Készült: 2024.05.09.00:04:56 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

94. ülésnap (2023.11.27.),  177-184. felszólalás
Felszólalás oka Kérdés/azonnali kérdés megtárgyalása
Felszólalás ideje 6:56


Felszólalások:   169-176   177-184   185-188      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen, Panyi Miklós államtitkár úr. Tisztelt Országgyűlés! Megismétlem, Vejkey Imre, a Kereszténydemokrata Néppárt képviselője, továbbra is azonnali kérdést kíván feltenni az európai uniós ügyekért felelős miniszternek: „Milyen következményei lehetnek Magyarország kiállásának a brüsszeli politikával szemben?” címmel. Kérdezem a képviselő urat, hogy elfogadjae a válaszadó személyét, aki Zsigmond Barna Pál államtitkár úr lesz. (Dr. Vejkey Imre: Igen, köszönöm szépen.) Elfogadja, én is köszönöm. Akkor megadom a szót.

DR. VEJKEY IMRE (KDNP): Tisztelt Elnök Úr! Köszönöm a szót. Tisztelt Államtitkár Úr! Brüsszel tombol. Tombol, hiszen van itt Európában egy kis ország, Magyarország, amely a többiekkel ellentétben nem hajlandó úgy táncolni, ahogy Brüsszel és a Soros-birodalom fütyül.

Az már régóta nem tetszik nekik, hogy kerítéssel védjük külső határainkat, és zéró migrációt hirdettünk meg. Az sem tetszik nekik, hogy mindezek helyett családpolitikánk van, olyan, mely szembeszáll a genderideológiai őrülettel.

Az sem tetszik nekik, hogy nem szállítunk fegyvert Ukrajnába, hanem békét akarunk. Az viszont már nemcsak nemtetszést, hanem egyenesen riadalmat kelt a Brüsszel- és a Soros-birodalomban, hogy Magyarország ismét úgy dönt, hogy kikéri a magyar emberek véleményét, ezúttal már az országszuverenitást veszélyeztető uniós törekvésekkel összefüggésben is.

Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Mi fontosnak tartjuk kikérni az emberek véleményét, mert a Brüsszel-Soros-birodalom a háború okozta válságot felhasználva, vissza akarja lökni Magyarországot a Gyurcsány-korszakba, amikor a magyarok sorsáról külföldön döntöttek.

Magyarország azonban nem hajlandó úgy táncolni, ahogy ők fütyülnek, de ehhez nemzeti konzultáció által kifejezett széles körű támogatásra is szükségünk van. Ne feledjék, az állampolgárok szabadságának a nemzeti szuverenitás a feltétele, ezért fontos a nemzeti konzultáció sikere. Azon pedig ne csodálkozzunk, hogy a jó öreg dollárbaloldal a brüsszeli kórussal összhangban támadja a nemzeti konzultációt és vele együtt az elmúlt héten benyújtott szuverenitásvédelmi törvényjavaslatot is.

Államtitkár úr, kérdezem, milyen következményei lehetnek Magyarország kiállásának a brüsszeli politikával szemben. Várom megtisztelő válaszát.

ELNÖK: Köszönöm szépen, Vejkey képviselő úr. Most megadom a szót Zsigmond Barna Pál államtitkár úrnak.

DR. ZSIGMOND BARNA PÁL, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! Az alapító atyákhoz hűen az Európai Unió a tagállamok közötti kölcsönös együttműködésre épült, mára viszont ezeket az értékeket láthatóan teljesen felrúgták, a brüsszeli vezetőket rabul ejtette egy globalista elit. Az emberek feje fölött kívánnak dönteni a legfontosabb kérdésekben, mint a háború vagy a migráció, és szankcionálják azokat, akik nem kívánják felvenni a globalista szponzorok által finanszírozott egyenruhát.

Az Európai Unió irányvonalát sajnálatos módon már nem a tagállamok, hanem a brüsszeli bürokrácia és egy transznacionális baloldali hálózat, a Soros-birodalom formálja. Magyarország emiatt lóg ki a sorból, mivel nálunk nincs helye külső befolyásolásnak, csakis a magyar érdekek kerülhetnek előtérbe.

Ezért is kezdeményeztünk egy olyan szuverenitásvédelmi törvényt, ennek a megalkotását, amely szigorúbban lép fel a külföldi beavatkozás ellen, és megvédi Magyarország szuverenitását. A baloldal pénzért árulja a hazát, Brüsszelben pedig a szerződések módosítására irányuló legújabb javaslatokkal ostromolják a nemzeti szuverenitás bástyáit. Tagállami hatásköröket kívánnak elvenni és az uniós intézményekét pedig kiterjeszteni.

A hazánk szuverenitását több fronton is ért támadás miatt újabb nemzeti konzultációt indítottunk. Nagyon fontos, hogy minél többen elmondjuk véleményünket ezekben a kérdésekben, hiszen egy erős felhatalmazáson alapuló egységes álláspont páncélként szolgálhat a nemzeti szuverenitás védelme érdekében folytatott küzdelem során.

Magyarország elkötelezett az európai együttműködés mellett, de a nemzeti önrendelkezését nem kívánja feladni. Készek vagyunk továbbra is  az erős szembeszél ellenére  a magyar emberek érdekeit érvényesíteni és kiállni Magyarország szuverenitása, döntési autonómiája mellett. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypárti padsorokból.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, Zsigmond Barna Pál államtitkár úr. A viszonválasz megilleti Vejkey Imre képviselő urat.

DR. VEJKEY IMRE (KDNP): Tisztelt Államtitkár Úr! Mindenekelőtt köszönöm megtisztelő válaszát. Feladatunk továbbra is változatlan. A feladatunk az, hogy minden eszközzel megvédjük szuverenitásunkat, valamint a keresztény civilizációnkat. Európa mindeközben elvesztette önrendelkezési képességét, Európa ma már nem ura önmagának. Magyarország mindezek ellenére szuverenista álláspontot képvisel az Európai Unióban, és jó hír, hogy ez működik.

Ne feledjék, az Európai Unióban Magyarország nem a fekete bárány, hanem az első fecske. Köszönöm. (Taps a kormánypárti padsorokból.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, Vejkey képviselő úr. Viszonválasz megilleti az államtitkár urat is.

DR. ZSIGMOND BARNA PÁL, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának államtitkára: Hogy a kérdésére válaszoljak: most olvastam, egyik kollégám küldte át, megjelent egy cikk az Indexen, hogy milyen következményei vannak annak, hogy mi kiállunk a szuverenitásunk mellett. Máris megszólalt Dunja Mijatović asszony, az Európa Tanács emberi jogi biztosa, és azonnal kritizálta a szuverenitásvédelmi jogszabályunkat.

Ő volt az a hölgy, akit van szerencsém ismerni az Európa Tanácsban a Jogi Bizottságból, aki felszólította az országot arra, hogy fogadjunk be migránsokat korlátlanul, és folyamatosan kritizálta hazánkat, és egy szóval sem méltatta azt, hogy több százezer ukrán menekült számára nyújtottunk segítséget. Ő volt az, aki hosszú beszámolója során egy szóval sem említette a nemzeti kisebbségek kérdését, pedig ez lenne az Európa Tanácsnak az egyik legfontosabb feladata. Ő az, aki kettős mércét alkalmaz láthatóan, és azonnal megszólalt, ahogy elfogadtuk ezt a jogszabályt.

Mi azt mondjuk, hogy érdemi változásra van szükség Brüsszelben, érdemi változásra van szükség Strasbourgban annak érdekében, hogy Európa visszatérjen a gyökereihez, és elfogadják azt, hogy Európa az erős nemzetállamok Európája kell legyen. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokból.)




Felszólalások:   169-176   177-184   185-188      Ülésnap adatai