Készült: 2024.05.08.15:29:58 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

58. ülésnap (2023.04.11.),  29-34. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 9:59


Felszólalások:   25-28   29-34   35-42      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Most a KDNP frakcióvezető-helyettese következik, Nacsa Lőrinc. Megadom a szót képviselő úrnak.

NACSA LŐRINC (KDNP): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Döbbenetes kijelentések láttak napvilágot a hazai sajtóban az elmúlt másfél hétben. Az már eddig is világos volt, hogy Brüsszel valójában politikai érdekek mentén blokkolja az uniós forrásokhoz való hozzájutást, pedig minden feltételt teljesítettünk, 17 törvényt módosítottunk, mindenben készségesek voltunk, és korábban úgy is volt, mindenben megállapodtunk.

Ahogy az is világos volt, hogy az uniós források blokkolásához kártékony tevékenységükkel hathatósan hozzájárulnak a dollárbaloldal hazai és brüsszeli képviselői egyaránt. De az, hogy nem más, mint maga a bukott baloldal szemkilövetésben is hírhedt, bukott vezére leplezze le saját magát és bűntársait, a komplett dollárbaloldalt és a brüsszeli elitet a nagy nyilvánosság előtt, az még tőle is meglepő. Gyurcsány láthatóan cseppet sem szégyellt nyilatkozatából világosan kitűnik, hogy a magyar érdek cseppet sem számít nekik.

Merthogy mit is mondott Gyurcsány Ferenc abban az ominózus március 31-ei rádióinterjúban, amit azóta az egész ország megismerhetett? Idézem: „Igen, dolgoztunk azért, hogy az Európai Unió olyan feltételeket támasszon, amelyek lebontják, de legalább meggyengítik az orbáni rendszert. Valójában az Unió azt mondta, hogy akkor kaptok pénzt, ha felszámoljátok a NER-t, csak ez bele van öltöztetve egy ilyen jogi köntösbe.” Egy másik idézet Gyurcsánytól: „A mi elképesztően aktív európai parlamenti képviselőink iszonytató mennyiségben tárgyalnak, és elvégzik a dolgukat a parlamentben és a Bizottság embereivel is folyamatosan.”

Gyurcsány Ferenc tehát beismerte, hogy nagyon sokat dolgoztak, és ma is dolgoznak azon, hogy az Unió ne adja oda a Magyarországnak járó forrásokat. Beismerte, hogy az Európai Bizottság a magyar dollárbaloldal hathatós közreműködésével színtisztán politikai okokból támadja Magyarországot, és tartja vissza immár évek óta a hazánknak egyébként jogszerűen járó uniós forrásokat. Ez egy önleleplező és beismerő vallomás, hiszen Gyurcsány Ferenc saját szavai bizonyítják, hogy Magyarország ellen politikai boszorkányüldözés zajlik. Teljesen világos tehát, hogy itt pusztán politikai zsarolásról van szó. De mi is ennek a célja? Ennek a célja a nemzeti kormány meggyengítése és az, hogy a kormányt rábírják a békepárti álláspontján való változtatására.

Tisztelt Képviselőtársaim! A gyurcsányi nyilatkozat egyfelől ékes bizonyítéka annak, hogy a dollárbaloldal továbbra sem képes belenyugodni a tavalyi országgyűlési választásokon elszenvedett látványos vereségébe, és hogy változatlan hatalmi törekvéseiktől vezérelve mind európai parlamenti képviselői, mind a magyar közéletben szerepet vállaló politikusai ezért áskálódnak lépten-nyomon a saját hazájuk ellen Brüsszelben. Gyurcsány tehát kuncogva, a nyilvánosság előtt ismerte be, hogy önök ott mindannyian büszkék arra, hogy a hazájuk ellen dolgoznak, a hazájuk ellen áskálódnak. Gyurcsány, Dobrev, Donáth, Gyöngyösi meg önök itt mind a magyar parlamentben szégyelljék magukat! Mégis milyen emberek önök? A folyamatosan érkező dollárokat számolgatják, és közben a brüsszeli irodákban az asztalt verve a saját hazájuk ellen szőnek terveket?! Egészen megdöbbentő!

Világos lehet tehát mindenki előtt, hogy mind Brüsszel, mind a külföldi érdekeket kiszolgáló dollárbaloldal hosszú éveken keresztül nyilvánvalóan hazudott, amikor azt állította, hogy az európai uniós intézményeknek jogi természetű problémái vannak Magyarországgal szemben.

(14.20)

Önök azok, akik rohangáltak folyamatosan Brüsszelbe, és gyakoroltak nyomást a Bizottságra  amelynek, ugye, pártatlanul kellene működnie , hogy hazánk ellen folytatódjon a politikai boszorkányüldözés.

Tisztelt Képviselőtársaim! Önök beszélnek átláthatóságról meg korrupcióról? Dobrev Klára és Ujhelyi István kinti szocialista párttársait és barátait naponta viszik el bilincsben a hatóságok, mert bőröndnyi készpénzeket fogadnak el. (Dr. Vadai Ágnes: Vigyázz, mit mondasz!) Ne legyen kétségünk, ha a hazai dollárbaloldal a több milliárd forintnak megfelelő guruló dollárokért cserébe gyakorlatilag bármire rávehető, akkor igaz ez brüsszeli elvbarátaikra is! (Dr. Vadai Ágnes: Vigyázz, vigyázz!)

Az a helyzet, tisztelt képviselőtársaim, hogy önök Brüsszelt választották Magyarország helyett, önök a külföldi érdekeket és igazodást választották a magyar nemzeti érdek helyett. Önök tudatosan és szándékosan kárt okoznak a saját hazájuknak, a magyar vállalkozásoknak, a családoknak, az önkormányzatoknak. Önök most a tanárok béremelése ellen dolgoznak. A jövő évi európai választásokon a választók majd ítéletet mondhatnak a háborúpárti, korrupt, hazája elleni cselszövésekben részt vevő, külföldről finanszírozott baloldalról. Szerintem meg is lesz az eredménye. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiból.)

ELNÖK: Répássy Róbert államtitkár urat illeti a szó.

DR. RÉPÁSSY RÓBERT igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! (Nacsa Lőrinc közbeszól.  Dr. Vadai Ágnes: Maga nekem nem!)

ELNÖK: Képviselő hölgyek és képviselő urak, arra kérem önöket, hogy fejezzék be a magándiskurzust, vagy menjenek ki a folyosóra! Bocsánatot kérek. Államtitkár úré a szó.

DR. RÉPÁSSY RÓBERT igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Teljesen megértem az indulatait, és megértem azokat a jelzőket, amiket használt ebben az ügyben.

Szeretném elmondani, hogy a kormány nézőpontjából, egy minisztérium, egy tárca nézőpontjából hogyan is zajlanak ezek a folyamatok. Hónapok óta, tavaly nyár óta tartanak azok az egyeztetések, azok a tárgyalások, amelyek során a kormány egyes tagjai, egyes tárcák, többek között az Igazságügyi Minisztérium, mindent megtesznek azért, hogy hazahozzuk azokat a támogatásokat, azokat a pénzeket, amelyek járnak Magyarországnak. Valóban minden tárgyaláson a legapróbb részletekig elemezzük a Bizottság kritikáját, a Bizottság kifogásait, ahogy ők mondják, bizonyos aggodalomra okot adó magyar törvényeket fedeztek föl. Érdekes persze, hogy hosszú éveken át nem találták meg ezeket az aggodalomra okot adó törvényeket, így például az igazságszolgáltatással kapcsolatos törvények is több mint tíz éve vannak hatályban. De ezeket az azonosított aggodalmukat igyekeztünk minden szempontból elhárítani, és minden törvénymódosítást az Országgyűlés elé terjesztettünk.

Önök pontosan tudják, hogy itt az Országgyűlésben számos törvényt fogadtunk el annak érdekében, hogy a Bizottsággal megállapodásra jussunk a Magyarországnak járó források hazahozataláért. De mi az, ami ebből a folyamatból teljesen összecseng azzal, amit ön mondott? Hogy azok a kritikák, amelyek számos esetben alaptalanok, nem először a Bizottságtól hangzanak el, hanem vagy itt, a Ház falai között, vagy különböző, úgynevezett független civil szervezetek tollából hangzanak el, és ott írják le ezeket a kritikákat, majd hogy, hogy nem, néhány nap múlva ez lesz a Bizottság hivatalos álláspontja. Ezt többször megéltük, legyen szó korrupció elleni küzdelemről, legyen szó igazságszolgáltatásról, többször megéltük, hogy nem először olvastuk ezt a kritikát, és mindig be is lehetett azonosítani ezeket a kritikákat, hogy honnan származnak. Ez önmagában még nem lenne baj, inkább az az összjáték a probléma, hogy hogyan adják fel ezeket az érveket, egyébként számos esetben fals és valótlan érveket hogyan adják föl a Bizottságnak.

Az más kérdés, hogy mi az, amit ebből meg tudunk fogadni és el tudunk fogadni. Volt számos ilyen törvény, ahol úgy gondoltuk, hogy nem ártanak ezek a törvények, el tudjuk fogadni nyilván. Lehet létrehozni egy újabb hatóságot a korrupció elleni küzdelemben, létre lehet hozni bizonyos szervezeteket, azt hiszem, a vagyonnyilatkozati törvényt ötödszörre fogjuk módosítani  mindezeket megtehetjük, azért, mert a hazánkat szeretjük, és azért, mert haza akarjuk hozni ezeket a támogatásokat. Nem úgy az ellenzék, akik folyamatosan újabb és újabb ötleteket adnak a Bizottságnak arra, hogy hol kell még a kákán is csomót találni, és bizony ezeket, mondom még egyszer, hogy olvassuk először itthon, halljuk először itthon, és aztán a Bizottság hivatalos véleményeként halljuk.

De ezzel együtt is szeretném azt jelezni önöknek, hogy ezek a tárgyalások rendben és tényleg normális európai módon zajlanak. Igyekszünk minden olyan javaslatot megfontolni és minden olyan javaslatot a Ház elé terjeszteni, amelyek, ahogy mondtam az előbb, nem ártanak, de az Európai Bizottság aggályait orvosolják. Reméljük azonban, hogy ez a folyamat egyszer véget fog érni, és reméljük, hogy most már, hogy mindent teljesítettünk, nem is 17, hanem akár 27 kérést is teljesítettünk, nem állnak elő újabb kérésekkel. Erre a reményünk meglehet, reméljük, hogy tényleg újabb kérései már nem lesznek a Bizottságnak, azt gondolom, hogy néhány héten belül lezárhatjuk ezeket a vitás kérdéseket, ha még van ilyen, azon túl, hogy már számos törvényt elfogadott az Országgyűlés.

Tehát, tisztelt Ház, én csak megerősíteni tudom azt, amit képviselő úr elmondott, hogy a brüsszeli Bizottság kezét itthon fogják, magyarok azok, akik a brüsszeli álláspontokat írják, nem kell ezt agyonbonyolítani. Nem hiszem, hogy a brüsszeli bürokraták ott ülnek és kitalálják, hogy a magyar törvényekben milyen módosításra van szükség. Ezeket itthonról mondják meg nekik. Köszönöm szépen a szót. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:   25-28   29-34   35-42      Ülésnap adatai