Készült: 2024.05.20.04:45:14 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

2. ülésnap (2022.05.09.), 26. felszólalás
Felszólaló Toroczkai László (Mi Hazánk)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:08


Felszólalások:  Előző  26  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TOROCZKAI LÁSZLÓ (Mi Hazánk): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Szeretnék rögtön valamit az elején leszögezni, ami a Mi Hazánk Mozgalom krédója is tulajdonképpen, és ez pedig nagyon egyszerű üzenet: Magyarország a magyaroké. Itt, a világ legszebb parlamentjében, a magyar Országházban, amelyet a Szent Korona őriz, én azt gondolom, hogy nem elég ezt csak néha elmondani. Azt gondolom, hogy az előttünk álló parlamenti ciklusban rengeteg teendőnk lesz ezzel kapcsolatban, rengeteg bepótolnivaló, illetve rengeteg eltakarítanivaló is lesz még előttünk, ha azt szeretnénk, hogy Magyarországon, sőt a Kárpát-medencében, sőt a nagyvilágon minden magyar úgy érezze, hogy Magyarország a magyaroké.

Kezdjük mindjárt rögtön az alkotmány kérdésével! Nem véletlen, hogy jelenleg Magyarország Alaptörvényének a társadalmi elfogadottsága igencsak hiányos. Azt nagyon sokan tudjuk, és érzi a társadalom, sőt itt az Országgyűlésben is sokan elmondták már, és sok párt elmondta már azt, hogy Magyarországon a történeti alkotmányunk jogfolytonossága nagyon régen megszakadt, valamikor a második világháború vége felé vagy utána, de abban biztos, hogy mindannyian egyet tudunk érteni, hogy az 1949-es sztálinista alkotmány már egészen biztosan nem a történeti magyar alkotmány folytatása volt.

2010-ben, amikor nagyon sokan abban reménykedtünk, hogy a kormányváltás után lesz egyfajta rendszerváltozás, akkor gondoltunk erre is, hogy rendezni kell a történeti alkotmány kérdését. A 2012. január 1-jén életbe lépett Alaptörvény azonban nem egy ilyen alkotmány lett, hiszen itt az Országgyűlésben szinte kizárólag a Fidesz, illetve a KDNP szavazataival fogadták el, és ha jól emlékszem, márpedig jól emlékszem, akkor elmaradt az a fajta széles társadalmi egyeztetés, amely véleményünk szerint szükséges lett volna ahhoz, hogy ne érezze Magyarország népe, a magyarság úgy, hogy ez egy párt-Alaptörvény, nem pedig egy alkotmány, és nem a történeti alkotmánynak a folytatása.

Természetesen az sem megoldás, amit itt az elmúlt hónapokban hallottunk, hiszen a balliberális közös, egyesült listán bejutott ellenzék jó néhányszor elmondta az elmúlt hónapok során, hogy ő hogyan képzeli ennek a kérdésnek a rendbetételét. Nyilvánvalóan abszurd és elfogadhatatlan, hogy 50 százalékkal valaki meg akarja változtatni az Alaptörvényt, és alkotmányozni akar. A Jóisten mentsen meg minket ettől a fajta elképzeléstől is!

Tudom, hogy idealista megoldásnak tűnik, és lehet, hogy én magam is most idealistának fogok tűnni, de mi azért fogunk dolgozni itt a parlamentben az előttünk álló parlamenti ciklus idején, hogy valamiféle egyeztetés kezdődjön el a pártok között a tekintetben, hogy próbáljunk egyszer eljutni egy alkotmányozó nemzetgyűlés irányába, amely bevonja a civil társadalmat, és tényleg, Magyarországon mindenki úgy érezheti majd, hogy van Magyarországnak egy olyan alkotmánya, amely mindenkié, minden magyaré.

De itt van például a „Magyarország a magyaroké” szlogennel kapcsolatban egy szintén óriási probléma, egy szuverenitási kérdés. Idén április 12-én hozta a WHO, tehát az Egészségügyi Világszervezet nyilvánosságra azt a módosító indítványt, amely az Amerikai Egyesült Államok kormányától, tehát Joe Biden adminisztrációjától érkezett egészen pontosan, amely egy olyan módosítás, amelyet most az Egészségügyi Világszervezet május 22-28. között sorra kerülő közgyűlésén, úgynevezett világközgyűlésén akarnak elfogadni, amely kifejezetten szuverenitási kérdés, hiszen a WHO főigazgatójának, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusznak a kezébe adná a döntés jogát például újabb világjárványok esetén, és bármikor egészségügyi vészhelyzetet rendelhet ő el Etiópiából vagy New Yorkból akár Magyarországon.

(13.50)

Ez életveszélyes, főleg, ha tudjuk, hogy ma már a tudomány ott tart, hogy bármikor egy ilyen mesterséges járványt is el lehet indítani.

És itt van még egy ügy  ezzel kapcsolatban pedig kérjük, hogy a WHO-nál tiltakozzon a magyar kormány , amely megrázta a magyar közvéleményt: március 16-án a Fővárosi Törvényszék hozott egy ítéletet Budaházy György és társai ügyében, összesen 117 év fegyházzal sújtották a magyar hazafiakat. Ez olyannyira széles körű felháborodást váltott ki, hogy nemcsak mi háborodtunk fel, hanem például Csókay András idegsebész vagy éppen Wittner Mária kéri a kegyelmet a hazafiak számára.

Szeretnék mindenkit arra emlékeztetni, hogy a bíró elfogult volt, nem volt pártatlan, személyeskedő megjegyzéseket tett (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.), illetve az ügyészség további súlyosbítást kért. Kérjük, hogy támogassák az egyéni kegyelmeket a kormány részéről is. Köszönjük szépen. (Taps a Mi Hazánk soraiból.)




Felszólalások:  Előző  26  Következő    Ülésnap adatai