Készült: 2024.05.19.23:39:11 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

108. ülésnap, 133. felszólalás
Felszólaló Dr. Lukács László György (Jobbik)
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás ideje 2:06

Felszólalások:  <<  133  >>    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. LUKÁCS LÁSZLÓ GYÖRGY (Jobbik): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Nem olyan régen, pár héttel ezelőtt tartotta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szokásos évadnyitóját, amelyen korábban ön is vendég volt  most talán elmulasztották önt oda meghívni , és ott a kormány, illetve a kamara gazdasági terveiről számoltak be. Ezek között az egyik markáns terv, hogy Magyarországra olyan üzemeket telepítenek, olyan üzemeket hoznak, amelyeket túlsúlyban külföldi, olcsó migránsmunkásokkal kívánnak fenntartani, betölteni, akik a magyar embereknek a munkáját elveszik, és egy olyan gazdasági modellre kívánnak építeni, amely ezeket az akkumulátorgyárakat, összeszerelő üzemeket kiszolgálja főként az olcsó munkaerő révén.

Mi ezt a Jobbik-Konzervatívoknál károsnak tartjuk, ez Magyarországnak nem hozhat hosszú távon hasznot. Mi a magyar emberekben rejlő tartalékra, a magyar munkaerőre és a magyar vállalkozásokban rejlő tartalékokra építenénk inkább a gazdaságpolitikát. De mivel önt nem hívták meg oda, így nem volt lehetősége erről véleményt mondani, de mégis, a gazdasági élet egyik fontos szereplője, így első kérdésként azt kérdezném, hogy önnek mi a véleménye erről a gazdaságpolitikáról, illetve arról, hogy olcsó ázsiai migránsmunkásokat hoznak.

De ha már a Parragh László-féle Kereskedelmi és Iparkamaráról beszélünk, akkor hadd említsem önnek azt a folyamatot, amelyben egyre többen unták meg azt, hogy Parragh László 5,2 milliárd forint értékben minden évben elvesz a vállalkozóktól 5 ezer forintot, amelyet kötelező hozzájárulásként kell befizetni. A vállalkozók ezért cserébe semmit nem kapnak, helyesebben mondva azt kapják, hogy 230 millió forintért chatbotot vesz belőle a kamara, 100 millióért repkednek, és luxusszékházat bérelnek. Látjuk azt is, hogy a gazdasági szereplők és a legkisebb vállalkozások számára ez egy bosszantó, irritáló, sőt egy hátrányos körülmény. Erről is meg szeretnénk kérdezni a véleményét: mi a Magyar Nemzeti Banknak, mi a Magyar Nemzeti Bank elnökének a véleménye a kamara 5 ezer forintos kötelező hozzájárulásáról, megérette vagy nem az eltörlésre, illetve át kelle vagy felül kelle vizsgálni a kötelező kamarai tagságot. Várom őszinte válaszát. (Taps a Jobbik soraiban.)

Felszólalások:  <<  133  >>    Ülésnap adatai