Készült: 2024.05.09.11:52:31 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

70. ülésnap (2023.06.12.),  33-36. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:39


Felszólalások:   25-32   33-36   37-40      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Most a KDNP frakcióvezetője következik. Megadom a szót Simicskó István képviselő úrnak.

DR. SIMICSKÓ ISTVÁN (KDNP): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Az elmúlt héten hajmeresztő döntést hoztak Brüsszelben, megszavazták a kötelező migránskvótát (Derültség és közbeszólások a DK soraiból: Ez miért baj?) a Belügyminiszterek Tanácsának ülésén. Ezen én nem nevetnék az önök helyében, de hát, önök tudják. Persze mindannyian tudjuk, hogy ez az Európai Unió már régen nem az, mint amit megálmodtak az alapítói, Konrad Adenauer, Robert Schuman és De Gasperi, nagyon messzire került az alapító atyák értékrendjétől, céljaitól és szándékától.

Európa keleti részében háború dúl, itt a szomszédságunkban, ezrek halnak meg, milliók szenvednek. Mit csinálnak ilyenkor Brüsszelben? A józan ész azt diktálná, hogy béketervet állítsanak össze, de nem ezt teszik. Nem ezt teszik! Emlékeztetnék arra, hogy 2012-ben Nobel-békedíjat kapott az Európai Unió. Ma háborúpárti, csakúgy, mint önök, tisztelt baloldal. Fegyver, fegyver és újabb fegyver szállítását látjuk a front széles vonalán.

Nyugodtan mondhatjuk, hogy ez a mai Európai Unió méltatlanná vált a Nobel-békedíjra. Béketerv helyett háborús forgatókönyveket ír, sőt béketerv helyett migránskvótatervet fogad el, újabb meghívó levelet írt Afrikába, Ázsiába és a világ számos pontjába. Tovább bátorítják az embercsempészeket, gyertek, kedves migránsok, majd mi szétosztunk titeket az Európai Unió valamennyi tagországába, így Magyarországra is.

Elképesztő, tisztelt képviselőtársaim, elképesztő, ami manapság történik az Európai Unióban, Brüsszelben! Nyilván, hogyha a magyar humor részéről közelítjük meg, akkor most már nemcsak a L'art pour l'art-ban Besenyő Pista bácsi kérdezi meg, hogy „Normális?”, hanem nagyon-nagyon sokan, hiszen látják ennek a migrációs politikának a kárát, látják ennek a veszélyét.

Tisztelt Országgyűlés! Brüsszel egyértelműen visszaél a hatalmával. Bevándorlóországot akar csinálni valamennyi európai uniós tagországból, így Magyarországból is. A magyarok feje felett hoztak döntést. Ezt mi nem szeretjük. Magyarországon volt egy népszavazás, 3,4 millió magyar mondta el a véleményét arról, hogy nem kér a migránsokból, nem kér a kötelező kvótából. Ennek ellenére a fejünk fölött meghozták ezt a döntést Brüsszelben.

Ami még idetartozik, az az, hogy egy jóval nagyobb problémát okoz mindez, hiszen eddig is gondban volt már az európai keresztény civilizáció, újabb lökést kapott most a lejtőn lefelé ezzel a döntéssel. Az önfeladás útját erősíti meg ezzel a döntéssel Brüsszel. Amit ma látunk, és amit az Európai Unió csinál, az egyértelműen egy olyan politika, amely azt célozza meg, hogy a keresztény civilizációnk múltja, kultúránk, gyökereink, értékeink, hagyományaink eltűnjenek.

(14.30)

Minden, ember által létrehozott civilizáció egyedi, és számos értéket hordoz a maguk idejében, a maguk helyén, földrajzi elhelyezkedésében.

A különböző vallási talapzatokon létrehozott civilizációk tömeges és mesterséges összekeverése mindenképpen komoly kockázatot és komoly veszélyt jelent valamennyi civilizáció számára, így az európai keresztény civilizáció számára is. Látjuk ennek a káros hatásait, látjuk a terrortámadásokat, látjuk a késeléseket, látjuk a különböző más magatartási szokásokat, amelyek veszélyt jelentenek mindannyiunkra.

Mi, kereszténydemokraták úgy látjuk, hogy az egymást tisztelő, egyenrangú, együttműködő civilizációk, együttműködő nemzetek mellett kell letennünk a voksunkat, ezt kell támogatnunk, nem egy egységes, homogén emberiség megvalósítását és megteremtését.

Tisztelt Képviselőtársaim! Végezetül azért hadd emlékeztessek arra, hogy az Európai Parlamentben a migránsok kötelező szétosztására vonatkozó javaslatot a magyar baloldal képviselői megszavazták, és támogatták, többek között Dobrev Klára, Cseh Katalin, Donáth Anna, Molnár Csaba és a többiek is.

Emlékszünk, miket mondtak néhány évvel ezelőtt ugyanezek a szereplők. Többek között Kunhalmi Ágnes azt mondta, hogy a migráció álprobléma, a Fidesz találta ki az egészet, nem létezik ilyen. Dobrev Klára a következőt mondta: a migrációt az ufókhoz hasonlítja, a migráció nem létezik, csakúgy, mint az ufók sem, kommunikációs trükknek tartotta, és nincsenek bevándorláspárti tervek, nincsen kötelező kvóta. És látjuk, hogy van, mégiscsak van, tisztelt képviselőtársaim.

Mi nem akarjuk, hogy Magyarország bevándorlóország legyen. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) Mi kitartunk a magyarok álláspontja mellett, és megerősítjük azt, amit a népszavazás alkalmával tettünk. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

ELNÖK: Válaszadásra Rétvári Bence államtitkár úrnak adom meg a szót. (Közbeszólások az ellenzéki padsorokban.)

RÉTVÁRI BENCE belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Frakcióvezető Úr! Tisztelt Ház! Miközben múlt csütörtök délelőtt a világ szinte minden országában részvétüket fejezték ki a politikusok, amiért Franciaországban egy szír migráns kisgyermekekre támadt, őket késelte meg, aközben a belügyminiszterek azzal foglalkoztak Luxembourgban, miképpen lehet automatikussá tenni a migránsok szétosztását Európán belül.

Magam is részt vettem ezen az ülésen, és eszembe jutottak a magyar politikusok mondatai, amiket főleg a népszavazás környékén mondtak, azon népszavazáskor, amelynél arra kellett válaszolni a magyar embereknek, hogy előírhassa az Unió nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését. Erre 3,3 millió ember mondott akkor nemet. Ekkor azt mondta az MSZP, hogy az egész kötelező kvóta egy blöff, és ilyen nincsen.

Azt mondta az LMP, hogy ez egy politikai átverés. Nincsen semmifajta kötelező kvótaterv. Azt mondta Újhelyi István, akkor még MSZP-s európai parlamenti képviselő, hogy nincs és nem is lesz semmilyen betelepítési kvóta a menekültekkel kapcsolatban. Azt mondta Niedermüller Péter, korábbi DK-s európai parlamenti képviselő: „Szó nincs kötelező kényszer-betelepítésről, ilyen terv, amit a magyar kormány mindannyiunk fejébe próbál belesulykolni, ilyen nincs!” A múlt héten szavaztak róla! Tóth Bertalan, az MSZP akkori elnöke: kötelező kvóta nincs, és nem is lesz.

És még lehetne sorolni a baloldal szinte minden pártjából vezető politikusokat, akik elmondták, hogy kötelező betelepítési kvótákra vonatkozó terv nincsen. Ezt próbálták elmondani a magyar embereknek akkor, amikor egy népszavazáson a magyar emberek elutasították a kötelező betelepítési kvótákat, majd megtörtént az múlt csütörtökön a Bel- és Igazságügyi Tanács ülésén, hogy elfogadták az erre vonatkozó javaslatot. Két ország szavazott ellene, Magyarország és Lengyelország, négy ország tartózkodott, akik szintén nem támogatták ezt a javaslatot: Litvánia, Szlovákia, Málta és Bulgária. Mi voltunk tehát azok, akik ezt elleneztük.

Nemhiába a Bel- és Igazságügyi Tanácsban terjesztették ezt elő, hiszen ezzel a kérdéssel korábban az Európai Tanács foglalkozott, ahol az állam- és kormányfők vannak. Ott konszenzussal kell döntéseket hozni. Elmondta az Európai Tanács, hogy akár a dublini rendszer megújítása, akár bármilyen menekültkérdés az Európai Tanács illetékességi körébe tartozik; nekik, tehát konszenzussal kell erről dönteni. Majd múlt csütörtökön azért hozták ezt a Belügyi Tanácsba, mert ott lehet minősített többséggel dönteni: nem 100 százalékos egyetértéssel, hanem 55 százalékos többséggel az államok számát tekintve, és 65 százalékos többséggel az államok népességét tekintve.

Az elmúlt nyolc évben számtalan kvótaterv volt már, amelyik elbukott. Utána hoztak egy önkéntes kvótatervet, amely szintén a tagállamok gyakorlatán bukott el, mert nem működött az önkéntes átvételi rendszer sem, éppen ezért kerestek egy olyan módot, ahol ki lehet kerülni a konszenzust, ki lehet kerülni a tagállamok teljes egyetértését, és így lehet elindítani ezt a jogalkotási folyamatot, és így lehet ezt a javaslatot, most már a Belügyi Tanács javaslatát továbbvinni a parlament felé, az Európai Parlament felé. És ne legyen illúziónk: ebben a szakaszban nem szigorúbbá, hanem migránspártibbá fog még inkább válni ezt a javaslat.

Az tehát, amit az európai baloldal és főleg a magyar baloldal tagadott, hogy nincs kötelező kvótaterv, ez most megtörtént. Most, ma még Magyarországon  és ez Magyarországon persze később is így lesz , most Magyarországon és Európában a tagállamok döntenek arról, hogy ki él az adott országban és ki nem. Az adott államoknak van lehetőségük arról dönteni, hogy kiket fognak beengedni a saját országukba.

Ha ez a javaslat megvalósul, nem a tagállamok döntenek Európa lakosságáról, hanem az embercsempészek, mert akit az embercsempészek az Európai Unió határára elhoznak, azokkal szemben egy gyorsított eljárást  a korábbiakhoz képest gyorsított eljárást  le kell folytatni. Sok kedvezmény van benne, sok esetben már az Európai Unió területén lehet lefolytatni ezt az eljárást, ami azt jelenti, hogy onnantól kezdve mindenki szabadon távozhat, és hogyha lefolytatódott ez a gyors és rengeteg kedvezménnyel megtűzdelt eljárás, utána automatikusan megkapják azt, hogy melyik országban élhetik az életüket. Ez egy Afrikából vagy Ázsiából elindulni szándékozó ember számára nem más, mint egy meghívó levél, egy automatizmus.

És hogyan született erről döntés, tisztelt képviselőtársaim? Egy 12 órás vitán e-mailen kiküldtek egy javaslatot, 10 percre rá papíron kiosztották, és 20 percre rá lehetett szavazni. Nekünk górcső alá veszik az összes eljárásunkat. Önök mást sem csinálnak, csak feljelentgetik Magyarországot (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) az Európai Parlamentben, és ehhez képest Brüsszelben így születik a döntéshozatal, 20 perccel a javaslat kiküldése után. Azt hiszem, ha valami nem jogállami, hát, ez az eljárás nem jogállami. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.  Szabó Szabolcs: Törvényalkotási Bizottság!)




Felszólalások:   25-32   33-36   37-40      Ülésnap adatai