Készült: 2024.05.31.09:16:12 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

86. ülésnap (2023.11.06.), 51. felszólalás
Felszólaló Novák Előd (Mi Hazánk)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:11


Felszólalások:  Előző  51  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NOVÁK ELŐD (Mi Hazánk): Elnök úr, köszönöm a szót. Tisztelt Képviselőtársak! Az Országgyűlés Igazságügyi Bizottsága zöld utat adott a Covid-diktatúra által bevezetett veszélyhelyzet újabb meghosszabbításához, most a háborúra hivatkozással 2024. május 23-áig tolják ki; ezzel gyakorlatilag több mint négy évet élünk folyamatosan valamilyen különleges jogrendben, amiben a kormánynak olyan speciális rendeletalkotási lehetősége van, amivel egyes törvények alkalmazását felfüggesztheti, törvényi rendelkezésektől eltérhet.

2022-ben 267 darab olyan kormányrendelet született, amelyet a veszélyhelyzetre hivatkozva alkottak meg. Ez azért elképesztően nagy szám, az összes jogszabály mintegy 20 százaléka  tulajdonképpen visszaélés a joggal. A rendeletalkotásnak ugyanis kisebb a nyilvánossága, gyorsabb is, mint a szigorúbb jogalkotási eljárási szabályokhoz kötött törvényalkotás, például nincs nyilvános vita, tehát a kényes ügyeket gyorsan le lehet zavarni.

A háborús veszélyhelyzet gyakorlatilag egy politikai trükk, a hatalommal visszaélés eszköze; nem a magyar nép érdekeit szolgálja, hanem például az oligarchákét. Nem a veszélyhelyzet újabb és újabb meghosszabbítására volna szükség, hanem például az inflációt és annak káros hatásait kezelő kormányzati gazdaságpolitikára.

A Covid-diktatúra után újabb apropót talált a kormány, hogy különleges jogrendben, korlátozások közt tarthassa az embereket. A háborús veszélyhelyzet kihirdetése és meghosszabbítása fegyveres készülődést jelent, diplomáciailag is rossz üzenete van, ezért sem támogatja azt a Mi Hazánk Mozgalom; inkább például a külföldi NATO-harccsoportokat Magyarországra beengedő kormányhatározatot kellene visszavonni, mert hazánk katonai felvonulási területté tétele okoz igazi veszélyhelyzetet hazánkra nézve, illetve Izrael terrorjának magyar támogatása.

A Mi Hazánk Mozgalom nem támogatja az új világrendet, a szabadságjogaink korlátozását, az egymást váltó, de folyamatos rendkívüli jogrendeket, a Covid-diktatúrát és más Covid-típusú lezárásokat, korlátozásokat és kötelezéseket sem, mint amilyen kormányzati túlkapás volt például a munkahely elvételével való zsarolás az oltások ügyében államilag a pedagógusok, az egészségügyi alkalmazottak és legfőképp a honvédek körében. A háborús veszélyhelyzet egy politikai trükk tehát, hiszen ha a kormány szerint valóban háborús veszély van Magyarországon, akkor mi a fenét keresnek a magyar honvédek a világ távoli részein, például Irakban vagy ezután majd Csádban is?

Hazánk számára egyébként a legnagyobb biztonsági kihívást épp hogy Ukrajna, a soviniszta Ukrajna jelenti 2014-2015 óta mindenképp, hiszen az elmúlt évek során egyre inkább korlátozta a kárpátaljai magyar nemzetrész jogait, elnyomta és megfélemlítette a magyar közösséget. Az elmúlt években az ukránok részéről számos verbális fenyegetés érte Magyarországot, sőt két éve Magyarországot Ukrajna második számú ellenségeként deklarálták. Fennáll most a veszély, hogy Ukrajna fennmaradása esetén a Nyugat által felfegyverzett ukrán haderő a kárpátaljai magyarságon, sőt akár egyenesen Magyarországon vesz elégtételt a háborús kudarc miatt. Sajnos a magyar fegyveres erők gyengesége könnyű célponttá teszi hazánkat, és az is felettébb kétséges, hogy szövetségeseink segítenének-e. Ezért kellene a Mi Hazánk Mozgalom szerint, hogy inkább itthon állomásozzanak és gyakorlatozzanak a honvédjeink az izraeli határ, Irak vagy éppen Csád helyett.

Nem kellene beavatkozzunk, állást foglaljunk egyik háborúban sem. Nem kellene kiállnunk Ukrajna területi integritása mellett. Nem kellene diplomáciailag támogatnunk Izraelt sem a palesztinok elleni háborúban. De a háborús őrület sajnos magával ragadta a magyar kormányt is, pedig történelmi hiba provokálni az oroszokat például a NATO-bővítéssel, amit itt nagykoalíciósan már megszavaztak Finnország esetében, és amire készülnek ismét Svédország tekintetében is; hiba volna a háborús veszélyhelyzet fenntartása is, és ezzel provokálni tovább az oroszokat egyfajta katonai készülődéssel, amit egy ilyen háborús veszélyhelyzet kihirdetése, illetve fenntartása is jelent.

Tisztelt Országgyűlés! Az új világrend kiszolgálása helyett és a háború kiszélesítése helyett a függetlenségünk, semlegességünk, ezáltal a béke előmozdítására volna inkább szükség a Mi Hazánk Mozgalom szerint. Köszönöm a figyelmet. (Taps a Mi Hazánk soraiban.)




Felszólalások:  Előző  51  Következő    Ülésnap adatai