Készült: 2024.05.09.19:56:23 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

47. ülésnap (2023.02.27.),  34-37. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 9:50


Felszólalások:   30-33   34-37   38-41      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. SELMECZI GABRIELLA (Fidesz): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! A gyermekvédelmi törvényünket megtámadták és megsértették, a harc folytatódik  jelentette be Kocsis Máté frakcióvezető úr, reagálva az elmúlt időszak egyik legfelháborítóbb ügyére. Egy gyermek testi-lelki megrontása az egyik legocsmányabb, legvisszataszítóbb cselekmény, amit egy ember elkövethet, így minden rendelkezésünkre álló eszközzel küzdenünk kell ennek a visszaszorításáért.

2023-at írunk, és sajnos olybá tűnik, hogy a pedofília  mint a gyermekeinkre leselkedő lehetséges veszélyek legnagyobbika  újra a figyelem központjába kerül egy, a gyermekekkel munkavégzése során naponta érintkező pedagógiai asszisztens közelmúltban napvilágra került botrányos cselekménysorozata okán. Megdöbbentő és felháborító, ahogy az általános iskola alkalmazottja arról vall, hogy kiskorúakra hajt, és ezt senki ne merészelje számonkérni rajta, mert őt a Soros-féle TASZ, a Helsinki Bizottság és a Gyurcsányhoz közel álló PDSZ védi. Az ilyen embernek nincs helye a gyermekeink közelében. A történtek is igazolják, hogy az LMBTQ-propaganda veszélyezteti a gyermekeket, szükség van a gyermekvédelmi törvényre, nem engedhetjük be az LMBTQ-propagandát az óvodákba és az iskolákba. Álláspontunk szerint a gyermekvédelem ügye az egyik legfontosabb kérdés, a tavalyi áprilisi népszavazáson olyan rendkívüli támogatást kapott, mint amilyet semmilyen más ügy nem kapott 1989 óta. Az emberek egyértelműen kinyilvánították akaratukat.

Tisztelt Képviselőtársaim! A jogszabályokat azonban be is kell tartatni, be is kell tartani. Az nem fordulhat elő, hogy a gyermekvédelmi jelzőrendszer bármelyik tagja  legyen az pedagógus, védőnő, gyermekháziorvos, iskolaigazgató  inkább szemet hunyjon az ilyen esetek fölött, és ne jelentse azt, mert jobban fél a Soros által finanszírozott LMBTQ-szervezetek támadásától, a guruló dollárokkal kitömött ellenzéki pártok gátlástalan képviselőitől vagy a liberális médiumoktól, mint hogy betartsák törvényeinket, és jelezzék, ha veszély leselkedik a gyermekeinkre. Ne kelljen félniük a pedagógusoknak sem a Soros-szervezetek lejárató kampányától! Itt szeretném megköszönni egyébként Bagdy Emőke professzor asszony szakmai véleményét és bátor kiállását az ügyben.

Tisztelt Képviselőtársaim! Sokan kérdezték, hogy nem félünke Brüsszel bosszújától. Nem, nem félünk. Ebben a kérdésben Magyarországon zéró tolerancia van. Nem adhatunk lehetőséget az ilyen súlyos cselekmények relativizálására sem. Minden ilyen felháborító tett elfogadására irányuló kísérletet alapjaiban kell elfojtani, melyhez a jelenleg erős jogszabályi környezeten felül további eszközöket fogunk teremteni. Vannak olyanok, akik nyíltan provokálnak az általuk elkövetett cselekmények bemutatásával, de mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a láthatatlan lapos sumákokra is lesújtson törvényeink szigora. Fontos, hogy a társadalom minden egyes tagja érezze felelősségét a kérdésben.

Tisztelt Képviselőtársaim! Minden felnőtt felelős minden gyermekért. Amikor elengedjük gyermekeinket iskolába, óvodába, sportolni, játszani, akkor tudnunk kell, hogy mindig van egy felnőtt, és mindig legyen egy felnőtt, aki, ha baj van, akkor segít; ezért működik egy társadalom, bárkit bántanak, valaki lép és segít. A pedofilellenes törvényjavaslat vitája során már elmondtuk, hogy az, aki a gyermekeink sérelmére akár pedofil-, akár szexuális, akár bármilyen bűncselekményt követ el, az számoljon azzal, hogy a törvény teljes szigorával fog rá lesújtani.

Tisztelt Képviselőtársaim! Egy emberként állunk a miniszterelnök úr által megfogalmazott cél mögött, miszerint Magyarországon legyen a legszigorúbb gyermekvédelmi törvény, és minden erőnkkel összpontosítani fogunk arra, hogy ez be is legyen tartva. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)

ELNÖK: Répássy Róbert államtitkár úrnak adom meg a szót. Parancsoljon!

DR. RÉPÁSSY RÓBERT igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Asszony! Az ön által bemutatott és az ön által hivatkozott visszataszító eset rámutatott újból a gyermekvédelem fontosságára, arra, hogy ennek az ügynek az erkölcsi és a jogi megítélésének egybe kell esnie. Tehát nem elég felháborodnunk, nem elég elítélnünk, amit minden jóízlésű ember megtett ebben az ügyben  hangsúlyozom: minden jóízlésű ember megtett, hogy elítélte ezt az esetet , de itt nekünk az a felelősségünk, hogy a jog valóban olyan parancsot írjon elő, amely megvédi a gyermekeinket. Mert abban nincs vita, hogy a lehető legszigorúbb válaszokat kell adni a gyermekek sérelmére elkövetett bűncselekmény esetén, és minden ilyen esetben gyors és alapos vizsgálatot kell lefolytatni, ez ebben az esetben is megtörtént egyébként.

Tisztelt Ház! A miniszterelnök Pintér Sándor belügyminiszterrel és a kormány több tagjával az elmúlt héten egyeztetett a gyerekek genderideológiával szembeni védelméről, és ennek folytatása, ennek következményei természetesen a következő napokban a Ház elé kerülhetnek. Ami viszont világos, és amiből ki kell indulni bármilyen jogi szabályozásnál, hogy a pedofíliára nincs magyarázat, nincs bocsánat, a gyerek szent és sérthetetlen. A gyerekeket meg kell védeni. Az ilyen személyek, az ilyen cselekményeket elkövető személyek nem kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy a gyermekek felügyeletét, nevelését lássák el, vagy bármilyen kapcsolatba kerüljenek gyermekekkel.

Az elmúlt napokban elhangzott néhány hamis állítás, és szeretném leszögezni, hogy a 2012-es Btk. nem változtatott az úgynevezett beleegyezési korhatáron, az 2002 óta 14 év, a 2002-es alkotmánybírósági döntés óta. Viszont a 2012-es új Btk. a büntetőjogi védelemmel bővítette a gyermekek védelmét, a gyermekeknek mint sértetteknek a védelmét bővítette, így a Btk. előírja, hogy szexuális visszaélés valósul meg, ha egy 18 éven felüli személy hatalmi, befolyási helyzeté-vel visszaélve egy 14-18 év közötti gyermekkel létesít szexuális kapcsolatot. Tehát a gyermekeink azok ellen a személyek ellen megvédésre kerültek, az új Btk. védi azoktól a személyektől, akik visszaélhetnek a hatalmi befolyási helyzetükkel. Más kérdés, hogy a jogszabályok felülvizsgálata, a jogszabályok mindenkori hatályosulása a feladatunk, tehát ha úgy gondoljuk, hogy van még tennivaló és van további lehetőség arra, hogy szigorítsuk akár a büntető törvénykönyvet vagy más jogszabályokat, akkor ezt a feladatot el kell végeznünk.

Ami pedig az úgynevezett gyermekvédelmi törvényt illeti, amely elsősorban a szexuális propaganda ellen védi a gyermekeket, ezt a törvényt minden körülmények között meg fogjuk védeni úgy, ahogy a képviselő asszony elmondta. Itt egy európai uniós támadás indult a gyermekvédelmi törvény ellen, a gyermekvédelmi törvény nem engedi meg azt, hogy az iskolákba bevigyék azt a genderideológiát vagy azt a szexuális propagandát, amely a mi gyermekeinket a szülők által meghatározott nevelési, fejlődési iránytól eltérő propagandában részesítené. Ez a törvény világos parancsa: a szülők döntenek arról, hogy a gyermekeket hogyan neveljék, milyen felvilágosítást kapjanak, kik világosíthassák fel őket. Ebből nem engedünk, tehát azt gondolom, hogy lehet bármilyen agyafúrt ítélet majd Magyarország ellen, lehet bármilyen döntés, úgy gondolom, hogy abból az Alaptörvényben garantált szabályból, hogy a gyermekek nevelése elsősorban a szülők feladata és minden más csak másodlagos szempont, akár a véleménynyilvánítás szabadsága is csak másodlagos szempont, ebből nem fogunk engedni.

Tisztelt Ház! Tehát úgy gondolom, hogy a következő időszakban még lesz módunk arra, hogy foglalkozzunk ezzel a kérdéssel, ez az ön által említett eset rámutatott arra, hogy a gyermekvédelem területén egyetlenegy lépést sem tehetünk utolsó lépésként, mindig újabb és újabb lépéseket kell tennünk. Köszönöm szépen a figyelmet. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)

ELNÖK: Tisztelt Országgyűlés! Most Grexa Liliána ukrán nemzetiségi szószóló asszony napirend előtti felszólalására kerül sor. Szószóló asszony az első mondatokat a saját anyanyelvén fogja elmondani. Megadom a szót, parancsoljon!

(14.50)




Felszólalások:   30-33   34-37   38-41      Ülésnap adatai