Készült: 2024.05.20.11:47:12 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

60. ülésnap (2023.04.13.), 70. felszólalás
Felszólaló Dr. Brenner Koloman (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 11:25


Felszólalások:  Előző  70  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. BRENNER KOLOMAN, a Jobbik képviselőcsoportja részéről: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Felszólalásomat két részre szeretném osztani. Az első részben szeretnék a konkrét törvényjavaslat egyes pontjaira reflektálni, majd képviselőtársaimhoz hasonlóan szeretnék hazánk külügyi helyzetéről egy rövid állásfoglalást is ismertetni a Jobbik-Konzervatívok nevében.

Az előttünk fekvő törvényjavaslat elsősorban a konzuli rendszert érinti. Abban egyetérthetünk, hogy a magyar polgárok biztonsága szempontjából ez egy kiemelt szolgálat, hiszen a XXI. században egy európai uniós tagállamban a magyar polgárok utazási szabadsága adott, és egyre nagyobb létszámban tudnak honfitársaink külföldön tartózkodni. Sajnos az elvándorlás, a jobb megélhetés reménye, az európai uniós átlagtól komolyan elmaradó hazai bérek miatt több százezer magyar honfitársunk már állandóan is hanyatló nyugati államokban  a fideszes dikció szerint  él és dolgozik. Mindezek fényében is fontos a konzuli rendszer, hiszen a magyar állampolgároknak érezniük kell hazájuk támogatását.

Az első komoly dilemmát okozó kérdés a konzuli ügyintézők képzésére és vizsgakötelezettségére vonatkozik a mi meghatározásunk szerint, hiszen az indoklásban szereplő szigorítás helyett a törvényjavaslat szövege véleményem szerint egyértelműen lazít a követelményrendszereken. Tisztelettel kérdezem államtitkár urat, hogy itt az én értelmezésem a valós, vagy az indoklás szövege, hiszen azt gondolom, éppen a megnövekedett magas szintű feladatellátás követelményei miatt emelni kellene a vizsgakövetelményeket, nem pedig csökkenteni. Annál, hogy mondjuk, esetenként annak a Volner Jánosnak a kinevezése miatt törvényt módosít a magyar Országgyűlés, aki az önök egypárti túlhatalmát segítendő nyújtott be a választási törvény vonatkozásában módosító javaslatot, amelyet önök aztán örömmel megszavaztak, mert önöktől származott valójában, annál, hogy a magyar külszolgálatot ilyen Júdás-féle javaslatok után egyfajta kifizetőhelyként használják, azt gondolom, a magyar külszolgálat azért többet érdemel.

Ráadásul a következő gondolatmenet ezzel kapcsolatban arra is vonatkozik, hogy hazánk nemzetközi megítélése nagyon komoly csorbát szenvedett az elmúlt 13 év folyamatában. Azt gondolom, hogy minden olyan magyar polgár, aki most külföldön van és beszélget a vendéglátó ország polgáraival, bizony érzi, hogy milyen országból jött. Egy olyan fideszes egypárti túlhatalomból, amelynek oroszpártisága miatt a legtöbb szövetségesünk mind a NATO-ban, mind az Európai Unióban megbízhatatlan szövetségesként tekint a fideszes magyar kormányra; nem a magyar polgárokra, a fideszes magyar kormányra, de ez sajnos kihat minden magyar polgárra, akik ezzel a bélyeggel kénytelenek jelenleg nemzetközi színtéren közlekedni.

Az egy fontos és pontos szakasza ennek a törvényjavaslat-csomagnak, hogy az egyes országokra vonatkozó biztonsági besorolásokat pontosítjuk, és jobban szétszálazzuk ezeket a besorolásokat, hiszen ez segíti a külszolgálaton szolgálatot teljesítőket és a magyar polgárokat is abban, hogy tájékozódjanak, mielőtt az adott országba utaznak. Mindenkinek a személyes döntése ugyan, de a külszolgálatnak kötelessége figyelmeztetni a magyar polgárokat arra, hogy mivel, milyen rizikóval járhat az adott országba történő beutazás.

Az adott törvénymódosítási csomag kapcsán ennyit szerettem volna hozzáfűzni, most pedig lássuk hazánk külkapcsolatait kicsit átfogó jelleggel is. Úgy is, mint a Külügyi Bizottság konzervatív alelnöke, szeretném ezt a folyamatot mindenki számára érthetővé tenni.

Azt gondolom, hogy az a fajta  hogy is mondjam  egyre szűkülő nemzetközi mozgástér, amely a magyar nemzeti érdek érvényesítését manapság már szinte lehetetlenné teszi, egy rendkívül szomorú fejlődés a magyar haza szempontjából. Azt gondolom, utalhatnék arra, hogy mi történt legutóbb Pozsonyban, ahol a visegrádi országok külügyi bizottságainak tartottak együttes ülést, és ezen az ülésen természetesen én alelnökként részt vettem, és a vitában is felszólaltam. Tehát Orbán Viktor és a Fidesz, a fideszes kormány eljuttatta odáig az országot, hogy a legutolsó szövetségesei is elpártoltak tőle, például a lengyel PiS-re vagy akár az olasz kormányfőre, Meloni asszonyra utalhatok, akik egyértelműen látják azt, hogy mi motiválja a fideszes egypárti túlhatalmat. A mi jobbközép konzervatív pártunk szerint 2023-ban a jobboldaliság nem jelenthet hazánkban nyegleséget, nem jelenthet oroszpártiságot és nyegleséget, amiről önök valóban nap mint nap tanúbizonyságot tesznek, így például azzal is, amikor az Amerikai Egyesült Államok nagykövetének nevével a magyar miniszterelnök gúnyolódik. Kedves fideszes képviselőtársaim, önök komolyan azt gondolják, hogy ez a magyar nemzeti érdek? Mert akkor önök nagyon rossz filmet látnak szerintem manapság.

Azt gondolom, hogy a jelenlegi állapotban ráadásul a magyar polgárok biztonságát és békéjét Európa jelenti; Európa és a NATO, nem más, nem Putyin, ahogy azt önök gondolják vagy az önök Bencsik elvtársa gondolja, aki visszagondolva a régi kommunista múltjára, most is az oroszoknak szurkol, akkor is az oroszokat szolgálta ki. Ez az önök álláspontja. Mi, Európa-párti konzervatív politikusok pedig azt mondjuk, hogy ruszkik, haza. Mi fennen hordjuk 1956 lyukas zászlaját, mert mi igazságos békét akarunk, hiszen szerintünk Trianon óta a magyar polgárok pontosan tudják, mi a különbség az igazságos béke és a fideszes, putyini béke között, amely 1956. november 4-ének békéje, a lánctalpak és a jeltelen sírok, a bucsai sírok békéje. Ez az önök békéje, amit itt hangoztatnak.

(11.50)

Azt gondolom, hogy egyértelmű értékválasztás előtt áll hazánk. A magyar polgárok biztonságát és békéjét kizárólag az európai nemzetek jó szövetsége…  amely nem azt jelenti a Jobbik-Konzervatívok szerint, hogy mindent át kell venni Nyugatról; mert nagyon sok olyan dolog van, amiben mi, természetesen konzervatívokként  akár a családpolitikára, akár egyebekre tekintettel , nem értünk egyet bizonyos liberális fősodorral az Európai Unióban. De ez nem azt jelenti, hogy úgy kell viselkedni, hogy nyugatellenes uszítást végez a Fidesz. Én életkoromnál fogva emlékszem erre, a kommunisták is ezt csinálták, ugyanilyen stílusban, még a mondatokat is megismerem. Az már csak hab a tortán, hogy egyes akkori kommunista propagandisták most átfestették magukat narancsszínűre. Gratulálok! Ez az önök értékválasztása. Mi fennen hirdetjük, hogy a magyar polgárok biztonságát és békéjét jó NATO-szövetségeseink tudják biztosítani mint védelmi szövetség, ezen belül is az Amerikai Egyesült Államok.

Tehát azt gondolom, hogy az a szomorújáték egyébként, amit önök a finn és a svéd NATO-csatlakozás során itt eljátszottak, ami úgy kezdődött, hogy a madridi NATO-csúcs után a magyar külügyi diplomácia, államtitkár úr, megígérte Finnországnak és Svédországnak, hogy ősszel az egyik legelső ülésen mindkét esetben ratifikáljuk a NATO-csatlakozást, majd kiderült, hogy önök ismételten hazudtak  nemcsak belföldön, már külföldön is , és elkezdték ezt a szomorújátékot, amelynek a részleteiről én nem is szeretnék beszélni, mert mind a Házbizottságban, mind a Külügyi Bizottságban egyszerűen az Országgyűlés tekintélyét végtelenül sértő és méltatlan folyamatok zajlottak a mi megítélésünk szerint, amikor mindenre hivatkoztak, hogy hogyan lehet valahogy elhúzni ezt a folyamatot.

Aztán, amikor a török szultán úgy döntött, hogy Finnország már megtette, amit megkövetelt Törökország tőle, meg Oroszország, akkor önök hipp-hopp beterjesztették és megszavazták Finnország csatlakozását. Mivel Svédország tekintetében Törökország még mindig egy kicsit próbál alkudozni, meg önök is az európai uniós forrásokért, ezt is felhasználva, ahelyett, hogy visszaállítanák a jog uralmát, a kiegyensúlyozott polgári demokráciát hazánkban, mert akkor azonnal megkapnánk az európai uniós forrásokat, de erre, látnivalóan, önök képtelenek, ezért aztán még Svédország tekintetében húzzák-halasztják azt a döntést, amely meggyőződésünk szerint sérti a magyar nemzeti érdeket.

Hiszen a magyar nemzeti érdek azt diktálná, hogy Finnország, az az ország, amely kiváló hadsereggel rendelkezik, és a szovjet-orosz csapatokkal szemben nyert honvédő háborút a második világháborúban, ráadásul nyelvi rokonság révén még pozitívan is tekintett korábban hazánkra  az önök áldásosnak nem nevezhető tevékenysége során ezt most sikerült lerombolni nagyrészt, sajnos, majd dolgozunk ezen sokan, hogy ez megváltozzék , és Svédország tekintetében is egy kiemelkedő hadsereggel rendelkező olyan erős NATO-szövetséges szemében lettünk megbízhatatlan szövetségesek, amelynek hosszú távú következményeit sajnos minden magyar polgár érzi. Én azt gondolom, hogy ez egy nagyon veszélyes út, és azt gondolom, hogy sürgős korrekcióra volna szükség, mert nem szabad azt hagyni, hogy ha esetleg Európára ismételten egy vasfüggöny gördül le, akkor a fideszes kormány minket annak a keleti oldalára szorítson. Nem, nem, soha! Szent István óta a nyugati kereszténységhez csatlakoztunk és az európai értékekhez, amely a jog uralmát, a görög filozófiát és a keresztény kultúrkört jelenti. Ezek azok az értékek, amelyek mellett a magyar külpolitikának ki kellene állnia. Köszönöm megtisztelő figyelmüket.




Felszólalások:  Előző  70  Következő    Ülésnap adatai