Készült: 2024.06.03.00:15:53 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

101. ülésnap (2024.02.26.), 221. felszólalás
Felszólaló Rétvári Bence (KDNP)
Beosztás Belügyminisztérium államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka azonnali kérdésre adott miniszteri viszonválasz
Videó/Felszólalás ideje 1:21


Felszólalások:  Előző  221  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

RÉTVÁRI BENCE belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Asszony! Tisztelt Ház! Jámbor Andrásnak még arra is volt képe, hogy bejött a parlamentbe, és ő követelt bocsánatkérést az Antifa akcióban résztvevők irányában tőlünk.

Tisztelt Képviselő Asszony! Nemcsak Jámbor András, hanem valóban, ön is mondta Fekete-Győr András vagy Varju László példáját is. Miben különböztethető meg egy szélsőséges politikus és egy mérsékelt politikus akár az ön által idézett tanácsköztársasági időszaktól egészen máig? Egy szélsőséges politikus számára elfogadható az erőszak, a politikai eszköztár része. Egy mérsékelt politikus számára nem elfogadható, elutasítjuk az erőszakot. A baloldalnak, látjuk, hogy most már Gyurcsány Ferencnek köszönhetően része az erőszak.

De mi mást is tehetne Gyurcsány Ferenc? Ha elutasítaná az erőszakot, önmagát kéne elutasítsa, a 2006-os önmagát, amikor tömeges erőszakot végzett Budapest utcáin. Ezért védi Jámbor Andrást, ezért védi Fekete-Győr Andrást, ezért védi Varju Lászlót, a kis, agresszív politikusokat, mert ő volt a legerőszakosabb politikus a rendszerváltás utáni magyar történelemben. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) Ha elítélné azt, amit Fekete-Győr András tett, ha elítélné azt, amit Varju László tett politikusként erőszakosan, önmagát is el kéne hogy ítélje. Ezért nem fogja soha megtenni, ezért szélsőséges a baloldal, mert az erőszakot politikailag elfogadhatónak tartja. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  221  Következő    Ülésnap adatai