Készült: 2024.05.09.03:51:01 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

83. ülésnap (2023.10.24.),  13-16. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:02


Felszólalások:   9-12   13-16   17-20      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Most a Jobbik képviselője, Brenner Koloman következik. Megadom a szót a képviselő úrnak.

DR. BRENNER KOLOMAN (Jobbik): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! „Nem fasiszta csőcselék, hanem magyar hazafiak voltunk, akik szabadon szerettek volna élni a saját országukban.” (Soltész Miklós a teremből távozni készülő Szabó Timeának: Tessék menni óbégatni kifelé!) Pongrátz Gergely mondta ezt, és ezért is éltük meg mi, Jobbik-Konzervatívok (Derültség a kormánypártok soraiban.) nagyon nehezen azt, amikor nemrég sor került arra a gyalázatra, hogy egy orosz tankönyvben 1956 magyar szabadságharcosait Nyugatról irányított fasiszta csőcseléknek írják le, és ezután az orosz fiatalok már ezt fogják megtanulni hazánk történelméről.

Amikor én a Külügyi Bizottság konzervatív alelnökeként felszólítottam Szijjártó miniszter urat, hogy azonnal hívassa be az orosz nagykövetet a tiltakozását kifejezve ez ügyben, sőt adjon át neki tiltakozó diplomáciai jegyzéket  ugye, a diplomáciában vannak fokozatok , akkor sajnálatunkra és a magyar nemzet arculcsapására erre nem volt hajlandó a jelenlegi fideszes kormány. Én azt gondolom, hogy ebben a kérdésben itt sokkal bátrabb külpolitikára lett volna szükség, hiszen a miniszter úr az európai uniós szövetségeseit vagy a NATO-szövetségeseit nagyon bátran citálja mindig be, amikor ennél sokkal kisebb súlyú kérdésekkel kellett foglalkozniuk.

Ráadásul ez nagyon jól illeszkedik abba a külpolitikai egyensúlyvesztésbe, amely az elmúlt 13 év alatt sajnos elérte hazánkat a jelenlegi fideszes kormány miatt. Pedig a mi politikai közösségünk épp a mai napon lett 20 éves, mi tartjuk továbbra is a jelszót: „Ruszkik, haza!” Mi tartjuk továbbra is a jelszót, hogy az elmúlt 33 év egyik szégyene, hogy nem hozták nyilvánosságra az ügynökaktákat  ezt egyébként nemrég az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésében is elmondtam, amikor épp arról tárgyaltunk egyébként, amikor épp arról tárgyaltunk, hogy az önök fideszes kormánya és a korábbi igazságügyi miniszter asszony Pegasus-ügyben lehallgatásokra adott, ugye, engedélyeket, nagy valószínűséggel ellenzéki politikusokkal és újságírókkal szemben is.

Nem véletlen tehát, hogy mi továbbra is…  és nemrég benyújtottam azt a javaslatunkat, hogy a Szabadság téri szovjet-orosz emlékművet helyezzék át egy más helyszínre. Önök ismét leszavazták ebbéli javaslatunkat, szégyen gyalázat, ezért is tettük október 20-án egyértelművé a Jobbik-Konzervatívok álláspontját, és ezért takartuk el fekete fóliával ezt az emlékművet. Milyen érdekes az, tisztelt képviselőtársaim, hogy erről az akcióról nagy egyetértésben a fideszes média sem és a nagyon független-objektív balliberális média semmilyen tudósítást nem tett. Milyen érdekes ez, tisztelt képviselőtársaim!

Mi továbbra is tartjuk azt, hogy nagyon-nagyon helytelen volt Orbán Viktor miniszterelnök úrnak épp ezen a napon éppen Pekingben gazsulálni Putyin orosz elnöknek, és nem arról beszélek  nem arról beszélek! , hogy ne kelljen a magyar nemzeti érdeket minden irányba jól képviselnünk.

(13.40)

De arról beszélek, hogy az a külpolitikai egyensúlyvesztés, amely miatt az összes európai uniós tagállam és a NATO-szövetségeseink szemében a jelenlegi fideszes kormány oroszpártinak tűnik, veszélyes a magyar nemzeti érdekre. Ezt le kell szögeznünk.

Egyszer minden a helyére kerül a mi véleményünk szerint, ezért is aztán a Jobbik-Konzervatívok képviselői és vezetői október 26-án (Sic!) ’56 lyukas zászlaját, amelyet mi Pongrátz Gergelytől kaptunk meg napra pontosan 20 évvel ezelőtt, kiakasztottuk az Irodaházra, mert egyszer minden a helyére kerül, a kommunisták is, akik ott ülnek az önök padsoraiban, és a lyukas zászló is. Dicsőség tehát a forradalmároknak, dicsőség a szabadság harcosainak, és dicsőség az antikommunista felkelőknek! Köszönöm a figyelmüket. (Taps a Jobbik soraiban.)

ELNÖK: Rétvári Bence államtitkár úré a szó.

RÉTVÁRI BENCE belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Egyvalamit felejtett el ön mondani  talán jobb is, hogy Pongrátz András már nem hallhatta az ön szavait. Ő így nyilatkozott arról a zászlóról, arról a 20 évvel ezelőtti pillanatról, amit ön az imént említett, tisztelt képviselő úr: „A Pongrátz család nevében felszólítom a Jobbikot: ne vegyék többé szájukra Pongrátz Gergely nevét, aki forog a sírjában a Jobbik árulása miatt!” Ezt kérte öntől a család, és ennek ellenére, a forradalmár-, szabadságharcos-család kérésének ellenére ön többször is erre hivatkozott, amikor feketén-fehéren nyilvánvalóvá tették, hogy az a 180 fokos fordulat, amit a Jobbik tett, annyira elfogadhatatlan sok-sok ember számára, de főleg Pongrátz Gergely családja számára, hogy önök többet rá ne hivatkozzanak, ön mégis most ezzel próbálkozott itt, a mai parlamenti ülésen.

Hogy szól a Jobbik alapító nyilatkozata 20 évvel ezelőttről, amire ön utalt most, tisztelt képviselő úr? „A Jobbik Magyarországért Mozgalom előtt álló elsődleges feladat a kommunista utódpárt és a vele összeforrt szélsőséges liberálisok eltávolítása a politikai hatalomból.” (Dr. Brenner Koloman: Ők ülnek most ott önöknél!) Önök kikkel indultak együtt az előző választáson egy listán, minden körzetben közös jelöltet állítva? A volt kommunista utódpárttal, és a velük összeforrt liberálisokkal. (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Így van!) Önök, akik 20 éve azt írták le, hogy az a céljuk, hogy legyen egy valódi rendszerváltás, legyen egy olyan politika Magyarországon, ahol nemzeti pártok versengenek egymással, mert ez lehet minden ország sikerének a titka, nem az, hogy posztkommunisták, és külföldről importált ideológiákat hozó liberálisok próbálnak hatalomba kerülni, hanem nemzeti pártok, és ez milyen szép cél lett volna. Talán ’56-ban is kibékültek volna ezzel, ha ez a magyar jövő. És önök ezt árulták el, a saját választóikat, a saját elveiket. Ki hisz ezek után maguknak, tisztelt képviselő úr?!

Elmentek önök is a Horn Gyula sétányra közösen emlékezni ’56-ra? (Dr. Brenner Koloman: Nana!) Mert arra készültek hónapok óta, a magyar baloldal, itt a parlamentben azt védte, hogy miért fontos a Horn Gyula sétány? Ott koszorúztak önök is október 23-án? Ez volt az önök sikere és eredménye? Vagy Baranyi Krisztinával együtt varrták vissza a vörös csillagot a magyar zászlóba, amit a forradalmárok szedtek onnan ki? Mit tesz a magyar baloldal? (Dr. Brenner Koloman: Az, hogy a baloldal mit tesz, ahhoz nekünk semmi közünk nincs!) Tényleg október 23-a előtt ez a legfontosabb önöknek, hogy a pufajkás Horn Gyuláról legyen sétány elnevezve, és visszateszik a vörös csillagot a címerrel együtt a magyar zászlóba? De hát nem más teszi ezt, mint Gyurcsány Ferenc természetesen.

Ki volt az, aki a Vajnai-ügyben kiállt amellett, hogy igenis a vörös csillagot ki kell szedni az önkényuralmi jelképek közül, és szabadon lehessen hordani, és szabadon lehessen hirdetni a vörös csillagot? Pontosan az önök baloldalának a vezetője, az önök árnyék-miniszterelnökének a férje, a baloldal valódi vezetője, Gyurcsány Ferenc, aki nyíltan, nyílt sisakkal azért harcolt  és nyilván most sem gondolja másképp , hogy a vörös csillagot, a magyar forradalmat sárba tipró kommunista jelképet újra szabadon lehessen használni. És önök velük indulnak egy platformon, és ezért még a logójukból is, a kettős keresztből hashtaget csináltak, csak hogy kompatibilis legyen a posztkomunistákkal (Dr. Brenner Koloman: Hajjaj!) és a liberálisokkal, tisztelt képviselő úr.

Mégis itt, a Kossuth téren ’56-ban, októberben ki adta ki a tűzparancsot arra, hogy sortüzet vezényeljenek ártatlan emberekre, legnagyobb számban munkásemberekre, akik idejöttek, és közösen le akarták rázni a szovjet és a kommunista rabigát? (Dr. Brenner Koloman: Ehhez semmi közünk nincs…) Apró Antal, akinek a villájában az önök vezetője, Gyurcsány Ferenc mindennap kel és mindennap fekszik Dobrev Klárával, az ő feleségével, az önök árnyékminiszerelnök-jelöltjével, ebből a villából indul; az az ember, aki előtte sortüzet vezényelt ártatlan emberekre. (Dr. Brenner Koloman: Ezt te se hiszed el, ugye?)

Tudja, hány éves volt, ha Magyarországot nézzük, a legfiatalabb áldozat, aki sortűzben meghalt? Miskolcon egy 13 éves lány, aki az iskolából ment a vásárcsarnok felé, de a kommunisták sortüzében meghalt, és napokig ott volt a piros kis edény, amit vitt magával emlékül, ahol a halálos találat érte. És ez az Apró Antal az, aki itt, Budapesten ezt vezényelte. Hogy lehet, hogy amit kapott jutalmul a kommunista rendszer megszilárdításáért, még ma is a baloldal vezetője, ugyanarról a helyről jön?

Tisztelt Képviselő Úr! Ha nem lett volna rendszerváltás, akkor is az Apró-villából vagy Gyurcsány Ferenc, vagy Dobrev Klára érkezne. Hála istennek, hogy van rendszerváltás, ezért az ellenzéki padsorokba érkezik és nem a kormányzati padsorokba.

Tisztelt Képviselő Úr! KGBéláról ön elfelejtett egy szót is ejteni, az önök nagy européer politikusáról. Tisztelt Képviselő Úr! Számunkra  és azt hiszem, ezt az ’56-os forradalmárok is így gondolták  nem az a szabadság, hogy megválaszthatjuk, hogy ennek vagy annak a birodalomnak leszünk a szolgái. Nálunk nem az a szabadság és a függetlenség, hogy mi döntjük el, hogy kinek a vazallusai leszünk. (Dr. Brenner Koloman: Így van! Putyin! Eldöntöttétek!) Nekünk az a szabadság, hogy mi eldöntjük, mi a magyarok érdeke, néha az egyik világhatalommal egyezik, néha a másikkal, de csak egy pont létezik, ami fix pont: Magyarország és a magyar emberek érdeke.

Ez a függetlenség, ez a szabadság, ez ’56 öröksége számunkra. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.  Közbeszólás a kormánypártok soraiból: Bravó!  Dr. Brenner Koloman: Moszkovita!)




Felszólalások:   9-12   13-16   17-20      Ülésnap adatai