Készült: 2024.05.10.17:36:30 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

70. ülésnap (2023.06.12.),  9-12. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 11:20


Felszólalások:   5-8   9-12   13-16      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Képviselő Asszony! Már bizonyára unalmas sokak számára, de nem tehetem meg, hogy szó nélkül menjek el a mellett a viselkedés mellett, amit ön hétről hétre produkál itt hétfőnként. Azon rövid időszak alatt, amikor benn tartózkodik az ülésteremben  gondolom, sokan nem bánják, hogy ez így van , nem képes mást csinálni, mint, ahogy a szlengben mondják, próbálja széttrollkodni az ülést. Önnek öt perc állt rendelkezésére arra, hogy elmondja a mondanivalóját, államtitkár úrnak hasonlóképpen, és államtitkár úr nem kommentálta folyamatosan hangosan az ön hozzászólását, pedig higgye el, igény lett volna rá, ön viszont most is ezt teszi. Ez a viselkedés, azt kell mondjam, hogy infantilis, már ne haragudjon. (Taps a kormánypártok soraiban.  Szabó Timea: Ez az ön véleménye!) Ez nem az én véleményem. Azt hiszem, hogy képviselő asszonynak szakemberhez kellene fordulnia, ez az a pont, amikor ezt muszáj tanácsolnom önnek. Menjünk tovább!

Toroczkai László, a Mi Hazánk frakcióvezetője következik. Parancsoljon, képviselő úr!

TOROCZKAI LÁSZLÓ (Mi Hazánk): Köszönöm a szót, elnök úr. Tegnap Békés városában a Mi Hazánk Mozgalom képviselőjelöltje az időközi önkormányzati választáson 52 százalékos eredménnyel, több mint 10 százalékkal megverte a Fidesz képviselőjelöltjét. (Taps a Mi Hazánk soraiban.) Ebben a városban, Békés városában éppen a múlt pénteken a győztes képviselőjelöltünkkel, Földesi Mihállyal tartottam közös utcafórumot, amely egy három hónapig tartó országjárás utolsó állomása volt.

Ezen az utcafórumon is szembesültem azzal, valamint a három hónapos országjárás során is szembesültem azzal, hogy mennyire föl vannak háborodva a magyarok a kormány különböző sarcokkal, adóztatással kapcsolatos intézkedései miatt, például hogy a kutakkal kapcsolatos eredeti elképzelések mennyire fölháborították a különösképpen vidéken élő magyarokat, amit önök terveztek. Nagyon örülünk annak, hogy ezzel az országos kampánnyal és jó pár itteni felszólalásunkkal is sikerült rábírnunk a kormányt arra, hogy jobb belátásra térjen és végül is meghátráljon ebben az ügyben, és a kútamnesztiáról szavazhatunk majd, ha minden igaz, ezen a héten.

De szeretném a kormány figyelmét felhívni arra, hogy sok ilyen probléma van még, amiben meghátrálásra szeretné a Mi Hazánk Mozgalom bírni a kormányt, ugyanis a kormányzati elhibázott gazdaságpolitika az oka annak, hogy ilyen sarcok kivetésére, különböző adóemelésekre folyamatosan sor kerül. Hiszen önök is pontosan ugyanúgy tudják, mint ahogy mi is tudjuk, hogy üres az államkassza. Láttuk a költségvetést, tisztában vagyunk a költségvetési hiánnyal. S ennek érdekében a kutakra kivetendő különböző sarcokat vagy akár adót  mint Belgium esetében, ahol már megvalósították ezt a kútregisztrációt  sikerült megakadályoznunk. De önök találnak kreatív módon újabb lehetőségeket arra, hogy újabb sarcokat vessenek ki a magyarokra, mert egyszerűen a rossz, elhibázott gazdaságpolitikájuk miatt üres az államkassza.

Most nyilván ebbe a kategóriába tartozik a jövedékiadó-emelés, amellyel most már a benzinár, az üzemanyagárak tekintetében is sajnos Európában a legdrágábbak közé fogunk majd tartozni, vagy akár a magyarok megtakarításainak a 13 százalékos megadóztatása. Teljesen mindegy, hogy szociális vagy milyen okokra hivatkoznak, de nyilvánvalóan arról szól a dolog, hogy megadóztatják a magyarokat különböző, egyre kreatívabb módszerekkel. S még mindig nem értik meg azt, hogy a gazdaságpolitikájuk a hibás. Az a gazdaságpolitika, amit 33 éve a fideszes kormányok és a balliberális-globalista kormányok ugyanúgy folytatnak.

Ezért jutottunk el oda, hogy miközben önök tiltakoznak  legalábbis itt, illetve kommunikációs szinten tiltakoznak  az ellen az őrült elképzelés ellen, amit Luxembourgban az Európai Unió tagállamainak belügyminiszterei elfogadtak, ami alapján szét kell osztani a gazdasági bevándorlókat, a migránsokat, ha pedig nem fogadja be Magyarország, akkor majd fejenként 20 ezer eurót kell fizetni, ez ellen tiltakozni kell, ezt maximálisan el kell utasítani! A Mi Hazánk Mozgalom határozottan tiltakozik minden ilyen őrült brüsszeli elképzelés ellen.

Csak az a problémánk, hogy ezen a héten nemcsak a kútamnesztiával foglalkozunk itt a parlamentben, hanem itt van előttünk a vendégmunkások magyarországi foglalkoztatásáról szóló javaslatuk is, amelynek a benyújtója Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes. Ebből is látszik az, hogy miközben önök is tiltakoznak az őrült brüsszeli gazdasági migránspolitika ellen, valójában ugyanezt akarják, ugyanis mi más indokolná, hogy egyáltalán ilyen történyt kell a parlamentnek elfogadni, ami a vendégmunkások beáramlását fogja lehetővé tenni.

Az önök javaslatában, ebben a törvényjavaslatban még létszámot sem, korlátot sem határoznak meg. Tehát Bangladesből, Indiából vagy Afrikából akár milliók is beáramolhatnának pillanatok alatt, ha az önök gazdaságpolitikája fog folytatódni, hiszen önök mindig azoknak a globális nagyvállalatoknak a pártját fogják, őket támogatják adókedvezményekkel vagy infrastruktúra-kialakítással, mint az akkumulátorgyárak esetében is látjuk, akik az olcsó külföldi, idegen, Európán kívüli munkaerőre építik a saját profitjövedelemre épülő gazdaságpolitikájukat. Ez nemcsak azt jelenti, hogy valójában lecserélik Magyarországon a lakosságot, hanem arról is szól, hogy még jobban letörik az így is gyalázatos béreket, fizetéseket Magyarországon. Hiszen az a célja ennek a gazdaságpolitikának, hogy megtalálja akár Bangladesből, akár Afrikából azokat a munkásokat, akiknek jóval kevesebb bér, jóval kevesebb fizetés is elég, amiből már így sem lehet Magyarországon megélni ilyen élelmiszer-infláció és ilyen inflációs mutatók mellett.

Arra kérek tehát választ, hogyan lehetséges az, hogy egyáltalán az önök elhibázott gazdaságpolitikája miatt ilyen törvényt kell elfogadni. Köszönöm. (Taps a Mi Hazánk soraiban.)

ELNÖK: Tállai András államtitkár úré a szó. Parancsoljon!

TÁLLAI ANDRÁS pénzügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Frakcióvezető Úr! A felszólalásában legtöbbször azt mondta el, hogy elhibázott gazdaságpolitikát folytat Magyarország, a magyar kormány. Hát, azért nézzük, lássuk a tényeket! Ha ön összefüggéseiben bírálta ezen belül legjobban Magyarország adórendszerét, akkor egy kicsit tekintsünk vissza, hogy honnan is indult ez az ország 13 évvel ezelőtt, honnan indult a magyar költségvetés, honnan indult a magyar gazdaság, egyáltalán a magyar vállalkozások milyen helyzetben voltak, és milyen helyzetben voltak a magyar családok.

(13.40)

Ha ilyen összefüggésben nézzük a magyar gazdaságpolitikát, akkor a következő változások történtek. Először is létrejött egymillió új munkahely. Egymillió új munkahely. Igaz, akkor ön még nem ült itt, az Országgyűlésben, de emlékszem rá, hogy a baloldali képviselők már akkor is nevetségesnek és teljesíthetetlennek tartották.

Aztán Magyarország gazdasági teljesítménye a 2010-es években igen gyengécske volt, az Európai Unió utolsó harmadához tartozott. Ha megnézzük, hogy a gazdasági növekedésben, magyarul a magyar kormány döntései, gazdaságpolitikai döntései által milyen gazdasági teljesítményt ért el az ország, akkor azt láthatjuk, hogy az Európai Unió legjobbjai közé tartozott, tartozik lényegében az elmúlt tizenév összehasonlítását tekintve Magyarország. Ugyanez igaz, ha megnézzük a társadalom, az ország helyzetét. 2010-ben, a ’10-es években az emberek nagy többsége a devizahitel-válsággal foglalkozott, azzal foglalkozott, hogy hogyan tud ebből kijönni, hogyan tudja egyenesbe hozni a családját, hogyan tudja ezt elfelejteni. Azt gondolom, hogy ebben európai uniós szinten is, európai szinten is a kormány és az Országgyűlés példamutatóan olyan döntéseket hozott, amelyek rendezték ezt, és a családok ilyen tekintetben megnyugodhattak.

De nézzük az ön által bírált adórendszert! Magyarország adórendszere a 2010-es években, ha az áfarés kulcsát tekintjük, akkor az 20 százalék fölötti volt, magyarul egy számítás szerint ennyi áfát nem szedett be a magyar kormány, olyan rendszer volt akkor kialakítva. Ma ugyanez a százalék 5 százalék, és remélhetőleg ebben az évben 5 százalék alá fog süllyedni. Ez azt jelenti, hogy a magyar kormány olyan gazdaságfehérítő intézkedéseket hozott, amelyeknek ez lett az eredménye.

De nézzük, az összadóterhelés tekintetében hogyan is áll Magyarország! A 2010-es években ez bőven meghaladta a 40 százalékot, és ez a szám ma 40 százalék alatt van, 38 százalék körüli, tehát Magyarország az összadóterhelést tekintve is igenis jól teljesített. De nem csak én mondom ezt, ha megvizsgáljuk, láthatjuk, hogy az elmúlt években a hitelminősítő intézetek  amelyek igen szigorúak országunkkal és más országokkal szemben is  közül leminősítést, lejjebb sorolást egyetlenegy hitelminősítő sem tudott ajánlani, mondani, Magyarországot ma is egyértelműen a befektetésre ajánlott országok közé sorolják.

Én azt gondolom, hogy amiatt bírálni a magyar gazdaságpolitikát, mert lehetővé teszi egyébként a gazdaság teljesítményének a növekedését… A munkaerőhiány  ma már nem munkaerő-felesleg van, hanem munkaerőhiány van a piacon, nemcsak Magyarországon, hanem lényegében egész Európában, a szomszédos Szlovákiában, Nyugat-Európában már korábban kezdődött, nyilván mindenki mindent megtesz annak érdekében, hogy a gazdaság teljesítményét fenntartsa. Ehhez szükségesek azok a lépések, amelyek a határon túli magyaroknak teszik lehetővé, hogy könnyebben dolgozhassanak hazánkban.

Végül a jövedékiadó-emelés, ön is tudja, ez Brüsszel, az Európai Unió előírása, ezt a magyar kormánynak kötelező végrehajtania. (Arató Gergely közbeszól.) Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:   5-8   9-12   13-16      Ülésnap adatai