Készült: 2024.05.19.19:01:12 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

28. ülésnap (2022.10.04.), 60. felszólalás
Felszólaló Illés Boglárka (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:10


Felszólalások:  Előző  60  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ILLÉS BOGLÁRKA, a Fidesz képviselőcsoportja részéről: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! 222  és ez nem a törvényjavaslat száma, de még csak nem is a törvényjavaslatban foglalt napoké, óráké vagy perceké, ez a végtelennek tűnő, de mégis végtelenné váló pillanatoké. 222 a 2022. február 24e óta eltelt idő véges napban mérhetőnek tűnő mennyisége, amiből egy is sok lett volna. És mikor lesz már vége?! 222 napja, hogy fegyverek ropogására kellett ébrednünk ébresztőórák helyett, geopolitikai földcsuszamlásra biztos támpontok helyett, a szomszédunkban dúló háborúra, az európai életre megérdemelt, áldásnak tűnő béke helyett.

Az elmúlt években meg kellett küzdenünk az illegális migráció hömpölygő folyamával, és még annak sincs vége, a pandémia okozta fizikai, lelki, egzisztenciális és mentális kitettséggel és a nyomában járó gazdasági hullámverésekkel, és még az sem zárult le. És hiába tűrtünk, fegyelmezetten vállaltunk, dolgoztunk, hogy nyugalmat találjunk, reméltünk, de nem kaptunk. Ami korábban hullámként jelentkezett, az február 24-én gátat tört át, hiszen ami a szomszédunkban emberi életeket követel, az Európa többi országában is családokat sodorhat el. Mi pedig azért dolgozunk, védekezünk, menekülési útvonalat nyitunk és segítséget nyújtunk, hogy az otthonaink biztonságát megőrizzük, és a magyar családok érdekeit szem előtt tartsuk. Mert a melegről vagy annak hiányáról könnyű akkor beszélni, ha a fűtésről mindenki tud gondoskodni, de az európai globalisták most nem a profitért fognak sorban állni, meg kell tanulniuk a túlélésért küzdeni, hiszen tudjuk: egy háborúban nem lehet győztest hirdetni, a csatatéren csak a veszteségek számbavételénél lehet különbséget tenni. Ennek ellenére az európai vezetők a béke helyett mégis a szankciós politikát üdvözlik, a megoldások helyett a lemondásokat sürgetik, a tárgyalások helyett pedig a kioktatást újra és újra napirendre veszik.

És mi történik? A szankciós politika velünk, az energiaárak ellenünk. A cél persze az, hogy a békét előmozdítsuk, és a háborút vagy az arra adott szankciós válaszok okozta következményeket enyhítsük, ezért nemzeti konzultációt hirdettünk. Mert miközben a baloldal árnyékban keresi önmagát, a kormány teszi a dolgát: nem enged át Magyarország területén fegyvereket, védve ezzel Magyarország és a magyar emberek biztonságát; a határainknál megállítja az illegális migráció mellett az olajra kivetett szankciókat is, közben a menekülteknek segítséget nyújt. Tehát a menekültekről gondoskodik, és a magyar családok, fiatalok és nyugdíjasok boldogulásáért is folyamatosan fáradozik.

Ahogy a korábbi válságok idején, nálunk már kerítés állt addig, míg közben Európára rátörték az ajtót; választhattunk az oltóanyagok között, míg máshol még a várakozást keretezték a korlátok; és nálunk már fel vannak töltve a tározók olyan mértékben, amely biztosítja a fűtést, míg máshol azt akarták, hogy ne legyen, és most azt vizsgálják, hogy miért nem is lesz. Ilyen vészterhes időkben a kellő időben meghozott, előrelátó döntések, ha szó szerint aranyat nem is, de aranyárban mérhető gázt érnek. A 180 napos időkorlát bevezetése pedig lehetőséget biztosít a pillanatnyi helyzet újbóli felmérésére és megfontolására.

Erről és az ezt felölelő 180 napról szól tehát az előttünk fekvő törvényjavaslat, melyet a Fidesz-frakció és jómagam személyesen is a támogatásomról biztosíthatok. Kérem, tegyenek önök is így. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:  Előző  60  Következő    Ülésnap adatai