Készült: 2024.05.08.13:56:20 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

101. ülésnap (2024.02.26.),  222-229. felszólalás
Felszólalás oka Kérdés/azonnali kérdés megtárgyalása
Felszólalás ideje 7:11


Felszólalások:   214-221   222-229   230-240      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Megköszönöm miniszterhelyettes úr válaszát. Tisztelt Országgyűlés! Hollik István, a KDNP képviselője, azonnali kérdést kíván feltenni az igazságügyi miniszter úrnak: „Mire képes a dollárbaloldal a hatalomért?” címmel. Öné a szó, képviselő úr.

HOLLIK ISTVÁN (KDNP): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök úr! 2006 óta, Balatonőszöd óta tudjuk, hogy mivel főznek a baloldal boszorkánykonyhájában: hazugság, csalás, megtévesztés, lopás, erőszak, ezek a legfőbb összetevők. A végeredmény egy olyan ehetetlen koszt, ami megülte az egész ország gyomrát, sőt 2010-re majdnem belegebedtünk. A hatásokkal ráadásul minden magyar embernek szembesülnie kellett: elvett 13. havi nyugdíj, eltörölt családtámogatások, megszűnt munkahelyek százezrei, államadóssághegyek, gazdasági csőd. De persze baloldali felelősségvállalás sehol.

Azóta eltelt másfél évtized, és azt kell megtapasztalnunk, hogy az égegyadta világon semmi nem változott a baloldalon. Ezt most éppen Gyurcsány legjobb tanítványai, éppen az azóta operatőrré avanzsált Fekete-Győr András és Varju László ügye bizonyítja. Merthogy 2006-ban Gyurcsány beismerte, hogy végighazudták a másfél évet, és nem árulták el a magyaroknak az ország valós állapotát, ezért valójában csalással nyertek választást. De hogy a hatalmukat megtartsák, békés tüntetők ellen erőszakot alkalmaztak. Most, másfél évtizeddel később a módszerek változatlanok. Egy dolog változott, az, hogy most már a bíróság mondta ki Fekete-Győr Andrásról és Varju Lászlóról, hogy csaltak és erőszakot alkalmaztak annak érdekében, hogy a hatalmat megszerezzék.

Ezután csak két kérdés adódik, egyrészt, hogy mire képes a baloldal a hatalom megszerzéséért. Én úgy gondolom, hogy mindenre, erkölcsi gát náluk nincsen. Illetve a másik fontos kérdés, hogy vane helye egy csalónak és egy erőszaktevőnek a magyar Országgyűlésben. Szerintem nincs, de az, hogy Varju László és Fekete-Győr András itt van, a jelenlétük bizonyítja, hogy a baloldalon még a bíróság által is elítélt bűnöknek sincs semmilyen következménye. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm. Tisztelt Országgyűlés! Megadom a szót Tuzson Bence igazságügyi miniszter úrnak. Parancsoljon, miniszter úr!

TUZSON BENCE igazságügyi miniszter: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Valóban egy nagyon fontos kérdésről beszélünk, hogy mit tehet meg egy országgyűlési képviselő, meddig terjednek azok a határok, amíg a cselekedeteit teheti. És valóban, fel kell idéznünk azt, hogy amikor országgyűlési képviselővé választják, bejön először ide a parlamentbe, akkor esküt tesz, esküt tesz arról, hogy Magyarország törvényeit megtartja és másokkal is megtartatja. Ez a kötelezettség fennáll, és itt érdemes is kicsit visszanézni, és megnézni, hogy ezekben a konkrét esetekben mi történt, mit tettek ezek az urak, amikor elkövették ezeket a cselekményeket, amikről valóban a bíróság is kimondta, hogy bűncselekmények.

Varju László 2018 decemberében több társával behatolt az MTVA székházába, és itt erőszakos cselekményt hajtott végre, testi sértést, garázdaságot, és ezenkívül még volt egy választás rendje elleni bűncselekménye is. Ezekben az ügyekben döntés született, és valóban az itt, ezekben a padsorokban megbújó Fekete-Győr András szintén bűncselekményt követett el, hivatalos személy elleni erőszakot. Ezt mint országgyűlési képviselő követte el, egy füstgránátot dobott a rendőrökre. Fontos megjegyezni, hogy ezek jogellenes cselekedetek, semmiképpen sem fér ez össze azzal, hogy valaki Magyarország jogszabályait megtartja és másokkal is megtartatja.

Le kell vonni ebből a megfelelő következtetést, elsősorban azoknak kell levonni, akik az esküt megtették, mert bizony azt láthatjuk, hogy a hibáknak a jobboldalon következménye van, de a baloldalon a bűnöknek sincsen. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Viszonválaszra megadom a szót képviselő úrnak. Parancsoljon!

HOLLIK ISTVÁN (KDNP): Köszönöm szépen a szót, tisztelt elnök úr. A baloldal módszerének a felsorolásából egyet kifelejtettem, ezt most gyorsan pótolnám, ez pedig a fenyegetés. Merthogy mi történt Fekete-Győr András és Varju László esetében? Ők természetesen nem vállalták a felelősséget, ahogy egyébként a baloldal vezetője, Gyurcsány Ferenc sem. És mit tett ehelyett Gyurcsány Ferenc? Ahogy azt kell, komcsi módra megfenyegette az eljáró bírákat és ügyészeket. Idézem őt szó szerint: „Nem kell szégyenlősnek lenni, jegyezzétek meg az ügyészek és bírók nevét!” Ennek tükrében igazán ironikus, hogy pártját Demokratikus Koalíciónak nevezte el, mert ha van valami, ami mélyen antidemokratikus, az egyébként az ügyészek és bírák fenyegetése. Úgyhogy az alliteráló komcsi koalíció talán helyénvaló lett volna. Javaslom az átnevezést, Apró Antalnak is biztosan jobban tetszene ez a név. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm. Tisztelt Országgyűlés! Viszontválasz illeti meg miniszter urat. Parancsoljon, öné a szó.

TUZSON BENCE igazságügyi miniszter: Valóban, ahogy képviselő úr mondta, példátlanok ezek az esetek, és az is példátlan eset, hogy jogerősen elítélt emberek az Országgyűlésben úgy ülnek, hogy nem vonják le ebből a következtetést, és nem mondanak le a mandátumukról. Ilyen a magyar Országgyűlésben még nem volt, ezért hívom fel az urakat, hogy vonják le ezt a következtetést. És a másik kérdés, amit a képviselő úr felvetett, valóban, itt meg kell védenem  nekem különösen mint igazságügyi miniszternek  a bíróságokat és a bírói kart. Nem lehet minősíteni ilyenformán a bíróságokat, nem lehet fenyegetni a bíróságokat. A bíróságok pártatlanok; ezt egyébként a legutóbbi jogszabály-módosításunkat követően már az Európai Unió is elismeri. Kikérem magamnak a bíróságok nevében, hogy így illessék a magyar bírósági rendszert. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:   214-221   222-229   230-240      Ülésnap adatai