Készült: 2024.05.08.22:26:06 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

2. ülésnap (2022.05.09.),  45-48. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:31


Felszólalások:   41-44   45-48   49-51      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Most utolsóként a napirend előtti felszólalások sorában Kocsis Máté frakcióvezető úr következik, a Fidesz képviselőcsoportjának vezetője. Parancsoljon!

KOCSIS MÁTÉ (Fidesz): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Az új parlamenti ciklus első napirend előtti felszólalásának elején mégiscsak azzal illendő kezdeni, hogy megköszönjük minden választónak azt, hogy részt vett az országgyűlési választásokon, megköszönjük azoknak, akik éltek a szavazati jogukkal, és mi magunk különösen megköszönjük azoknak, akik ránk szavaztak és megtiszteltek a bizalmukkal. 3 millió 60 ezer ember  soha Magyarországon ennyien egy pártra vagy pártszövetségre nem szavaztak. Példátlan sikerként is fölfogható ez, de számunkra ez a 3 millió 60 ezer ember nem ok az elbizakodottságra, nem ok a dölyfösségre, hanem alázatot, munkát és szolgálatot kell hogy jelentsen. Éppen ezért mi erre vállalkoztunk és arra, hogy a magyar érdekeket az év minden napján megvédjük, amellett kiállunk. Lényegében a parlamenti választások előtti kampány is e köré csoportosult, erről szólt: háború vagy béke?

A másik oldalon nem tudom, hogy mi történik, de régóta figyeljük ezeket a folyamatokat. Arról, hogy önök felelőtlen nyilatkozatokkal akár bele is sodorták volna Magyarországot a háborúba, a választók ítéletet mondtak. Arra már persze kevesebb magyarázat van, hogy a választások után miért követelték még egyesek a fegyverszállítmányokat, ami lényegében ugyanúgy belesodorná Magyarországot a háborúba.

Arra még kevesebb magyarázat van, de ehhez pláne nincs közünk, hogy miért nincs önöknél semminek sem felelőse, és miért nem vonnak le bizonyos tanulságokat. A politikai vagy pártpolitikai tanulságok az önök dolgai közé tartoznak, a társadalmi tanulságok azonban mindannyiunk számára levonandóak. Nem kérnek Magyarországon a magyar választók abból, amit önök képviseltek. És egyszerűen ez nem pártpolitikai kérdés, hanem a béke, a biztonság és az ország jövőjének a kérdése. A magyar érdekek mellett köteleződött el 3 millió 60 ezer ember, ehhez képest önök lényegében ott folytatják, ahol abbahagyták. Az egy dolog, amit az előbb mondtam, hogy még ma is fegyverszállítást követelnek. Az is egy dolog, amit Szijjártó miniszter úr napirend előtti felszólalása kapcsán említettünk meg, hogy önök már megint nem a magyar oldalra állnak. Az is egy dolog, hogy Gyöngyösi Márton, Jávor Benedek és még sokan még mindig a brüsszeli érdekeket tartják szem előtt, nem is mérlegelik, fel sem merül bennük, hogy vajon mi lehet a magyar érdek.

Az önök listája szerintünk ezért szenvedett vereséget. Egyetlenegy győztes van az önök listáján, az pedig Gyurcsány Ferenc. És ezt most azért hozom itt önöknek szóba, mert évek óta mondjuk, és önök évek óta nem fogadják ezt el. Lényegében minden korábbi parlamenti frakció vagy megfeleződött, mint a Jobbik vagy a Szocialista Párt, vagy legfeljebb ugyanakkora maradt.

(14.40)

Egyetlenegy politikai csoportosulás van, amely megduplázta a létszámát: ez pedig a Demokratikus Koalíció. (Kálmán Olga: Köszönjük szépen!) 12 év alatt most érett be az a mondat, miszerint 12 év alatt önök eljutottak Gyurcsány Ferenctől Gyurcsány Ferencig. Ez az előző ciklusban még csak vélelem volt; ma már itt van a szemünk előtt.

És ne bántódjanak meg (Arató Gergely: Nem bántódunk!), de azért mégiscsak ilyen tagozati rendszerben működik a DK tovább. Én elhiszem, hogy most kísérleteket tesznek arra, hogy mást mondjanak, de a politikai nyilatkozataik, az itt tanúsított magatartásuk egy egyszerű, egylistás, gyurcsányistás tagozati rendszerré egyszerűsítette vissza a magyar politikai térképet. Van egy zöldtagozata a DK-nak az LMP formájában; egy ifjúsági tagozata is van a momentumosokkal; van egy fasiszta tagozat a Jobbikkal (Derültség a kormánypárti sorokban.); van egy nosztalgiatagozat a szocialistákkal (Derültség a kormánypárti sorokban.); és egy tengerentúli tagozat a Párbeszéd frakciójával, képviselő úr. (Derültség és taps a kormánypárti sorokban.)

Azt szeretném csak önöknek mondani, hogy ha már felelősséget nem vállalnak, ha már ugyanaz marad a vezető, sőt megerősödve jön ki még egy választási vereségből, ha már nem képesek megérteni ezt az országot, végig és vérig sértegették a kampányban azokat, akiknek a bizalmát akarták elnyerni, akkor legalább álljanak a magyar érdekek mellé, próbálják meg.

Ne azt nézzék, hogy a külföldi sajtóban mikor kapnak dicséretet; próbálják meg azt nézni, hogy mi a magyar érdek! Nem lehetetlen, legalább tegyenek rá egy kísérletet, tűzzék ezt ki célul a következő négy évben! Jó egészséget kívánok önöknek! (Taps a kormánypárti sorokban.)

ELNÖK: Rétvári Bence államtitkár úr fog válaszolni. Parancsoljon!

RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Frakcióvezető Úr! Tisztelt Ház! Valóban van mit megköszönnünk ennek a 3 millió 60 ezer embernek, hiszen nem volt olyan külföldi eszköz, külföldi nyomás, nem volt olyan tömeges választási csalási akció, amit be nem vetett volna a magyar baloldal (Arató Gergely: A kormány!), sok esetben a kampányát külföldről szervezve. Nagyon sok magyar polgár, aki soha az életében a baloldalnak semmit nem írt alá, de sms-eket kapott névre szólóan, hogy ő is szavazzon a baloldalra. (Arató Gergely: Annyit csaltok, hogy 3 millió szavazat legyen!) A mai napig nem tudjuk, hogy a baloldal pontosan milyen adatbázisból, milyen szoftverrel, milyen módszerrel (Arató Gergely közbeszól.), pontosan honnan küldve kapta (Az elnök megkocogtatja a csengőt.) ezeket a, hogy úgy mondjam, eléggé hiányos magyarságú sms-üzeneteket.

Volt itt a parlamentben fenyegetőzés, hogy zárójel lesz, nem lesz árokbetemetés, földönfutó lesz mindenki, aki a jobboldallal csak szóba áll, főleg, hogyha a kulturális szférában mozog, vagy főleg, hogyha értelmiségi, akkor bizony neki földönfutás lesz, amit hallottak már ezek az emberek, ezeknek az embereknek a családjai korábbi történelmi időszakokban. És csillaghullásról beszéltek, meg arról, hogy itt mindenkit börtönbe fognak zárni, aki a Fidesz-KDNP nevében politizál.

De a magyar emberek a józan ész talaján álltak, és nem kértek ebből a fenyegetőzésből, nem kértek ebből a gyűlöletből, hiszen a baloldalnak nem volt semmi más üzenete: azt mondták, itt vagyunk mindnyájan a fasisztáktól a kommunistákig, gyűlöljük együtt a jobboldalt, gyűlöljük együtt Orbán Viktort és a helyi jelölteket, és így váltsuk le őket. De ez kevés volt a magyar embereknek, nem szimpatizált ezzel a magyar emberek többsége, hanem 3 millió 60 ezer ember arra szavazott, hogy amit az elmúlt 12 évben gazdasági válság idején, járvány idején, migrációs válság idején, energiaválság idején és az utóbbi hónapokban egy háborús válság idején a Fidesz-KDNP-kormány tett, az folytatódjon.

És mindamellett pedig a rendszerváltás óta soha nem látott mértékben a népszavazáson az emberek egy irányba szavaztak, abba az irányba, hogy az óvodákban és az iskolákban semmiféle LMBT-propaganda a gyermekek irányába ne indulhasson el. Több ember szavazott ebbe az irányba, mint a rendszerváltás óta bármilyen irányba a népszavazásokon.

Aki tehát tiszteli az előző népszavazások eredményét a NATO-tagságunkról, az európai uniós tagságunkról, a migráció megállításáról és a kvóták elutasításáról, annak tisztelnie kell ezt az eredményt is (Arató Gergely: Tiszteljük! Érvénytelen volt!), és ez kötelezi a következő hosszú időszakra az összes magyar politikust, hogy igenis az embereknek ezt a döntését, amihez képest soha több ember még nem sorakozott föl, mint most április 3-án, hiába biztatták önök arra az embereket, hogy érvénytelenül szavazzanak meg obszcén kifejezéseket írjanak a szavazólapokra, ez sem sikerült önöknek. A népszavazáson sem sikerült önöknek ezt megvalósítani, tisztelt baloldali képviselők, hanem igenis a gyermekek védelme mellett foglaltak állást.

Innentől kezdve önök is bármikor, bármilyen brüsszeli fórumon vannak, tisztelt képviselőtársaim, nem mondhatják azt, hogy Magyarországon vegyük semmibe a rendszerváltás óta legtöbb ember véleményét a gyermekvédelmi törvény kapcsán, és önök, hogyha tisztelik az emberek véleményét, akkor nem fogják azt mondani, hogy igenis fel kell adni, mondjuk, a gyermekvédelmi törvényt, amikor a nekünk törvény szerint járó, a nekünk jogosan járó, nem könyöradományként, nem ajándékként adó, hanem a magyar emberek munkája alapján járó európai uniós források folyósításáról van szó. Mert a magyar emberek ezt a kérdést eldöntötték, hogy itt nem lehet erről vitát nyitni.

Kérem önöket, minden parlamenti képviselőt, de leginkább a baloldaliakat, hogy vegyék figyelembe a magyar emberek véleményét, és ne mondják azt, hogy önök például a gyermekvédelmi törvényt feláldoznák azért, hogy a brüsszeli források megérkezzenek.

És valóban, ahogy ma már ez sokszor elhangzott, Gyurcsány Ferenc visszatért, nyert a „vesztes csapaton ne változtass” szlogen, és vezeti a baloldalt. Ma a baloldalon annak van frakciója, akinek Gyurcsány Ferenc ezt a lehetőséget biztosította. Annak van nagy frakciója, akinek Gyurcsány Ferenc nagyot szabott, és annak van kis frakciója, akinek Gyurcsány Ferenc kis frakciót szabott. Mindnyájan innentől kezdve tőle kérhetnek különböző engedélyeket.

Pedig micsoda bátor szavak hangzottak el a baloldal részéről az elmúlt években! Momentum, Fekete-Győr András: „a vállalhatatlan kormánnyal és a vállalhatatlan ellenzékkel szemben is alternatívát nyújtunk majd mi”. Vagy később azt mondta: nem tudom, hogy Gyurcsány Ferenc mit is keres a politikában. Nem így fogalmazott, de kereszténydemokrataként nem idézném az eredeti verziót. Tehát „nem tudom, mit keres a politikában, már igazán eltakarodhatott volna a közéletből”. Most pedig egymás mellett mosolyognak itt a parlamentben, egymás mellett szavaznak, és egymást támogatták a választási kampányban is.

Egyvalamit én is nagyon hiányoltam, tisztelt baloldali képviselő hölgyek és urak. Volt itt egy történés az elmúlt napokban a Jobbik háza táján, aminek kapcsán önök már sokszor jöttek be monoklit festve a szemükre, sokszor jöttek be leragasztott szájjal, sokszor jöttek be mécsest gyújtva vagy petíciózva, hogyha bármilyen (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.) nemi erőszak kérdése fölmerült volna. Most, ma miért hallgatott erről az összes baloldali képviselő? Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypárti sorokban.)




Felszólalások:   41-44   45-48   49-51      Ülésnap adatai