Készült: 2024.05.20.00:30:27 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

3. ülésnap (2022.05.10.), 50. felszólalás
Felszólaló Toroczkai László (Mi Hazánk)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 13:03


Felszólalások:  Előző  50  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TOROCZKAI LÁSZLÓ, a Mi Hazánk képviselőcsoportja részéről: Köszönöm a szót. Tisztelt Országgyűlés! Előrebocsátom, hogy a Mi Hazánk Mozgalom nem támogatja sem az Alaptörvény módosítását, sem pedig az újabb veszélyhelyzet kihirdetését, és ennek számos oka van, de ezek közül azért a legfontosabb okokat szeretném ma itt kiemelni.

A legfontosabb ok az, hogy van már tapasztalatunk, tehát a Coviddal kapcsolatban kihirdetett veszélyhelyzet megtanított minket arra, hogy valójában ez a veszélyhelyzet egy politikai trükk, és nem a magyarság és nem Magyarország népének az érdekeit szolgálja. Erre megint csak számos példát sorolhatnék föl, de akkor említek egy-kettőt.

Ugye, ez a fajta politikai trükk valójában a hatalommal való visszaélést szolgálta az elmúlt időszakban, és nem látunk olyan statisztikai kimutatást, olyan adatokat, amelyek azt mutatnák, hogy ez a fajta különleges jogrend, jobban megvédte volna a magyar lakosságot az úgynevezett Covidtól, mint azokban az országokban, ahol nem hirdettek ki ilyen speciális, különleges jogrendet.

De azért egy-két még inkább különleges példát hadd mondjak, hiszen nemcsak a kormány élt vissza ezzel a különleges jogrenddel, hanem számos polgármester visszaélt akkor, abban az időben még, mondhatom, hogy polgármester-kollégám élt vissza ezzel a veszélyhelyzettel. Ott volt például Szekszárd fideszes polgármestere, aki arra használta a veszélyhelyzetet, hogy helyben tudja a hatalmát növelni például akkor, amikor a helyi újságot a saját kezébe vonta, vagy amikor egyedül elfogadta a saját maga által előterjesztett költségvetést. Ugyanezt tette Komló fideszes polgármestere, és sorozatban mondhatnám még akár Nagykanizsa kormánypárti polgármesterét, aki pedig politikai leszámolásokra használta fel a veszélyhelyzetet, tehát a különleges jogrendet.

De még mielőtt nem lenne teljes a kép, hadd említsem meg, hogy talán a legdurvább, legbrutálisabb ilyen hatalommal való visszaélést Érd polgármestere követte el, aki pedig a most már immáron egyesült balliberális oldal, ellenzéki oldal polgármestere, tehát a DK, a Jobbik, az MSZP  próbálom felsorolni , a Párbeszéd, Momentum, szóljanak, kiket hagytam még ki (Nacsa Lőrinc: Mi Hazánk!), tehát az ő polgármesterük volt az, hogy egy nappal a veszélyhelyzet lejárta előtt 46 olyan határozatot fogadott el, amelyet néhány nappal később akár a testülettel, illetve a közgyűléssel együtt fogadhatott volna el, ezt ő gyorsan megtette egy személyben.

Szeretném jelezni, hogy a Mi Hazánk polgármesterei nem éltek vissza ezzel a különleges jogrenddel, én személy szerint is polgármesterként felfüggesztettem minden olyan súlyos döntést, amelyet egyébként egyedül meghozhattam volna, de kizárólag a képviselő-testülettel hoztuk meg. Nem történt sem politikai leszámolás az általunk vezetett településen, sem pedig a vagyontárgyainkat érintő súlyos döntés.

Kiderült tehát az, hogy a veszélyhelyzet Magyarországon egy politikai trükk, amellyel él a kormányoldal és él ez a balliberális egyesült ellenzék is. A Mi Hazánk Mozgalom viszont nem szeretne ilyen visszaéléseket, nem szeretné, hogyha ez a fajta hatalommal való visszaélés meghonosodna, meggyökeresedne itt, Magyarországon, hiszen lehetett korábban hivatkozni a Covidra, most pedig lehet hivatkozni az ukrajnai háborúra; nem tudom, mi lesz a következő, talán a klímaválság vagy űrkatasztrófa, ez egy ilyen végeláthatatlan, olyan politikai trükk lehet, amely szolgálhatja a politikusok hatalommal való visszaélését. Ez tehát a fő oka annak, hogy eleve ellenezzük ezt a fajta különleges jogrendet.

A másik pedig a konkrét ügy, tehát az ukrajnai háború, és ehhez pedig meg kell vizsgálnunk, hogy egyáltalán milyen háború zajlik itt a szomszédban, mennyire jelent ez veszélyt Magyarországra, és hogyan sodródhat bele Magyarország akár ebbe a háborúba. Talán még itt, az ülésteremben nem hangzott el, de akkor a Mi Hazánk Mozgalom  ha már a választópolgárok jóvoltából idekerült az Országgyűlésbe  szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy az ukrajnai háború, ugye, nem pusztán, nem csupán egy etnikai vagy nemzetiségi konfliktus, ahol nem az ukránok és az oroszok háborúznak egymással valamiféle sok évszázados, nagyon mélyen gyökeredző ellentét vagy ellenségeskedés alapján, hanem ez egy mesterségesen kreált háború, hiszen akár tíz vagy húsz évvel ezelőtt ugyanazoknak az embereknek, akik most le akarják egymást mészárolni, semmiféle problémájuk nem volt egymással, hiszen nagyon közös kulturális, vallási, nyelvi gyökerű népekről beszélünk.

A 2013. év végén a majdani felkeléssel azonban már teljesen világossá vált az, hogy ezt a mesterséges háborút, amelyet már 2013 végén előkészítettek, globális oligarchák, pénzügyi körök, ahogy mi szoktuk mondani Ady Endre után szabadon, disznófejű nagyurak tervezték el, hiszen a 2013. év végén a Majdan téri felkelés során már világosan látszott, hogy olyan oligarchák és olyan államok nagykövetségei avatkoztak be az akkori eseményekbe, amelyeknek egy normális forradalom vagy felkelés esetében nyilvánvalóan semmi keresnivalójuk nem lett volna az események sűrűjében. Aztán 2014-ben már világosan látszódtak azok az erők, akár külföldi, akár ukrajnai erők, amelyek mozgatták a szálakat, és 2015-2016-ban pedig  ahogy az lenni szokott az ilyen kívülről generált puccsok, felkelések és forradalmak esetében, ugye, a forradalom felfalja a gyermekeit  egymás torkának estek ezek az oligarchák, egészen konkrétan, ugye, 2013-ban Porosenko és a vele szemben álló oligarchák estek egymás torkának.

Ott volt például Ihor Kolomojszkij, akinek a bankját, a PrivatBankot 2016-ban Porosenkóék államosították, elvették arra hivatkozva, hogy ott több milliárd dollárt sikkasztottak el; gyakorlatilag bűnözőkről vagy félbűnözőkről beszélünk, akik a jelenlegi, háborút kirobbantó események mögött állnak. Ugyanez a Kolomojszkij annak idején, 2014-től személyesen vett részt annak a fegyveres csoportnak és azon paramilitáris csoportok felfegyverzésében, amelyek még mindig tartják magukat ott, abban a bizonyos acélműben Mariupol városában, és bizony ezeknek az oligarcháknak az osztozkodásáról, üzleti érdekekről, ukrajnai, illetve nemzetközi, globális pénzügyi körök érdekeiről szól ez a háború.

Ezt fontos ahhoz tisztáznunk, hogy lássuk, hogy miért nincs szükség erre a fajta különleges jogrendre vagy veszélyhelyzetre, merthogy ebben a globális, illetve ukrajnai marakodásban, az oligarchák marakodásában Magyarország nem szerepel tervként  egyébként részben pontosan azért nem, mert az elmúlt évtizedekben a magyarországi politika mindent elkövetett azért, hogy Magyarország szegény ország legyen, és ne pályázzanak nagyon sokan akár azokra a kincseinkre sem, amelyeket az elmúlt száz vagy százötven esztendőben elveszítettünk, részben éppen olyan világpolitikai események következtében, amelyek egyébként most Ukrajna körül zajlanak.

De talán pont ez tanít és taníthat meg minket arra, hogy ki kell maradnunk az ilyenfajta globális üzleti körök vagy akár oligarchák által generált háborúkból, hiszen hasonló történt az első világháború idején is, és talán azt nyugodt szívvel kimondhatjuk, hogy éppen a magyarság, éppen Magyarország lett leginkább az elszenvedője az akkor kirobbant első világháborúnak, amelyet természetesen nem Gavrilo Princip lövése robbantott ki, hanem ugyanígy oligarchák, ugyanígy globális nagyvállalatok, vállalkozók és a tőke összecsapása volt az oka annak a világháborúnak, mint ahogy lehetne természetesen akár harmadik világháborút is generálni mindabból, ami most Ukrajnában zajlik.

(12.10)

Ezért kell megőriznünk a józanságunkat, és ezért kell pontosan feltárnunk az ukrajnai háború mögött zajló eseményeket. Ha azt látjuk, hogy Magyarországra nem figyeltek föl ebben a háborúban, akkor Magyarország jobb, ha nem hívja fel magára akár provokációval a figyelmet. Mi ezt a fajta veszélyhelyzetet provokációnak tartanánk, egy olyan felesleges provokációnak, amelyet nem indokol semmi. Sem Ukrajnát, sem az ukránok mögött álló NATO-t, az Amerikai Egyesült Államokat, ukrajnai és nemzetközi disznófejű nagyurakat nem érdemes provokálni, mint ahogy egyébként Oroszországot sem érdemes provokálni.

Aztán úgy, ahogy a Covid kapcsán láthattuk, amikor tulajdonképpen mindenki, akár aki a szakmai vitákba belefolyt, tisztában volt azzal, hogy az egészségügyi törvény alapján is ugyanúgy lehetett volna védeni a magyarokat, mint az önök által kitalált veszélyhelyzet kapcsán, ugyanígy azt mondom, hogy mindenféle ilyen veszélyhelyzet nélkül is meg lehetne Magyarországot védeni. Például azzal, ha Magyarország és Magyarország Kormánya visszavonná azt a kormányhatározatot, amely lehetővé tette, sőt szinte meghívta a NATO-t Magyarországra, hogy NATO-harccsoportok vonulgassanak itt Magyarországon, tegyék célponttá azt a Magyarországot, amely egyébként nem célpont.

Vagy például a veszélyhelyzet kihirdetése helyett sokkal nagyobb segítség lenne Magyarországnak, ha a kormány változtatna azon a korábbi, szerintünk nagyon veszélyes és nagyon káros állásfoglalásán, amikor támogatta Ukrajna szinte azonnali európai uniós csatlakozását. Látjuk azt, hogy nem pusztán arról van szó, hogy egy rendkívül korrupt, veszélyes országot a maga oligarcháival  akik magánhadsereget építettek például Mariupolban, mint az előbb említett Ihor Kolomojszkij  venne a nyakára az Európai Unió, hanem egyszerűen arról is szó van, hogy valakinek újjá kell majd építeni Ukrajnát. Ha a magyar kormány támogatja ezt az őrült elképzelést, hogy szinte feltétel nélkül és szinte azonnal Ukrajnát felvegyék az Európai Unióba, akkor ez azt is jelenti, hogy majd nekünk kell megfizetni Ukrajna helyreállítását, visszaépítését, miközben ezek a globális nagyvállalatok, ez a tőke, a Világgazdasági Fórum mögött álló cégek lesznek majd a haszonélvezői ennek az újjáépítésnek, mi pedig majd a nettó befizetői leszünk ennek az újjáépítésnek. Tehát ha a kormány tényleg szeretné Magyarországot megvédeni, akkor ezektől a provokációktól vagy ezektől a káros intézkedésektől és kormányhatározatoktól kellene eltérnie, és ezen az álláspontján kellene sürgősen változtatnia.

Tisztelt Országgyűlés! A Mi Hazánk Mozgalom szerint nem veszélyhelyzetre, hanem semlegességre van most szükség. Itt van előttünk Svájc vagy Ausztria példája. Szomszédos ország Ausztria, közös történelmi örökségünk van Ausztriával, és rengeteg kapcsolódási pontunk van az osztrákokkal. Kérjenek önök is tőlük tanácsot, én éppen ezt teszem a héten. Kérdezzék meg az osztrák politikusokat, hogy hogyan kell akár NATO nélkül is megőrizni az ország biztonságát és védelmét.

A Mi Hazánk Mozgalom támogatni fogja a kormányt abban, hogy például a magyar haderőt fejlessze. Ahogy mi már nagyon régóta mondjuk, és a napokban éppen hallom, hogy talán a Fidesz meghallja a programunknak ezt a részét és ezt az üzenetet is, hogy például az élelmiszeripart kell visszaépíteni, nem veszélyhelyzetet kell kihirdetni. Hiszen élelmiszerválsággal fenyeget, illetve gyakorlatilag már meg is érkezett bizonyos értelemben az élelmiszerválság Magyarországra, tehát ezzel fenyeget inkább jelenleg az ukrajnai háború és nem bombákkal, ha nem provokáljuk akár a harcoló feleket, a NATO-t, az Amerikai Egyesült Államokat vagy éppen Oroszországot.

Tehát minden ilyen intézkedést támogatni fog a Mi Hazánk Mozgalom, az élelmiszeripar visszaépítését, a mezőgazdaság fejlesztését, az önellátásra való törekvést vagy például a magyar hadiipar fejlesztését, amire szintén óriási szükség lenne. Mi ilyen, a függetlenség és a semlegesség irányába mutató terveket, intézkedéseket támogatni fogunk, a veszélyhelyzetet és az ezzel kapcsolatos alaptörvény-módosítást viszont elutasítjuk. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a Mi Hazánk soraiban.)




Felszólalások:  Előző  50  Következő    Ülésnap adatai