Készült: 2024.05.19.19:27:23 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

26. ülésnap (2022.09.26.), 242. felszólalás
Felszólaló Novák Előd (Mi Hazánk)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:15


Felszólalások:  Előző  242  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NOVÁK ELŐD (Mi Hazánk): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Asszony! Az államcsőd szélére sodródott Magyarország, mivel fizetésképtelenné válik egyre több intézmény a Covid-diktatúra által okozott gazdasági válság után, a kormány választási ígéreteivel ellentétes rezsinövelés elől menekülve.

Hazánk egyik leggazdagabb megyeszékhelyén, Győrben is bezárni kényszerült mindkét uszoda, három művelődési ház, egy múzeum, és a kiszivárgott hírek szerint ugyanerre készül a győri filharmónia, a színház, a bábszínház, a könyvtárak is. A közösségi terek tehát megszűnnek, az állam nem működik, a XXI. században elvárható intézmények bezárnak, és az államcsőd definíciója szerint is annak minősül a részleges fizetésképtelenség is, amivel most itt szemben állunk. Egy struccpolitikát folytató kormányzat persze bizonygathatja, hogy nincs államcsőd még akkor sem, amikor már például a nyugdíjaknak is csak a 10-20 százalékát tudják majd kifizetni, de valójában az állam már most sem működik.

Az egészségügy például már rég nem biztosítja az elvárható ellátást, ezért is kényszerülnek sokan fizetős szolgáltatásokat igénybe venni, és hogy valamennyire működik az állami szektor, az épp a magánegészségügy feladatátvállalásának köszönhető, illetve a várólistákon lévők jelentős részének sorra kerülése előtti halála, és hogy a betegek sokszor már nem is fordulnak orvoshoz, az tehermentesíti az így még vegetáló rendszert.

Vissza a kommunizmusba!  ezzel a jeligével zárt be az összes uszoda Győrben, hiszen a kommunizmus óta nem volt ilyen, leszámítva a Covid-diktatúra bezárásait, hogy a megyeszékhelyen nincs uszoda. Szerintem elfogadhatatlan, hogy legalább az egyik nincs nyitva, legalább szűkösebb nyitva tartással, akár drágább belépők mellett sem, a bezárás nyomán hosszabb távon az egészségügyre is nagyobb terheket róva.

Államtitkár asszony, elismerie, hogy az államcsőd szélére vezették Magyarországot a rezsinöveléssel? Mit szól az országszerte zajló intézménybezárásokhoz? Meddig fokozzák az önkormányzatok terheit, vagy hajlandóke csökkenteni azokat, akár a korábbiakban is megfogalmazott javaslataink szerint? Várom érdemi válaszát. (Szabadi István tapsol.)




Felszólalások:  Előző  242  Következő    Ülésnap adatai