Készült: 2024.05.20.18:18:58 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

231. ülésnap (2021.12.14.), 38. felszólalás
Felszólaló Barcza Attila (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:45


Felszólalások:  Előző  38  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BARCZA ATTILA (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Tisztelt Országgyűlés! Száz éve, száz évvel ezelőtt Sopron és a környező nyolc település népszavazáson úgy döntött, hogy az ezeréves állam része marad, a nagyhatalmak diktatórikus döntésének ellenére. A hűség történelmi erénye Sopronnak. 1277-ben a hűsége tartotta meg Sopront magyarnak, így kapott szabad királyi városi rangot, és 1921-ben a hűsége tartotta meg Sopront a nemzetnek, így vált a leghűségesebb magyar várossá. A hűség a soproni polgárok számára erkölcsi parancs és szent kötelesség.

A nemzet legválságosabb helyzetében Sopron hitet és reményt adott minden magyarnak, amikor a nagyhatalmi erők és a nemzetellenes ideológiák szolgalelkű magyarjai is a nemzet ellen fordultak. Megmutattuk, hogy összefogással képesek vagyunk magunk alakítani a sorsunk, megvédeni igazságainkat és érdekeinket. Történelmi bűne a nagyhatalmaknak, hogy adták-vették Magyarországot. Az meg különösképpen, hogy a történelemben példátlan módon az egyik vesztes ország is követeléseket támasztott Magyarországgal szemben.

Az igazságosztók szerepében tetszelgők a hangoztatott béketeremtés helyett a legválságosabb válsággócokban mélyítették a konfliktust és a megosztottságot, akárcsak sokan ezt ma is így teszik. Történelmi bűne a vörös rémuralom, Kun Béla, Károlyi kormányának nemzetellenessége, Magyarország kiszolgáltatottsága, legyengítése. Sajnos elmondhatjuk, hogy a mai baloldal ugyanezt teszi, és ugyanezt tenné, és erre még sokszor büszkék is, amikor Brüsszelben sikerül hazánkat lejáratniuk. És történelmi bűne a későbbi kommunistáknak a hűségesek kitelepítése, a hűséges németek, horvátok kitelepítése és a hűséggel szavazók elszigetelése. S jellemző, hogy a Bethlen-kormányt követően az Orbán-kormány hajtott fejet először a soproni hűség előtt 2001-ben, majd 2011-ben, kihelyezett kormányüléseken.

Jövőnk akkor van, történelmünk pedig akkor lesz, ha kiállunk hitünk, értékeink mellett, hazánk, otthonunk és most már a célpontba vett gyermekeink védelmében. Sopron küldetése ma is az, feladata a jövőre is ez: példát adni az országnak, hogy hogyan kell szeretni a hazát.

Tisztelt Ház! Tisztelt Országgyűlés! Mivel idén ez az utolsó ülésünk, szeretnék arról is beszélni, hogy hogyan vágunk neki a következő évnek. Szemben Gyurcsány Ferenc kormányzásával, a válságkezelés nem a megszorításokról és az adóemelésekről szólt. Teljesült az egymillió új munkahely létrehozására tett kormányzati ígéret, a gyors újraindítás okozta jelentős gazdasági növekedés pedig olyan intézkedéseket tesz és tett lehetővé, mint a családi adó-visszatérítés. A gyermekeket nevelő szülők visszakapják idén a befizetett jövedelemadójukat, ami történelmi lépés.

Soha egyetlen kormány sem hagyott még ilyen nagy összeget a családoknál. Több millió magánszemélyt és legalább 700 ezer vállalkozást érintenek a jövő évi adócsökkentő lépések, a kormány 1500 milliárd forintot hagy ezzel a magyar gazdaságban. Ezek közül is kiemelendő, hogy az átlagbér mértékéig szja-mentességet kapnak a 25 év alatti fiatalok, ami összesen 140 milliárd forintot jelent, több mint negyedmillió fiatalnak. Ugyanekkor jelentős vállalkozói adósságcsökkentés is életbe lép, a szociális hozzájárulás, ami együttesen 600 milliárdos adócsökkentésnek felel meg, ennek mértéke 2,5 százalékponttal csökken.

(10.10)

Az idei év egyik legfontosabb eredménye, hogy a múlt hétfőn aláírták a jövő évi bérmegállapodást, amelynek eredményeként januártól 200 ezer forintra emelkedik a minimálbér és 260 ezer forintra a garantált bérminimum. Mindez azt jelenti, bármilyen hihetetlen, hogy 2022-től magasabb lesz a minimálbér Magyarországon, mint amennyi az átlagbér volt Gyurcsányék kormányzása idején. De béremeléssel indul az év is a kulturális, a szociális ágazatban, a katonai és a rendvédelmi dolgozóknál is, valamint a pedagógusoknál.

Én azt gondolom, és mi azt gondoljuk, hogy ezt az utat kell folytatnunk, ezen az úton kell közösen továbbmennünk. Köszönöm a figyelmet. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  38  Következő    Ülésnap adatai