Készült: 2024.05.09.21:01:58 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

90. ülésnap (2023.11.20.),  31-34. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 9:57


Felszólalások:   25-30   31-34   35-38      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Most a KDNP képviselőjének, Nacsa Lőrincnek adom meg a szót. Parancsoljon, képviselő úr! (Dr. Vadai Ágnes közbeszól.)

NACSA LŐRINC (KDNP): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Képviselőtársaim! Mindenekelőtt szeretnék gratulálni a nemzeti válogatottnak a nagyszerű meneteléshez, az egész éves veretlenséghez, a csoportelsőséghez és mindenekelőtt az egyenesági Eb-részvételhez. (Taps a kormánypártok, a Jobbik, a DK és a nemzetiségi szószólók soraiban.) Megdobban nem is egyszer a magyar szív ilyenkor, méltán lehetünk büszkék a csapat és a stáb teljesítményére. Örülök, hogy ha már én a gyermek- és kamaszkoromban sajnos nem, most a gyermekeim ilyen sikereket láthatnak és élhetnek át. Hajrá, magyarok!

Az elmúlt években láthattuk, hogy Brüsszelből folyamatosan támadnak bennünket, mert védjük a magyar embereket a sorozatos és rossz brüsszeli döntésektől.

(14.20)

Ott, a buborékban zavarja őket, hogy mi a magyar érdeket képviseljük Brüsszelben is, és zavarja őket, hogy nem adjuk fel a szuverenitásunkat, nem állunk be bólogatni a sorba csak azért, mert ez lenne a birodalmi elvárás. A rossz döntéseket megpróbálják lenyomni az európai emberek torkán, legyen szó a migrációról, a genderpropagandáról, a háborúról vagy éppen a szankciókról. Ezért is egyedülálló egész Európában, hogy a most elindult nemzeti konzultációval a magyaroknak lehetőségük lesz állást foglalni ezekben a fontos kérdésekben.

Ezért a következő időszak egyik kiemelt és fontos feladata, hogy a konzultációval létrehozzunk egyetértési pontokat, támogatást nyújtsunk a kormánynak a brüsszeli küzdelmekhez, és erős, határozott üzenetet fogalmazzunk meg. Nekünk, magyaroknak szilárd, nemzeti érdeken alapuló álláspontunk van, bármennyire is próbálnak elhallgattatni és semmibe venni minket.

Küldjünk üzenetet együtt Brüsszelbe és a magyar dollárbaloldalnak is, hogy minden gáncsoskodásuk és törekvésük ellenére nem engedünk Magyarország szuverenitásából! Fontos, az életünket, mindennapjainkat és hazánkat érintő kérdésekben mondhatunk véleményt, hiszen Brüsszel támadást indított a rezsicsökkentés ellen. Egy olyan intézkedést akarnak eltörölni, amely havonta átlagosan 181 ezer forinttal csökkenti a magyar családok energiaszámláit. Brüsszel el akarja törölni a kamatstopot is, a kamatstop 300 ezer családot és közel 30 ezer vállalkozást véd. És Brüsszel meg akarja szüntetni a magyarországi extraprofitadót is. Mi a brüsszeliekkel szemben elvárjuk, hogy a jelentős extraprofitot felhalmozó társaságok is vegyék ki a részüket a közös teherviselésből. Védjük meg tehát a gazdasági szuverenitásunkat és a magyar családokat!

De Brüsszel Magyarországon is migránsgettókat akar létrehozni, miközben a magyarok óriási többséggel elutasították az illegális bevándorlást és a migrációs kvótákat. A Brüsszel által ösztönzött bevándorlás és a Hamászhoz is eljuttatott uniós támogatások révén a terrorizmus ma már Európát is fenyegeti. A mi válaszunk: megvédjük a határainkat és a biztonságunkat. Brüsszel még több fegyvert küldene Ukrajnába, és fel akarja venni a kárpátaljai magyarok alapvető jogait nap mint nap csorbító Ukrajnát az Európai Unió tagjai körébe. Legyen világos: ha az Unió erősebb akar lenni, akkor a nyugat-balkáni országokat integrálja, ha gyengébb akar lenni, akkor Ukrajnát!

Brüsszel be is akarja engedni a génmódosított ukrán gabonát, és ezáltal veszélybe sodorná a közép-európai gazdák megélhetését. Védjük meg a külhoni magyarokat, és védjük meg a magyar gazdákat!

Brüsszel el akarja törölni a gyermekvédelmi törvényt is, a napnál is világosabb, hogy miután Magyarország az összes brüsszeli kritériumot teljesítette, Brüsszel a gyermekvédelmi törvény miatt tartja vissza a nekünk jogosan járó uniós forrásokat. Védjük meg tehát a gyermekeinket is!

Brüsszelből guruló eurók, a tengerentúlról pedig guruló dollárok kerülnek a hazai baloldalhoz és a hozzájuk kapcsolódó aktivistacsoportokhoz és médiához. Így akarják kikényszeríteni, hogy Magyarország változtassa meg álláspontját a meghatározó kérdésekben. Szigorítani kell tehát a pártfinanszírozási törvényt. Védjük meg a politikai szuverenitásunkat is!

Összefoglalóan: tehát olyan kérdésekről, fontos kérdésekről szól a nemzeti konzultáció, amelyekben ha nem mi, magyarok döntünk, akkor veszélybe kerül az önrendelkezésünk, és veszélybe kerül az, hogy a saját kezünkben tudjuke tartani a jövőnkről szóló döntéseket.

A nemzeti konzultáció annak ellenére sikeres és hatékony egyeztetési eszköznek bizonyult eddig is, mely képes a magyar emberek véleményét a döntéshozatalba becsatornázni, hogy a dollárbaloldal folyamatosan támadja azt. Gyurcsány Ferencék persze most is megtámadták a konzultációt, időhúzónak és feleslegesnek nevezték. (Gy. Németh Erzsébet: Mert az!) Egy biztos, Gyurcsányékra hallgatni nem szabad, ezt a csatát csak úgy lehet megnyerni, ha minél többen elmondjuk a véleményünket, és ez alapján egyértelművé válik a magyarok akarata.

A nemzeti konzultáció erőt ad, és egységet teremt, ezért arra kérünk mindenkit, hogy töltse ki, és küldje vissza a konzultációs ívet, és védjük meg együtt Magyarország szuverenitását. Ne táncoljunk úgy, ahogy Brüsszelben fütyülnek! Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)

ELNÖK: Ismét Dömötör Csaba államtitkár úrnak adom meg a szót.

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Ami a konzultációt illeti, a múlt héten indított konzultáció 11 kérdést tartalmaz, és ha megnézzük ezeket a kérdéseket, akkor valamennyi a nemzeti szuverenitásunkat érinti. Azért tartjuk fontosnak a párbeszédet, mert olyan horderejű ügyekről van szó, amelyek alapjaiban meghatározzák az ország mozgásterét és biztonságát.

De miért is aktuálisak ezek a kérdések? Engedje meg, képviselő úr, illetve a Ház, hogy pár példát említsek! Először is azért, mert még mindig erőltetik, hogy küldjünk fegyvereket a háborúba, és erre költsünk több pénzt. Hogy pontosan is idézzek, Josep Borrell, az EU külügyi főképviselője a napokban is azt mondta, hogy továbbra is cél, hogy egymillió lőszert szállítsunk Ukrajnának. Ezzel legalább két gond akadt: egyrészt nem lezárja, hanem eltolja a háború végét, másodsorban rengeteg pénzbe kerül, és ezt nem Josep Borrell úr fogja kifizetni, hanem az európai adófizetők, azon belül a magyar adófizetőknek kellene ezt kifizetni adóbefizetések formájában. Ez épp elég ok arra, hogy megkérdezzük a magyarokat az egészről.

Aztán az is az elmúlt napok fejleménye, hogy az ifjabbik Soros, nevezett Alex tárgyalásokat folytatott Kijevben uniós zászlók előtt, és a körülmények, illetve a nyilatkozatok arra utalnak, hogy Ukrajna teljes jogú tagságát készíthetik elő. Egyrészt egy háborús félről van szó (Szabó Szabolcs: Nem háborús fél, hanem megtámadott ország.), másrészt, ha felvennék Ukrajnát, az alapvetően átrajzolná az uniós támogatáspolitika térképét. Ez épp elég ok arra, hogy szerepeljen a konzultációs íven. Azt azért halkan megkérdeznénk, hogy ki hatalmazza fel Alex Sorost arra, hogy az EU-t érintő ügyekben tárgyalásokat folytasson. Miféle demokratikus felfogás ez?!

Még egy kérdéskört szeretnék említeni, ez a migráció. Adódik a kérdés, hogy miért kell ezt már megint szerepeltetni. Az ok ügyében irányadó az Európai Bizottság pár nappal ezelőtti sajtótájékoztatója. Itt a biztosok teljes nyíltsággal kimondták, hogy a lehető legtöbb vendégmunkást és migránst akarják behozni Európába, még számot is mondtak: 2030-ig hétmilliót. Tehát foglalkoztatáspolitikai okokkal magyarázták ezt a szándékot. Tehát a brüsszeli irodákban a helyzet változatlan: nem családtámogatással, hanem migrációval akarják megoldani a problémákat. Tegyék, de ne erőltessék ránk! Úgyhogy ez még egy ok arra, hogy szerepeljen a kérdőíven.

Ami a menetrendet illeti, a kérdőíveket a posta karácsonyig minden magyar háztartásba eljuttatja. (Szabó Szabolcs: Nagy segítség a családoknak!) A visszaküldési határidő január 10e, és ha valaki jobban szereti az online válaszadást, akkor rövidesen erre is lesz lehetősége. Előre is köszönjük minden magyar embernek, aki elmondja a véleményét, és kiáll Magyarország szuverenitása mellett.

Ami a másik kérdést illeti, az árnyékkormány tagjaitól pár napja megkérdezték, hogy kinek szurkolnak a magyar válogatott meccsén. (Dr. Vadai Ágnes: Mi közötök hozzá, hogy mit csinálunk a szabadidőnkben?) Mondhatták volna, hogy kikérik maguknak a kérdést vagy azt, hogy a válasz magától értetődő, de nem ezt tették. (Kálmán Olga: Jaj, de gyenge!) Az volt a válasz, hogy mindenkinek a magánügye, hogy a magyaroknak szurkole vagy nem. Ez az árnyékkormány hivatalos álláspontja; amit a Momentum elnöke korábban azzal is megerősített, hogy csak azért, mert ő magyar, még nem kell szeretnie a magyar focit, nyilván benne a magyar válogatottal.

Mint ahogy a foci nemcsak a sportról szól, az önök mondatai is messze túlmutatnak a sporton. (Szabó Szabolcs: Elég szánalmas…) Azért, mert a politikájuk is éppen ilyen. Amikor állásfoglalásokat tesznek, amikor döntéseket hoznak, akkor sem viselik a nemzeti mezt. Nincsenek tekintettel arra, hogy mi jó az országnak. Legyen szó akár háborúról, gazdasági döntésekről vagy éppen határvédelemről, állandóan egy másik csapat elvárásait követik és fürkészik. Mi akkor is szurkolunk a válogatottnak, ha éppen rosszabb napok vannak, önök meg győzelmek idején sem tudják őket támogatni. (Dr. Vadai Ágnes: Mit kéne csinálni? Ott ülni és csápolni?)

Ami pedig a válogatottat illeti: sokan nem is éltünk, vagy nagyon fiatalok voltunk akkor, amikor utoljára közvetlenül jutottunk ki a csoportból egy világversenyre, most ez újra megtörtént. Köszönjük a válogatottnak, hogy újra büszkévé tettek minket, kívánunk további nagy győzelmeket és sok-sok olyan éjjelt, amely soha nem ér véget. Hajrá Magyarország! Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)




Felszólalások:   25-30   31-34   35-38      Ülésnap adatai