Készült: 2024.05.08.22:31:11 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

38. ülésnap (2022.11.10.),  239-240. felszólalás
Felszólalás oka Napirend utáni felszólalások
Felszólalás ideje 5:44


Felszólalások:   221-238   239-240   241      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm államtitkár úr. Megkérdezem a határozati javaslat előterjesztőjét, kíváne válaszolni a vitában elhangzottakra. (Jelzésre:) Nem. Tisztelt Országgyűlés! A módosító javaslatok benyújtására pénteken 16 óráig van lehetőség.

Azzal az örömteli mondattal kell hogy folytassam, hogy mai napirendi pontjaink tárgyalásának végére értünk, képviselőtársaim.

Napirend utáni felszólalásra jelentkezett Novák Előd, a Mi Hazánk részéről: „A kormánypárti képviselők miért szivárogtatnak a Nemzetbiztonsági Bizottság zárt üléséről, miközben a Mi Hazánkat kirekesztik onnan?” címmel. Parancsoljon, képviselő úr! Megadom a szót 5 percben.

NOVÁK ELŐD (Mi Hazánk): Köszönöm a szót. Tisztelt Országgyűlés! Kitiltott a kormánypárti többség a Nemzetbiztonsági Bizottság üléséről, noha a Mi Hazánk képviselőjeként sikeresen átmentem a nemzetbiztonsági átvilágításon.

A titkosított tanácskozáson csak az MSZP és a Jobbik bizottsági tagja vehetett részt a kormánypártokén kívül, majd még aznap kiszivárogtatták a Magyar Nemzetnek a számukra kedvező információkat, amiből már úgymond rendszert is csinálnak, ezért feljelentést tettem a Btk. 265. §-a szerinti minősített adattal visszaélés és a 305. § szerinti hivatali visszaélés gyanúja miatt.

A Mi Hazánk az országgyűlési ciklus elején elsődlegesen a Nemzetbiztonsági Bizottság elnöki posztját kérte, majd miután a kormánypártok nem adták, legalább bizottsági helyre tartott igényt abban a nemzeti radikális párt, de azt sem kapott. Ezért az Országgyűlésről szóló törvény 40. §-a alapján a bizottsági tagsággal nem rendelkező frakciónak járó tanácskozási jogú részvételt kérte a Mi Hazánk nemzetbiztonsági ellenőrzésen honvédelmi bizottsági tagként átment képviselőként számomra, a kormánypárti képviselők azonban indokolás nélkül leszavazták a zárt ülésen való részvételi szándékomat, így egy parlamentbe önálló listán bejutott pártot rekesztenek ki a bizottsági információhoz jutók köréből.

Szakértőnk jelenlétét sem engedélyezik ezenkívül, pedig az Ogy. törvény szerint képviselőcsoportonként egy szakértő az országgyűlési bizottság ülésén adott napirendi pont tárgyalásánál jelen lehet. Így fogalmaz a törvény, vagy inkább mégsem lehet jelen, úgy tűnik.

Ezek után különös gátlástalanság volt a zárt ülés egyes adatait kiszivárogtatni a Magyar Nemzetnek, mely még az ülés napján megírta, hogy titkosszolgálati vizsgálatot rendelt el a bizottság a baloldali pártok külföldi kampánytámogatásának ügyében, melyet a lap szerint a következő hetekben folyamatosan vizsgál a Nemzetbiztonsági Bizottság zárt üléseken.

A Mi Hazánk szerint teljes nyilvánosság előtt kellene vizsgálni a Márki-Zay Péter által beismert kampányfinanszírozási törvénysértést, illetve a Facebook szerepét, hiszen a külföldi érdekcsoportok beavatkozása a magyar választásokba nemzetbiztonsági kockázatot is jelent, de fel kellene tárni a másik oldalon a CÖF, CÖKA, illetve a Kövess minket 2022. Kft. és hasonló fedőszerveik milliárdos kampányköltéseit és forrásaikat is.

Ha már nemzetbiztonsági kockázatról beszélünk, akkor említsük meg, hogy lesöpörték egyhangúlag a kormánypártok és a balliberális ellenzék, tehát az összes többi párt a Mi Hazánk Mozgalmat leszámítva, azt a törvénymódosító javaslatomat a héten, miszerint a képviselők esetleges kettős, többes állampolgárságáról kötelezően nyilatkozni kelljen a vagyonnyilatkozat keretében. Ahol kell nyilatkozni például közeli hozzátartozók nevéről is, és még sorolhatnánk, egyébként nyelvismeretről és egyebekről is kell nyilatkoznia egy képviselőnek.

Azt gondolom, hogy a transzparencia jegyében szükség volna tisztán látni, hogy ki milyen kötöttségekkel rendelkezik, vagy épített ki magának egyfajta menekülő-útvonalat, mondjuk, egy afrikai banánköztársaságba. Ha emlékszünk még a volt államtitkár, Simon Gábor, az MSZP egykori elnökhelyettesének esetére, akinek nemcsak a bécsi bankszámláján találtak meg 240 millió forintot, hanem az itthoni széfjében több tíz millió további tisztázatlan eredetű pénz mellett egy közép-afrikai köztársaságba szóló útlevelet is.

Azt gondolom, hogy ha valaki egy ilyen afrikai banánköztársaságba épít ki menekülő-útvonalat, az eléggé beszédes, és ráirányítja a figyelmet, hogy itt, mondjuk, egy vagyonosodási vizsgálatra szükség volna. Illetve nagyon sokaknál merült fel, ugye, szintén nemzetbiztonsági kockázatként is a különböző titkosszolgálatokkal való együttműködés. Szabó Timeánál már sokszor hallottuk, hogy CIA-ügynökség gyanújával illették, de hát legutóbb Murányi Levente, a Jobbik utolsó ötvenhatosa, immár kilépett ötvenhatosa mondta néhány hónapja, hogy Gyöngyösi Márton is CIA-ügynök, a Jobbik jelenlegi elnöke.

Azt gondolom, ideje volna tisztán látni ezekben a kérdésekben, és hadd hozzam zárásként csak az izraeli példát ide, hiszen tudjuk jól, hogy ott nemcsak, hogy nyilvános a képviselők kettős állampolgársága, de le is kell mondjon vagy az állampolgárságáról, vagy a mandátumáról.

Ilyen értelemben a Mi Hazánk Mozgalom javaslata egy számomra is egyébként már-már vállalhatatlanul mérsékelt javaslat, de bízom benne, hogy kompromisszumként azért mégis előbb-utóbb meghallgatásra találhat. Ha ehhez kell egy kis társadalmi nyomás, előbb-utóbb meglesz az is. Köszönöm.




Felszólalások:   221-238   239-240   241      Ülésnap adatai