Készült: 2024.05.09.22:19:26 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

74. ülésnap (2023.06.16.),  31-34. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:51


Felszólalások:   27-30   31-34   35-40      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Tisztelt Ház! Képviselőtársaim! A KDNP képviselőcsoportjából Hollik István képviselő úr kért napirend előtti felszólalásra lehetőséget. Parancsoljon, öné a szó. (A DK képviselői távoznak az ülésteremből.  Közbeszólások a kormánypárti padsorokban, többek között: Kivonul a DK!  Csak eddig érdekelte?)

HOLLIK ISTVÁN (KDNP): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Európa, sajnálatos módon, 2008 óta válságból válságba bukdácsol. A gazdasági világválság óta egymást követték az Európát érő kihívások: euróövezeti válság, migrációs válság, Covid-járvány, a Covid okozta gazdasági válság és most a háború, az elhibázott szankciók és az ezek által okozott energiaválság. És azt is láthatjuk, hogy Brüsszel ezen válságok mindegyikét félrekezelte; semmit nem javított a helyzeten, inkább csak rontott rajta; végül mindig a nemzetállamok tudtak csak úrrá lenni ezeken a kihívásokon.

És ha ez még nem lenne elég, a rossz válságkezelés mellett Brüsszelben olyan további döntéseket hoztak és hoznak, amelyek csak tetézik a bajt, ilyen például a nemrég puccsszerűen áterőltetett betelepítési kvótával kapcsolatos döntés. Ki kell mondanunk tehát, hogy Brüsszel önsorsrontó politikát folytat az elmúlt 15 évben.

A kötelező kvótával kapcsolatos döntés is rávilágít, hogy sajnos Brüsszel észre sem veszi, hogy Európa rossz irányba tart, és nemhogy fékezne, inkább rálép a gázpedálra a gyorsabb haladás érdekében. Na de, mit is mondott ki ez a döntés? Először is azt, hogy az illegális bevándorlókat egy kötelező mechanizmus alapján szétosztják a tagállamok között. Ráadásul a javaslat alapján Brüsszel kizárólagos jogot szerzett magának abban, hogy eldöntse, hogy pontosan mennyi bevándorlót akarnak szétosztani. A jelenlegi javaslat egyelőre 30 ezer bevándorlót tüntet fel, de Brüsszel már a döntés pillanatában jelezte, hogy ő ennél jóval nagyobb keretszámot akar meghatározni.

Másodsorban a puccsszerűen elfogadott javaslat szerint Magyarországnak a határnál létre kéne hozni egy óriási menekülttábort, ahol akár 8511 bevándorló ügyének egyidejű elbírálását kellene lehetővé tennie  ez a szétosztandó migránsoknak közel 30 százaléka , míg a hozzánk hasonló méretű Görögországnak csak 1035-öt, tehát az igazságtalanság egészen szembeötlő. Ráadásul, ha a szétosztandók számát Brüsszel meg akarja emelni, ahogy egyébként ezt már többször is jelezte, ez a szám akár meg is többszöröződhet.

Harmadsorban pedig, amennyiben valamelyik tagállam nem teljesíti a leírtakat, akkor bevándorlónként közel 8 millió forint összegű bírságot szabnak ki rá. Az egyébként egy külön látlelet az Európai Unió érzéketlenségéről, hogy ezt pont aznap sikerült átnyomnia Brüsszelnek, amikor egy Svédországba menekültkérelmet benyújtott szír bevándorló valahogy  egyébként a hatóságok tudta nélkül  eljutott fél Európán keresztül Franciaországba, ahol egyébként gyermekeket késelt meg. Ez az ügy önmagában is rámutatott a brüsszeli bevándorláspolitika teljes csődjére, de a valóság, úgy látszik, hogy nem zavarja Brüsszelt a tisztánlátásban. Őket egyáltalán nem érdekli, hogy meghívólevelet adnak bevándorlók tömegeinek; az sem zavarja, hogy milyen biztonsági kockázatot jelent mindez.

Sőt, valószínűleg éppen ez a cél, egy kevert multikulturális társadalmat akarnak létrehozni, pont olyat, amilyet Soros György elképzelt, amikor papírra vetette a nyílt társadalomról szóló gondolatait. Fia, Alex Soros, aki most vette át a Soros-hálózat irányítását, pont azt akarja megvalósítani, amit az apja elképzelt.

A kötelező kvótáról szóló döntés persze nem előzmény nélküli, ugyanis a Soros-hálózat már régóta ezért lobbizik Brüsszelben; tette mindezt a baloldal hathatós segítségével. És persze, az utasításnak megfelelően a dollárbaloldal az első pillanattól kezdve úgy tett itthon, mintha az egész nem is létezne; mondta Kunhalmi Ágnes is, hogy az egész egy álprobléma. Majd elkezdték ismételgetni, hogy nincs, és nem is lesz semmilyen kötelező kvóta; egészen odáig mentek, hogy itt a parlamentben vagy az Európai Parlamentben is bennünket vádoltak hazugsággal, amikor a kötelező kvótáról beszéltünk.

Azt mondta Ujhelyi István, szó szerint idézem: nincs, és nem is lesz semmilyen kötelező kvóta. De persze, amikor az Európai Parlamentben odakerült eléjük nemrég ez a javaslat, akkor egytől egyig mind megszavazták. Tehát sokadszorra bizonyítják ezzel, hogy gátlástalanságuknak nincs határa, és nemzeti sorskérdésekben még véletlenül sem képesek a magyar emberek oldalára állni.

Egy biztos: mi nem fogjuk megengedni, hogy Európa magával rántsa Magyarországot; és nem fogjuk hagyni, hogy mások ránk erőltessék a saját véleményüket. A kötelező kvótával kapcsolatos népszavazás eredménye és immár az Alaptörvény idevonatkozó passzusa is arra kötelez bennünket, hogy minden erőnkkel küzdjünk a brüsszeli kötelező kvóta őrült javaslata ellen. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, képviselő úr. A választ a kormány nevében Rétvári Bence miniszterhelyettes, államtitkár úrtól fogjuk hallani. Parancsoljon!

RÉTVÁRI BENCE belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! 2015 óta látjuk, hogy egy olyan korszakát éljük Európa történelmének, amelyik egy óriási bevándorlási hullámmal jár. Azt láthatjuk, hogy most már lassan egy évtizede Európa határain  legyen az szárazföldi vagy tengeri határ  emberek százezrei, emberek milliói jelennek meg évről évre, és akarnak bejutni az Európai Unió területére. Valakinek ebben döntést kell hozni, hogy ki fog bejutni és ki nem.

Mi, magyarok úgy gondoljuk, hogy minden ország saját maga hozhatja meg a döntését; minden országnak magának kell eldönteni, hogy beenged migránsokat vagy nem enged be; és minden országnak jogában áll önmagát megvédeni.

(10.30)

Az Európai Unió nem így gondolja. Brüsszel múlt hét csütörtökön visszaélt a hatalmával, és a Belügyi Tanács ülésén minősített többséggel, tehát kikerülve az Európai Unió alapelvét, a konszenzusra törekvést  hiszen az Unió úgy jött létre, mint a tagállamok egyenjogú közössége, nyilván nem vagyunk egyenlőek, de egyenjogúak vagyunk, és nem lehet egyes országok érdekével szemben döntést hozni; nem lehet kiszorítani egyes országokat a döntéshozatalból, nem lehet leszavazni őket, hanem mindenkinek a konszenzusra kell törekedni , erre az alapelvre fittyet hánytak, visszaéltek a hatalmukkal, és leszavazták erőszakkal, áterőltették azt a javaslatot, hogy ki akarják venni a nemzetállamok kezéből azt a lehetőséget, hogy ők döntsék el, hogy kikkel akarnak együtt élni, és kikkel nem; és Brüsszelből akarják azt irányítani, hogy minden ország Európában bevándorlóország legyen. Ez volt a hatalommal való visszaélés, hogy nem akarják hagyni, hogy az országok döntsenek erről.

De valójában Brüsszel sem dönt róla, hiszen ő sem állított föl semmilyen szigorú követelményrendszert, csak könnyítésekkel, kivételekkel, kedvezményekkel teli elveket szögeztek le az illegális bevándorlással kapcsolatban, ami mintegy automatikussá teszi, hogy a bevándorlók elsöprő többsége be tud jutni az Európai Unió területére, és utána őket  ezen tervek alapján  kötelező kvóták szerint szétosztják az egyes tagállamok között.

Ez mit jelent? Ki fog innentől kezdve dönteni arról, hogy ki jön Európába és ki nem? Egyedül az embercsempészek. Akiket az embercsempészek eljuttatnak az Európai Unió határáig, azok előbb-utóbb nagy többségükben be fognak jutni; akit pedig nem juttatnak el, csak az nem fog bejutni az Európai Unió területére.

Egy bűnszervezet, egy bűnözőhálózat, ha magasabb fokozatba kapcsol, akkor több bevándorló lesz Európában, ha alacsonyabb fokozatba kapcsol, kevesebb lesz. Felháborító, hogy Brüsszelben nem hajlandóak a saját kontinensünket megvédeni, és nem akarják engedni az országoknak sem, hogy a saját országaikat megvédjék, hanem kiszolgáltatják az egész Európai Uniót az embercsempészek működésének. Ha ezen hír hallatán ők megduplázzák a csempészett emberek számát, akkor kétszer annyian fognak bejutni, és ki akarják csavarni a kormányok kezéből a lehetőséget, hogy megvédjék a saját országaikat akár kerítéssel, akár másként. Az meg csak hab a tortán, hogy a kerítésnek az építésére és a fenntartására a költségeknek alig egy százalékát fizették ki közös európai forrásból, a többit pedig Magyarországnak kellett állnia, márpedig ez nagyon magas összeg, 1,5 milliárd euró.

Azt is el kell mondani, hogy a magyar baloldal mind a mai napig politikai vakságban szenved. Sokan a térdüket csapkodták vagy sírtak akkor, amikor Tordai Bencét látták az előző napokban arról nyilatkozni, hogy nincs kötelező migránskvóta, miközben Európa minden országában ez a téma. Ausztriában azt mondták a bevándorlást ellenző képviselők, hogy hátba szúrta a kormány az osztrákokat, miután nem mondott nemet a migránskvótákra. Csehországban a volt miniszterelnök rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett, amiért Csehország nem akadályozta meg ennek a döntésnek a meghozatalát. Sőt, az egyik képviselő el is mondta, hogy nem is hozhatta volna meg a kormány egyedül ezt a döntést, hanem a parlament bevonásával kellett volna megtenni.

A lengyelek már a migrációs kvóta elleni nemzetközi fellépést tervezik, és azt mondják, hogy a német kormány hibáit a németeknek kell megfizetniük, nem a lengyeleknek. Németországban is a döntés óta folyamatosan, mindennap napirenden van a kérdés. Egyik irányból azt mondják, hogy ez túl sok, a másik irányból, hogy túl kevés; tehát itt ráadásul kettős kritika is van a kötelező kvóták elfogadásával kapcsolatban. De egyértelmű, hogy csak a magyar baloldal van abban a helyzetben, hogy tagadja azt, ami Európa minden országában nyilvánvaló, és minden országban az általános politikai beszédnek az egyik kiemelt témája. Brüsszel sajnos elindult egy olyan úton, aminek az lehet a következménye, hogy Európa minden országát bevándorlóországgá akarják tenni.

Amíg mi vagyunk Magyarországon kormányon, mi meg fogjuk védeni Magyarországot, de láthatóan a baloldal minden brüsszeli kérést, így a kvóták szerinti elosztást is azon nyomban támogatná, és azon nyomban bevándorlóországgá változtatná Magyarországot. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)




Felszólalások:   27-30   31-34   35-40      Ülésnap adatai