Készült: 2024.05.08.19:22:20 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

3. ülésnap (2022.05.10.),  9-12. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 9:45


Felszólalások:   5-8   9-12   13-16      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Tisztelt Képviselőtársaim! A Mi Hazánk képviselőcsoportjából napirend előtti felszólalásra jelentkezett Dúró Dóra képviselő asszony, az Országgyűlés alelnöke. Parancsoljon, alelnök asszony, öné a szó.

(9.30)

DÚRÓ DÓRA (Mi Hazánk): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Április 3-án a választók döntöttek: úgy döntöttek, hogy van harmadik út a parlamentben, és úgy döntöttek, hogy szükség van Gyurcsány-mentes ellenzékre is, amelyet kizárólag a Mi Hazánk Mozgalom testesít meg.

A balliberálisok szemmel láthatóan még mindig nem tudják eldönteni, hogy fiúk legyenek vagy lányok, hogy kivonuljanak vagy bevonuljanak, ezzel szemben a Mi Hazánk Mozgalom világos elvek mentén politizál: mi minden olyan előterjesztést támogatunk, ami a magyar nemzet érdeke, de mindennel kőkeményen szembeszállunk, ami a magyarokat megkárosítja. Mi dolgozni jöttünk ide, a hazánkat szolgálni.

Pedig ha valakinek, nekünk aztán lenne okunk panaszra a választási kampány esélyegyenlőségét tekintve, ugyanis például ezt a felszólalásomat sem tehetem közzé a saját Facebook-oldalamon, holott más képviselők ezt akár élőben közvetíthetik. Tudják, hogy miért nem tehetem meg? Mert itt ül előttem egy megválasztott parlamenti képviselő, egy frakcióvezető, Toroczkai László, akinek sem az arcképét, sem a nevét, sem a hangját nem lehet megjeleníteni a Facebookon, különben az én oldalamat is letörlik, gyakorlatilag indokolás nélkül.

Mit kezd ezzel a helyzettel egy felelős magyar kormány? Egy óriási multi cég brutálisan beavatkozik a magyar választásokba, a magyar közéletbe, és önök ezt ölbe tett kézzel nézik. És mit tesz az annyira, de annyira demokratikus ellenzék? Ölbe tett kézzel nézi.

A Mi Hazánk Mozgalom a leginkább cenzúra által sújtott párt volt és marad is hosszú távon, mégsem a panasz hangjai azok, amelyeket hallani fognak tőlünk az Országgyűlésben. De a kormány nemhogy nem lép fel nemzetközi szervezeteknél ezzel a helyzettel kapcsolatban, hanem a Fidesz által kézivezérelt Mediaworks még a Mi Hazánk fizetett hirdetéseit sem volt hajlandó  pénzért sem  közzétenni a választási kampányban. Sőt, odáig is elmentek, hogy megfenyegették azokat a szórólapozó cégeket, amelyek vállalták volna, hogy az emberek postaládájába eljuttatják a Mi Hazánk Mozgalom kiadványait  erre nem volt lehetőségünk. Ilyen helyzetben mondja azt a balliberális tömb, hogy mi összejátszunk a Fidesszel  persze a tények őket sosem zavarták.

Ehhez jött még hozzá a közvélemény-kutatóknak a magatartása, akik gyakorlatilag végighazudták az elmúlt másfél-két évet, mert mindegyikük, érdekes módon a parlamenti bejutási küszöb alá mérték  a hibahatárt meghaladó alulméréssel  a Mi Hazánk Mozgalom támogatottságát. Mi mégsem a sebeinket nyalogatjuk, már az alakuló ülés napján benyújtottuk az első javaslatokat, és igen, az várható a Mi Hazánk Mozgalomtól az Országgyűlésben is, hogy tabukat fogunk döntögetni. Tabukat fogunk döntögetni, mert nem félünk kimondani az igazságot.

Nem félünk kimondani, hogy a WHO éppen egy diktatúrát készít elő a kötelező oltás bevezetésével (Derültség a Momentum és a Párbeszéd soraiban.), és nem félünk kimondani, hogy a magyar kormány, ha ezt elfogadja, a saját nemzetének a szabadságát árulja el. A Covid-diktatúrának véget kell vetni nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon. Nem félünk kimondani, hogy egy politikai-ideológiai merénylet zajlik Nyugaton a fehér ember civilizációja ellen, amivel szemben a Mi Hazánk fel fog lépni. Tizenkét évnyi kétharmados fideszes kormányzás után az a helyzet, hogy Budaházy György fegyházban, Gyurcsány Ferenc pedig egy budai villában tengeti mindennapjait, és szervezi továbbra is az ellenzéket.

Nem félünk kimondani, hogy önök harminc éve összejátszanak egymással a színfalak mögött. Áder János köztársasági elnökként az alakuló ülésen példátlan módon megsértett egy parlamentbe jutott pártot és annak 330 ezer szavazóját, mert több mint 330 ezer ember hatalmazott fel minket arra, hogy folytassuk azt a munkát, amit a parlamenten kívül elkezdtünk, képviseljük azt a programot, amelyet meghirdettünk, és ez várható tőlünk. Hiába próbálnak minket a globalistákkal együtt eltiporni, ez a Mi Hazánk Mozgalom életében még csak a kezdet. Köszönöm a figyelmet. (Taps a Mi Hazánk soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, alelnök asszony. Az alelnök asszony napirend előtti felszólalására Répássy Róbert államtitkár úr ad választ. Parancsoljon, államtitkár úr, öné a szó.

DR. RÉPÁSSY RÓBERT igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót. Tisztelt Alelnök Asszony! Tisztelt Országgyűlés! Az az út, amin önök járnak, nem új, és több kudarc övezi, mint amennyi siker. Ön bizonyára tudja, hogy 2005-ben Harmadik Út néven a MIÉP, a Magyar Igazság és Élet Pártja, valamint a Jobbik választási szövetséget kötött; a 2006-os választásokon 2,2 százalékot értek el ezzel a programmal.

Az ön által elmondott sérelmek, amelyeket sorolt, ezek a sérelmek részben a választásokhoz kapcsolódnak. Én figyeltem az Országgyűlés döntését, úgy láttam, hogy a Nemzeti Választási Bizottság beszámolóját az Országgyűlés elfogadta, a jogorvoslati lehetőségek rendelkezésre álltak, minden jogorvoslatot ki lehetett használni, ezek a jogorvoslatok lezárultak, és nem igazolják az ön által elmondott sérelmeket. (Dúró Dóra: Nem igaz!)

Abban egyetértek, és a kormány mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy a véleményszabadságot ne korlátozhassák nemzetközi médiabirodalmak és nemzetközi multi cégek, viszont erre kevés ráhatása van a kormánynak, ezt ön is nyilván tudja. (Dúró Dóra: Ez sem igaz!)

A nemzetközi szervezetek Magyarországon nem vezethetnek be semmilyen kötelező oltást, kizárólag csak a magyar döntéshozók vezethetnek be kötelező oltást, és nincs kötelező oltás Magyarországon. Tehát az ön által említett veszély nem reális veszély, nem valós veszély.

Budaházy és Gyurcsány összehasonlítása talán jogos, ezt nem is vitatom (Derültség a DK, a Momentum és a Párbeszéd soraiban.), azonban emlékszik rá, hogy mind Budaházy György ellen, mind Gyurcsány Ferenc ellen büntetőeljárás indult, amely Budaházy esetében vádemeléssel, míg Gyurcsány esetében a nyomozás megszüntetésével ért véget. (Dúró Dóra: Szégyen!) Azt azért nem tartom lényegtelen különbségnek, hogy Budaházy esetében már döntött a bíróság, és nemcsak az ő esetében, hanem a társa esetében egy elsőfokú, nem jogerős ítélet született. Tehát egyelőre ennyit tudunk a Budaházy-ügyben esetleg felmerülő büntetőjogi felelősségről.

Tehát nagyon fontos az, hogy ebben az ügyben tisztán lássuk, hogy a bíróság mit állapít meg. Szerintem mindannyiunk érdeke, hogy a bíróság befejezhesse a büntetőjogi felelősség vizsgálatát. Amennyiben a bíróság befejezte a büntetőjogi felelősség vizsgálatát (Dúró Dóra: Tizenöt év után!), akkor mi is abban a helyzetben leszünk, hogy ismerni fogjuk a jogi tényeket, a jogilag fontos és releváns tényeket. (Novák Előd: Még tíz évet!)

Tisztelt Alelnök Asszony! Az ön által elmondott ügyekben vagy az ön által elmondott hozzászólásban egy nagyon fontos elemet véltem a kormány szempontjából felfedezni, tudniillik hogy önök mindig támogatni fogják azokat a döntéseket, előterjesztéseket, amelyek a nemzet érdekét szolgálják. Erre továbbra is biztatom önöket, és kérem, hogy nemcsak a kormány által, hanem a választók nagy többsége által támogatott döntéseket, a kormány előterjesztéseit mindig támogassák.

Egy dolgot azonban szeretnék leszögezni, és itt kell visszautalnom arra a bizonyos Harmadik Útra és annak a bizonyos 2006-os választási programjára. A kormány zéró toleranciát képvisel az antiszemitizmus és a rasszizmus ellen. Tehát minden olyan megnyilvánulás, amely a 2006-os programjukat jellemezte, az ma sem fogadható el a kormány számára. Ez egy vörös vonal, ha ezt átlépik, akkor nem számíthatnak a kormány támogatására, hanem kifejezetten a kormány tiltására, a kormány ellenzésére számíthatnak. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   5-8   9-12   13-16      Ülésnap adatai