” címmel. Öné a szó.

DR. SIMICSKÓ ISTVÁN (KDNP): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Országgyűlés! Márai Sándor úgy fogalmazott, hogy a világ nemcsak fényes és sötét, hanem sokszor zavaros is. Most is egy ilyen világban vagyunk, sajnos napjainkban is azt látjuk, hogy nehéz a tisztánlátás, és nagy bölcsességre lenne szükség ilyen időszakokban.

Úgy tűnik, hogy az elmúlt évtizedek megszokott világrendje felborulni látszik, teljesen átalakulófélben van. Az úgynevezett területszerző Rizikó társasjáték ismét valósággá kezd válni, sőt, látjuk ennek konkrét nyomait és lépéseit. Újabb testvérháború van a szomszédságunkban, a délszláv háborút követően most egy orosz-ukrán háború, felerősödő migrációs nyomás Európára, felgyorsult globalizáció, az Európai Unió önfeladó politikája egyértelműen további lökéseket hajt végre a brüsszeli döntéshozóknak köszönhetően az európai keresztény civilizációs lejtőn, amelyek, azt látjuk, hogy ahelyett, hogy megállítanák ezt a lejtőn való gurulást, még tovább lökik és erőltetik az elhibázott migrációs politikát.

Mi úgy tartjuk a népi bölcsességet idézve, hogy egyetlen megfontolt lépés jó irányba több, mint a téves úton való versenyfutás. Ezt Brüsszelnek is ajánlanánk, hiszen úgy tűnik, hogy az irányok, a célok nem egyeznek a mi céljainkkal. El kellene gondolkodni azon a brüsszeli vezetők részéről, hogy változtassanak az európai politikán, hiszen látjuk, hogy ezek károsak, és az önfeladás útját erősítik.

Ilyen helyzetben mit tesznek az elsorolt válsághelyzeteket visszaidézve a brüsszeli döntéshozók? Háborús forgatókönyveket írnak béketervek helyett; nem a tűzszünetet akarják, hanem újabb és újabb fegyvert; újabb és újabb segélyt, rengeteg pénzt Ukrajnának úgy, hogy közben az Európai Unió maga is az eladósodás útját járja, gyakorlatilag a csőd szélére löki az Európai Unió önmagát. Sőt, a legújabb hírek szerint, amelyek néhány héttel ezelőtt láttak napvilágot, ez a bizonyos kötelező betelepítési migránskvóta, ami megdöbbentő. Tehát az az öngyilkos politika, amit folytatnak, mélyen megdöbbent minden magyar embert.

Emlékezzünk azért arra, hogy 1951-ben, a második világháborút követően egy olyan bölcsesség és a béke iránti vágy hozta létre a Szén- és Acélközösséget, amely alapjául szolgált a mostani Európai Uniónak. Konrad Adenauer, De Gasperi, Robert Schuman és számos kereszténydemokrata politikus állt ki amellett, hogy soha többet ne legyen háború az európai kontinensen. Azt hiszem, hogy igencsak rácsodálkoznának napjainkban a mostani brüsszeli döntéshozók hozzáállására, ami a háború és a béke kérdéskörét illeti.

Egészen megdöbbentő egyébként, hogy 2012-ben Nobel-békedíjat is kapott az Európai Unió, nyilván akkor még ezt megérdemelte, mondhatjuk azt, manapság viszont nem. Én már több ízben elmondtam, hogy érdemtelenné vált az Európai Unió, hiszen háborús forgatókönyvet ír, háborúpárti politikát folytat. Tehát el kellene gondolkodni azon, hogy adják vissza ezt a Nobel-békedíjat, mert érdemtelenné váltak rá.

(10.20)

Sajnos ebben a háborús politikában, ebben a háborúpárti hozzáállásban folyamatosan a magyar baloldalra is számíthatnak az európai parlamenti képviselők soraiban és itt is, e ház falai között is.

A migránsgettókról hadd szóljak még néhány szót, tisztelt képviselőtársaim! Hadd kezdjem azzal, hogy nincs elég bajunk? Nincs elég baja az Európai Uniónak, az összes tagországnak? Utaltam az eladósodásra, utaltam a gazdasági nehézségekre, az elhibázott szankciók káros hatásaira, az inflációra. És még ez kell, ez hiányzik, hogy minden tagországban szétosszanak kötelezően migránsokat?! Hát, hová jutottunk, kérem?

Migránsgettók fognak kialakulni valamennyi tagországban, újabb bajt hozunk az Unió valamennyi tagországára és az egész Unióra. Milyen jövője lesz így az Európai Uniónak és a benne lévő tagországoknak? Ja, és kérem, fejpénzért meg lehet váltani, tehát 8 millió forintnyi összegért nem kell befogadni migránst? Hát, ez is milyen hozzáállás? Megdöbbentő! Megdöbbentő, és elszomorító!

2016-ban, tisztelt képviselőtársaim, a magyarok döntöttek már egy népszavazás alkalmával, közel 3,5 millióan mondták el határozottan az álláspontjukat: nem kérnek a migránsokból, nem kérnek a kötelező kvótából.

Végezetül arra szeretném felhívni ismételten a figyelmet, hogy Európa vezetőit pedig szólítsuk fel arra, hogy térjenek észhez, fejezzék be ezt az önfeladó politikát, Magyarország nem lesz bevándorlóország. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, Simicskó István frakcióvezető úr. A kormány nevében Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter úr fog válaszolni.

SZIJJÁRTÓ PÉTER külgazdasági és külügyminiszter: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Frakcióvezető Úr! Lehet, hogy vannak vagy voltak még olyan emberek itt, Európában, akik azzal a hiú ábránddal éltek, hogy a nyugat-európai társadalmi integrációs törekvéseket sikerre lehet vinni. Nos, ha ők az elmúlt napokban bekapcsolták a televíziót, és megnézték a franciaországi híradásokat, akkor azt hiszem, hogy a hiú ábrándból gyorsan kiábrándulás lett.

Világos, hogy a nyugat-európai országok által oly sokszor hangoztatott társadalmi integrációs erőfeszítések egészen egyszerűen megbuktak. Világossá vált, hogy a nagy tömegben illegálisan más kultúrából érkező erőszakos tömegeket egészen egyszerűen lehetetlen integrálni. Nem akarják. Nem akarják ők sem, hogy a többségi társadalmi részévé váljanak, és a többségi társadalomnak is, maradjunk annyiban, hogy súlyos kételyeik vannak ezzel szemben, még akkor is, hogyha ők csöndes többségként ennek nem, vagy a napokban látott képsorokhoz képest sokkal halkabban és kulturáltabban adnak hangot.

Ha megnézzük a migráció elmúlt években okozott hatásait Nyugat-Európában, akkor szembesülünk a kettős társadalmak jelenségével, a kettős vagy párhuzamos társadalmak jelenségével. Szembesülünk azzal, hogy a csendes többség sok esetben rettegésben él, és látjuk azt, hogy eurómilliárdokat költöttek, fecséreltek, pazaroltak el arra, hogy ezt az úgynevezett társadalmi integrációs projektet sikerre vigyék, ami nem sikerült.

Ön azt kérdezi, frakcióvezető úr, hogy mi kell még, vagy nem elége az eddigi. Azt hiszem, ezt úgy is le lehetne lefordítani, hogy semmilyen tragédia nem elég ahhoz, hogy Brüsszelben észhez térjenek, semmilyen tragédia nem tűnik elégnek ahhoz, hogy a brüsszeli migrációs politikát megváltoztassák. Nem elegek azok a tragédiák, amelyeknek szemtanúi vagyunk a televíziós híradásokból a Földközi-tengeren. Nem elegek azok a tragédiák, amelyek azok után végződnek emberhalálokkal, hogy sok száz vagy ezer dollárt fizettek embercsempészeknek, akik lélekvesztőkre teszik az embereket, és ők sajnos a Földközi-tengeren megfulladnak. Nem elegek azok a képsorok, amelyeket most a francia nagyvárosok utcáin forgatnak, nem elég a több ezer felgyújtott autó; nem elég a kis híján meglincselt polgármester-feleség és a kisgyerekek.

A helyzet az, hogy az európai embereknek van egy világos elvárása Brüsszellel szemben ebben a tekintetben, mégpedig az, hogy Brüsszel, a jól fizetett európai bürokraták védjék meg az európai embereket, védjék meg a határokat, állítsák meg a migrációt, és ne támogassák, hanem végre verjék szét az embercsempészek üzleti modelljeit. Ehhez képest az elmúlt időszakban puccsszerűen újra a migrációs kvóta áterőltetésén töri a fejét az európai bürokrácia.

Mi itt a nemzetközi jogot tartjuk kiindulópontnak. A nemzetközi jog világosan fogalmaz: hogyha valakinek menekülnie kell az otthonából, akkor az a személy az első biztonságos ország területén tartózkodhat ideiglenesen. Nem a második, nem a harmadik, és nem is a tizedik biztonságos ország területén, hanem az első biztonságos ország területén. Tehát definíciószerűen: a Magyarország déli határánál betörő emberek nem lehetnek menekültek, Szerbiában ugyanis nincsen háború, Szerbiában senkinek az élete nincsen veszélyben, tehát aki illegálisan jön át erőszakkal, jön át a szerb-magyar határon, az határsértő, a magyar szuverenitást sérti meg, megsérti a jogszabályainkat. Semmi keresnivalója Magyarországon!

Mi, magyarok nem akarjuk azt, hogy nyolc évvel a keleti pályaudvari történések után megint úgy nézzünk ki, mint akkor a Keleti pályaudvar. Mi nem leszünk bevándorlóország, nem fogjuk beengedni az illegális bevándorlókat. Továbbra is védjük a déli határunkat. A tavalyi esztendőben 271 ezer illegális bevándorlót állítottunk meg, 330 ezer volt a teljes európai szám. Meg lehet nézni, hogy a magyar teljesítmény majdnem a 90 százaléka volt úgy, hogy semmilyen támogatást Európából ehhez nem kaptunk.

Tisztelt Frakcióvezető Úr! Én azt gondolom, hogy aki a migrációt pártolja, az Európa végét akarja. Mi viszont nem akarjuk Európa végét. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   25-30   31-34   35-39      Ülésnap adatai